Alves groeit uit tot fenomeen De grootste miskleun van het seizoen X, Manchester loopt twee Nederlanders liggen punten uit op Chelsea onder vuur bij Bayern Play-offs Europees voetbal 28 Maandag 30 april 2007 pzc Paul Bosvelt kan terug naar Feyenoord heerenveen - Paul Bosvelt (37) overweegt een terugkeer bij Feye noord. De middenvelder van SC Heerenveen kan in De Kuip in di verse functies aan de slag. Na af loop van de play-offs neemt de ge boren Achterhoeker een besluit over zijn nabije toekomst in de voetballerij. „Ik heb inderdaad met Feyenoord gesproken. Iedereen weet dat ik die club een warm hart toedraag. Ik heb nog meer opties, ook bij Heerenveen kan ik iets gaan doen. Ik moet voor mezelf eerst nog even alles op een rijtje zetten." FC Utrecht pakt ook ticket voor play-offs groningen - FC Utrecht plaatste zocj door een eenvoudige 2-o-over- winning op FC Groningen voor de play-offs om een ticket in de Ue- fa-beker. Het elftal van trainer Foeke Booy nam een snelle voorsprong en zag die niet meer in gevaar komen te gen een zeer matig FC Groningen. FC Utrecht eindigde door de zege als negende in de eredivisie. De treffers van de Utrechters kwa men op naam van Loïc Loval, die al na zes minuten scoorde, en San- der Keiler. Boy Waterman komt definitief naar AZ heerenveen - AZ heeft doelman Boy Waterman definitief overgeno men van SC Heerenveen. De 23-ja- rige keeper ondertekent een con tract voor vier jaar in Alkmaar. Wa terman speelde na de winterstop al op huurbasis bij AZ. AZ liet weten ook de 20-jarige keeper Sergio Romero te hebben vastgelegd. Deze Argentijnse jeugd- international kreeg een verbinte nis tot medio 2012. Hij is afkom stig van Racing Club de Avellane- da. Khalid Sinouh kan uitkijken naar een andere werkgever. ADO Den Haag verlaat eredivisie met verlies nijmegen - ADO Den Haag werd in de uitwedstrijd tegen NEC geen punt gegund als degradant uit de eredivisie. In het Goffertstadion wonnen de Nijmegenaren, die de komende weken play-offs spelen voor de Intertoto-competitie, met 3-2. Om de malaise compleet te maken voor de Hagenaars, kwam een van de NEC-doelpunten op naam van ADO-middenvelder Lau rent DeLorge. De Hagenaars namen in Nijmegen afscheid van de eredivisie met de 23e nederlaag van het seizoen. Henk Timmer loopt hersenschudding op heerenveen - Doelman Henk Tim mer van Feyenoord heeft gisteren aan de wedstrijd tegen Heeren veen een lichte hersenschudding overgehouden. De Feyenoord-keeper heeft ook en kele kneuzingen in het gezicht. Timmer kwam in de eerste helft in botsing met tegenstander Petter Hansson. Hij viel even later uit. De wedstrijd in Heerenveen kreeg voor Feyenoord een bar slecht slot van de competitie. De Braziliaan Alves scoorde vier keer, Heeren veen won met 5-1. Ajax-trainer Ten Cate likt zijn wonden na missen van titel. door Jop van Kempen tilburg - Ajax-trainer Henk ten Cate vond Ajax 'een stelletje grote klootzakken' omdat ze de landsti tel niet hadden gehaald. Na de wedstrijd liet hij zijn gedachten en Twaalf voetbalclubs uit de eredivisie zullen via play-offs moeten strijden voor een plekje in de verschil lende toernooien in het Europees voetbal. Alleen PSV gaat als kampioen direct door naar de Champions League. Spelen serie promotie/ Mr degradatieduels Gedegradeerd Topschutter eredivisie