Boogerd berust in zijn bijrol Rabo-ploegleider Erik Dekker toont ,La.rf Boom pakt zich in klassieker een voetbalkenner Bretonse ronde 30 Maandag 30 april 2007 PZC Teams ProTour willen vrijgave bloedzakken luik - De wielerploegen die uitko men in de ProTour gaan bij de Spaanse autoriteiten actie onderne men de zakken bloed in de doping- zaak Operacion Puerto vrij te krij gen. „We komen op 4 mei bij el kaar om te beslissen wat voor spe cifieke actie we gaan onderne men", lichtte Roger Legeay, mana ger van Credit Agricole toe. „Het moet een maatregel worden om bewijs in de dopingzaak te krij gen. Een land kan niet op 200 zak ken bloed blijven zitten. Ze moe ten worden geopend om uit te vin den van welke renners ze zijn." Cricketteam Australië prolongeert wereldtitel Bridgetown - Het cricketteam Au stralië heeft in Bridgetown op Bar bados de wereldtitel geprolon geerd. De machtige ploeg van cap tain Ricky Ponting was in de fina le, tot 38 overs ingekort door regen val, ook te sterk voor Sri Lanka. Het was de tiende opeenvolgende WK-overwinning voor Australië, dat zes weken geleden in de begin fase van het langgerekte toernooi ook simpel van Nederland won. Australië kwam tot een totaal van 281 voor het verlies van vier- wickets. Harry Brokking wordt bondscoach Engeland amstelveen - Harry Brokking wordt bondscoach bij de volleybal- bond van Engeland. De voormali ge trainer van de Nederlandse mannen heeft een contract gete kend tot maart 2013. Brokking krijgt de komende jaren de tijd en gelegenheid om er voor te zorgen dat de Engelse volleybal lers in 2012 bij de Olympische Spe len in eigen land geen modderfi guur zullen slaan. De ploeg is als organiserend land automatisch gekwalificeerd voor het olympische toernooi. Tennisser Nadal sterk op gravel in Barcelona barcelona - De Spaanse tennisser Rafael Nadal won voor eigen pu bliek het ATP-toernooi van Barce lona. De nummer twee van de we reldranglijst versloeg in de finale de Argentijn Guillermo Canas met 6-3 6-4- Op gravel lijkt Nadal onverslaan baar. De finale in Spanje was zijn 72e overwinning op rij op deze baansoort. De 20-jarige Nadal won de trofee in Barcelona voor de der de keer op rij. Hij evenaarde het re cord van de Zweed Wilander in 1984. Petacchi haalt tweede zege in Nedersaksen gèotiingen - Alessandro Petacchi heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de Ronde van Nedersak sen gewonnen. De 33-jarige Itali aanse wielrenner verdedigde giste ren in de vijfde en laatste etappe zijn voorsprong van 14 seconden op de Australische Rabocoureur Graeme Brown. De slotrit leverde een zege op voor op voor de Duitser Heinrich Haus sier. Hij versloeg na 181,8 kilome ter koers zijn landgenoot Gerald Ciolek en de Australiër Aarom Kemps in de eindsprint. Danilo di Luca sprint in finale naar de winst in Luik-Bastenaken-Luik. door Harm Vonk ans - Eerste is Michael Boogerd nog nooit geworden in Luik-Baste naken-Luik, zesde ook nog niet. „Dan is het rijtje zo bijna com pleet", berustte Boogerd gisteren in zijn laatste, geliefde voorjaars klassieker. „Ik moest het gewoon afleggen te gen de grote jongens", sprak hij na de koers. „En ik ben wel eens ster ker geweest. Het is goed dat het mijn laatste jaar is." Na de Amstel Gold Race gloorde er vorige week al iets van berus- Ploegleider voorspelt in Luik-Bastenaken-Luik dat PSV de titel haalt. door Alexander van Eenennaam luik - AZ landskampioen, dat is net zoiets als Bram Tankink die Luik-Bastenaken-Luik wint. Geen van beide werd zondag dan ook realiteit. PSV prolongeerde onver wacht de landstitel. Alleen Ra- bo-ploegleider Erik Dekker was niet verrast. De ontknoping van de eredivisie viel samen met de finale van de klassieker Luik-Bastenaken-Luik. De Nederlandse wielrenners wil den tijdens de koers niets weten, maar Dekker zou in de volgauto van Rabobank teletekst opzetten om de tussenstanden te volgen. „Maar ik was het vergeten, ik dacht er pas om half vier aan. Toen heb ik maar even een sms-je ting, gisteren in Ans bleek Boo gerd ook niet in staat tot een hoofdrol. Waar de kopman van Ra bobank altijd vragend om zich heen keek na weer geen overwin ning, kan de Hagenaar in zijn laat ste jaar als actief