bewaart mooiste voor het laatst: vier goals. door Anne Roel van der Meer heerenveen - De uitsmijter van de competitie bewaarde Afonso Alves voor de laatste wedstrijd. Vier keer scoorde de Braziliaan al eens drie keer in een wedstrijd, gisteren maakte hij er vier voor Heeren veen tegen Feyenoord (5-1). Het was weer eens wat anders. Wellicht overtuigde het de scouts van vele topclubs in Europa van het feit dat hij de 20 miljoen euro die Heerenveen voor hem vraagt echt waard is. Het eerste doelpunt van Alves gis- londen - Manchester United heeft in de strijd om de Engelse voetbal- titel de voorsprong op Chelsea ver groot. De koploper won bij Ever- ton met 4-2, de titelverdediger ech ter verspeelde thuis tegen Bolton twee punten: 2-2. De voorsprong van Manchester United is met nog drie speelronden te gaan vijf pun ten. Manchester stond na een uur spe len met 2-0 achter. Alan Stubbs en Manuel Fernandes scoorden voor Everton tegen de Nederlandse doelman Edwin van der Sar. John O'Sea zorgde dat de spanning te rugkeerde, een eigen treffer van Phil Neville bracht evenwicht. Tien minuten voor het einde zette gevoelens de vrije loop. „We ko men één goal tekort. Dit is de grootste miskleun van het seizoen. Wat zijn we een stelletje grote klootzakken dat we het hebben weggegeven, mezelf incluis. Met dit scenario had ik vooraf geen re kening gehouden, al heb ik wel al tijd gedacht dat AZ het niet zou ha len." „Wij hadden hier in Tilburg de ti- 1 1 L teren was van een ongekende schoonheid. Vanaf 35 meter ramde hij de bal, die maar in de lucht blééf zwabberen, in het doel. De tweede van Alves had de mees te waarde voor Heerenveen. Net in de fase dat Feyenoord de wedstrijd in de tweede helft naar zich toe leek te trekken, omspeelde Alves Ron Vlaar alsof die er niet stond. Onbarmhartig hard en precies haalde de Braziliaan de trekker ver volgens over. „Met dat doelpunt wonnen we eigenlijk de wed strijd", zei de immer verlegen doel- puntenmachine. Met een penalty en opnieuw een zwabberende en kiezelharde vrije trap maakte hij zijn kwartet van gisteren vol en kwam zijn totaal Wayne Rooney, opgegroeid bij Everton, ManU met een cruciale treffer op voorsprong. En invaller Chris Eagles (ex-NEC) maakte er nog 4-2 van. Chelsea kwam tegen Bolton op achterstand door Lubomir Micha- lik. Voornamelijk door toedoen van Salomon Kalou draaide de kampioen van de laatste twee jaar de rollen om. Eerst scoorde de oud-Feyenoorder met het hoofd. Vervolgens dwong hij doelman Jus- si Jaaskelainen min of meer tot een eigen doelpunt. Kalou kopte op de lat, de keeper werkte de te rugspringende bal over de lijn. Ke vin Davies hielp Bolton alsnog aan een punt. tel kunnen halen, maar misschien ken je die uitdrukking wel als hadden komt, is hebben te laat. Voor sommige spelers was de druk te hoog." „Tijdens de wedstrijd ben ik wel op hoogte gehouden van de stand op de andere velden, maar ik heb er heel lang niet op gecoacht. Pas in het laatste gedeelte van de wed strijd heb ik dat wél gedaan. PSV Verliezers direct naar UEFA Cup Winnaar C - Winnaar D Winnaar D-Winnaar C X Winnaar Winnaar F """""■■■Jfc». Winnaar F-Winnaar E dit seizoen op 34. En dan te beden ken dat het fenomeen uit Belo Ho- rizonte daar maar 31 wedstrijden voor nodig had. Met dat aantal is Alves de op vier na meest scorende spits in de ere divisie aller tijden. Hij staat achter PSV'er Coen Dillen, die in 1957 liefst 43 goals maakte. Ook Mateja Kezman (35 in 2003) en de Ajacie- den Henk Groot (in i960 en 1961) en Marco van Basten (1987) maak ten er meer. „Het is gewoon niet normaal", Heerenveen sloot de competitie af met een daverende 5-1-winst op Feyenoord. Alfonso Alves was met vier goals ongrijpbaar voor de Rotterdamse verdedigers. door Achille Prick berlijn - Uitgerekend landgenoot Rafael van der Vaart heeft de posi tie van Mark van Bommel en Roy Makaay bij hun club Bayern Mün- chen verder verzwakt. Mede door een heerlijk doelpunt van Van der Vaart verloor Bayern zaterdag in ei gen huis van aartsrivaal Hambur ger SV met 1-2. De kritiek vanuit de clubleiding trof zeker ook Van Bommel en Ma kaay, die beiden moeten vrezen voor hun positie binnen de club. Na de tiende nederlaag van het sei zoen liet Bayern-manager Uli Hoe ness niets heel van zijn spelers. „Het Bayern van volgend seizoen zal absoluut niets te maken heb- kwam op 5-1 en toen hadden wij nog een doelpunt nodig. Toen heb ik Thomas Vermaelen in de spits gezet. Een kopbal van hem werd helaas nog van de lijn gehaald." „Ik ben als trainer van Go Ahead ook al een keer op één goal promo tie misgelopen naar de eredivisie. Nu mis ik het kampioenschap op één doelpunt. Het wordt een beet je 'the story of my life'." I I I - J PZC|RolantQuist was het enige dat medespeler Mi chael Dingsdag erover kon zeggen. En Brian Vandenbussche: „Zoals hij die eerste vrije trap neemt, zo doet hij dat op de training ook. Als ik Timmer was geweest, had ik in ieder geval voor de zekerheid een muurtje gebouwd. Want of het nou zonder of met muur is, je ziet die ballen als doelman toch nooit komen." Alves is naar eigen zeggen nog niet uitgescoord. „Ik heb vandaag goed gespeeld en zal dat tegen Ajax weer doen", stelde hij. Hij zal het Amsterdamse publiek, dat door een blessure in de competitie nog geen kennis mocht maken met de topscorer van de eredivisie, in de play-offs willen doen sidderen. ben met het Bayern van nu. We gaan grote opruiming houden." Makaay moet er rekening mee hou den dat er na vier jaar een eind komt aan zijn verblijf in München. Bayern heeft de Italiaans interna tional Lucas Toni op het oog. PSV wil Makaay graag naar Eindhoven halen. Voor Mark van Bommel lijkt een afscheid van de club niet aan de orde. Dat Bayern nog alle vertrouwen heeft in het Nederlandse voetbal blijkt uit het wensenlijstje van trai ner Hitzfeld. Bovenaan staat Rafael van der Vaart. Ook Ajacied Wesley Sneijder wordt genoemd. Daarnaast zou Bayern interesse hebben voor Arjan Robben. 1 PSV 2 Ajax 3 AZ 4 FC Twente 5 Heerenveen 6 Roda JC 7 Feyenoord |8 FC Groningen 9 FC Utrecht 10 NEC 11 NAC 12 Vitesse 13. Sparta 14 Heracles 15 Willem II 16 Excelsior 17 RKC 18 ADO lions League Heerenveen.- Ajax Ajax - Heerenveen FC Twente - AZ (b) AZ - FC Twente FC Utrecht - Roda JC Roda JC - FC Utrecht FC Groningen - Feyenoord (d) Feyenoord - FC Groningen Sparta - NEC NEC -Sparta Vitesse - NAC NAC - Vitesse Winnaar A - Winnaar B (20 mei) Winnaar B- Winnaar A (27 mei) i Speeldata 1 e ronde: thuis 9/10 mei, return 12/13 mei 2e ronde: thuis 17 mei, return 20 mei 3e ronde: thuis 24 mei, return 27 mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30