renner eindelijk leven met zijn beperkingen. De splijtende demarrage die Dani lo di Luca op de Cöte de Saint Ni colas de winst in een verder vooral afwcahtend verreden klassieker bracht, had Boogerd niet meer in zijn benen. „Dat heel felle heb ik niet meer", zei hij schouderopha lend. „Maar dan nog: ik maak me geen illusies. Ik was verrast door de demarrage van Di Luca, maar als ik wél mee had gekund, dan was ik er op de streep ook afge- gestuurd. Ik kreeg er wel 25 terug." Hoe saai Luik-Bastenaken-Luik lan ge tijd was, zo opwindend was het voetbal. Dekker maakte het via de gsm mee. „Op de cöte de la Vec- quee was PSV kampioen, op de La Redoute scoorde Ajax en was Ajax weer kampioen. Wat een fantas tische koers!" Dekker was de enige die 's och tends voor de start al zijn geld op PSV had gezet. Als een ware zie ner voorspelde hij de titel voor de Eindhovenaren. „AZ is dit niet ge wend, die gaan punten verspelen. Let maar op. Ajax wint nipt en PSV pakt Vitesse met een nulletje of vier." Bijna zeven uur later stond de rjai De wielrenners in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik worden na afloop pas op de hoogte ge bracht van de ontwikkelingen in de voetbaicompetitie. sprint. Nu ben ik zesde: dat is mijn plek. Maar ik denk dat heel veel renners er een moord voor zouden willen doen." Berusting en realisme vochten om voorrang, maar vonden in het hoofd van Boogerd ieder hun ei gen plek. Vijfhonderd kilometer achter elkaar fietsen lukt hem zon der enige moeite, maar de splijten de versnelling die zijn concurren ten naar adem doet happen, mist hij in het afscheidsjaar. Na een ellenlange aanloop kon 1^ Michael Boogerd realissert zich in zijn laatste jaar dat winnen niet meer voor hem is wegge legd. De Rabokopman komt te kort tegen de toppers in Luik. oud-renner er bij de finish in Ans trots bij. „Ik zei het toch?" Thomas Dekker, jan Boven en Bram Tan kink hadden het 's morgens nog op AZ gehouden. „Mooi dat ze de gevestigde orde verslaan, toch?", zei Tankink toen nog hoopvol. „AZ kampioen, dat is hetzelfde als Tankink die Luik-Bastenaken-Luik wint. Dat is leuk, sensatie." Hoewel de renners allemaal met een 'oortje' fietsten en dus infor matie uit de ploegleidersauto kon den ontvangen, werden ze niet geïnformeerd. „Ik wil het niet we ten", zei Karsten Kroon. „We ho ren het achteraf wel", zei Thomas Dekker voor de start. De communicatielijn met de ren ners is bovendien niet individueel. Elke mededeling gaat naar alle ren ners van de ploeg. „En ik denk niet dat Bettini zit te wachten op de Nederlandse voetbaluitslagen", aldus Bettini's ploegmaat Tankink. Boogerd volgen op Saint Nicolas. Hij nam zonder voor veel gevaar te stichten zelfs eventjes het heft in handen, maar moest Frank Schleck en Di Luca laten gaan. Vóór hem leerde Schleck een wie- lerlesje van Di Luca. De lepe Itali aan betaalde vorig jaar zijn tol voor gedane arbeid met zijn negen de plaats en wilde dat geld nu te rug. „Schleck was de sterkste van de dag, maar de tactiek heeft mij de zege gebracht", erkende de Li- quigas renner. Schleck werd op de streep nog voorbij gereden door Alejandro Valverde, de winnaar van vorig jaar. Thomas Dekker speelde een klei ne rol in de finale, maar kwam te kort toen het er echt op aankwam. RENNES - Rabo-wielrenner Lars Boom, die tot de grote beloften wordt gerekend in de Nederlandse ploeg, heeft de leiding genomen in het algemeen klassement van de Ronde van Bretagne. De Nederlander kwam als derde over de eindstreep in de vierde etappe, een rit tussen Guénin en Rennes. De overwinning in de etappe ging naar de onbekende Fransman Sé- bastien Turgot van de Ven- dée-ploeg. Yukiya Arashiro uit ja pan, met wie hij op de vlucht was gegaan, verloor de eindsprint van Turgot en werd tweede. Lars Boom neemt na deze vierde etappe de gele leiderstrui over van Edvald Boasson, die naar de derde plaats zakte op een halve minuut achterstand. Turgot staat na zijn zege tweede op de ranglijst, zeven seconden achter Boom. m leiderstrui in Michael Boogerd zet in de finale van Luik-Bastenaken-Luik aan voor één van zijn vermaarde versnellingen. foto Lalmand Krakowski/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32