Zeeland Groot onderhoud Sluitsteen pardonregeling ontbreekt Kleur Het was vechten om busplaatsen De krant 10 weken voor €15,-! D7 C YL\j 2 Maandag 30 april 2007 PZC WIM HOFMAN Voor het grote consumentenfeest Kerstmis waren rood en groen als kleuren voorgeschreven. Met Pasen werd ons voorgehouden dat de kleuren geel en vooral wit aan de beurt waren. En je moest dan vooral denken aan narcis sen, slagroomtaarten met gele piepkuikentjes, eieren die met gele linten aan takken moesten worden gehangen. Het was de bedoeling dat met Hemelvaart alles blauw zou zijn. En met de nationale feestdagen ligt de tint oranje voor de hand. Rood, wit en blauw mogen natuurlijk ook, vooral als je er fietsen mee versiert. Het werken met kleuren en feestdagen is niet nieuw. Mijn moeder maakte vroeger met Pinksteren dikwijls een nagerecht dat ze vurige tongen noemde. Het waren rode gelatinepud- dinkjes met een lichtgele toef crème erop. Ik herinner me ook Sinterklaasfeesten waarbij we ons verplichtten ons aan een be paalde kleur te houden. De eer ste keer was alles in het rood en we droegen zelfs rode mijters en aten rode gerechten en schonken rode drankjes. Een andere keer vierden we het feest in het groen en ik herinner me de ei genaardige groene mijters.We droegen groene kledingstukken. Mijn broer Ab, die in Noord-Brabant haast dagelijks met carna valeske dingen te maken heeft, droeg een felgroene pruik en mijn broer Zweitze en zijn vrouw Corry brachten een grote huzarensalade mee die overgoten was met een gifgroene mayo naise. Niet velen van ons aten ervan. Dat kwam waarschijnlijk door die rare kleur, want de salade zelf was met grote zorg ge maakt. Daarna spraken we af dat we een zwart Sinterklaas feest zouden vieren, en vol afgrijzen dachten we al vooruit aan de zwarte gerechten die we voorgeschoteld zouden krijgen. Het kwam er niet van. Onze ouders, die altijd zo'n beetje de spil waren van de familiefeesten, stierven vlak na elkaar. Sinds dien zijn onze Sinterklaasfeesten wat kleurlozer. Een andere keer vierden we het feest in het groen Eens in de pakweg 25 jaar valt er niet aan te ontkomen. Ook het spoor heeft groot onderhoud nodig. Verscherpte eisen op het gebied van veiligheid en arbeidsomstandigheden zijn er de oorzaak van dat dit soort werkzaamheden veel tijd vergen en treinuitval met zich meebrengen. door Ben Jansen Spoorwerkzaamheden Waar en wanneer zijn er dit jaar werkzaamheden aan het Zeeuwse spoor? Middelburg Vlissingen Souburg Arnemuiden Aanleg duiker 1 ""Goes Aanleg overweg Nieuwe jjj) Sloelijn 1 Vlissingen Vlissingen- Oost Kruiningen- ^Yerseke Kapelf l Biezelinge Krabbehdijke N x 9 Rilland-Bath traject periode stremming bbb». zaterdag 12 mei t/m zondag 20 mei Goes-Kruiningen j zaterdag 8 september t/m zondag 9 september Goes-Kruiningen zaterdag 24 november t/m zondag 25 november Goes-Kruiningen j zaterdag 20 oktober t/m zondag 28 oktober Roosendaal- Vlissingen Natuurlijk zijn ze er niet op uit klanten te pesten. „Een veilige en betrouwbare infra structuur vereist on derhoud en dat komt eens in de zoveel jaar terug", zegt Eric Steen bakkers, regiodirecteur van reizi gersvervoerder NS. Ine Frings, re giodirecteur Zuid van spoorwegbe heerder Prorail, voegt toe: „We zijn er nu aan toe op delen van de Zeeuwse lijn de houten bielzen te vervangen door betonnen dwars liggers, de spoorstaven te vernieu wen en het grind van het ballast- bed te vervangen. Dat kost tijd." In dit geval veel tijd. De afgelopen jaren is Prorail elders geconfron teerd met munitie bij onder houdswerk aan de spoorlijn. Dat was bijvoorbeeld in februari het ge val tussen Bergen op Zoom en Roosendaal, waardoor ook reizi gers van en naar Zeeland vertra ging opliepen. Sinds enkele jaren laat Prorail standaard onderzoeken of de kans bestaat dat de spoorwer- kers op niet-gesprongen explosie ven stuiten. Dat is het geval op de plekken waar Prorail aan de Zeeuwse lijn wil werken. De mogelijke aanwezigheid van oorlogssouvenirs betekent dat bij de vervanging van het ballastbed voorzichtig te werk moet worden gegaan. Frings: „Normaal doen we dat met een grote machine, die het Betere communicatie Dit jaar is (een gedeelte van) het spoor tussen Vlissingen en Roosendaal in totaal 39 dagen niet in gebruik vanwege werk zaamheden. In februari was het spoor tus sen Bergen op Zoom en Roosendaal 13 dagen aan een stuk gestremd. NS en Prorail hebben lering getrokken uit de gebrekkige communicatie van toen. Voor de overige storingen van 2007 zijn eind maart 26.000 folders huis aan huis verpreid. Op de stations lagen er nog 9000. Aan vaste klanten wer den 17.000 brieven verstuurd. Tijdens de werkzaamheden zet NS vervangend vervoer in. Dit jaar volgen nog twee week einden en twee perioden van 9 dagen. Volgend jaar is het spoor een maand lang gestremd, van 22 maart tot 22 april. Informatie: www.ns.nl; tele tekstpagina 754 of 0900-1475. Harold Sarneel uit Middelburg. Directeur Trivium Jeugdzorg in Dordrecht. Gaat vier keer per week heen en weer met de trein. „Ik begrijp dat het spoor onder houden moet worden, zodat de kwaliteit intact blijft. Ik vind het wel jammer dat het zo lang moet duren. Dat begrijp ik eigenlijk niet. Ik heb onvoldoende uitleg gekre gen wat precies de aard is van de werkzaamheden en waarom niet alleen 's nachts kan worden ge werkt. Is dit noodzakelijk? De vorige periode dat de trein er uit lag, ben ik vaak met de auto ge gaan. Dat moest wel. Door mijn werk heb ik veel afspraken en met een overstap in een vervangende bus is het risico op vertragingen te groot. De keren dat ik zo'n bus nam, viel het me op hoe er werd gevochten om plaatsjes. Het was een jungle. Dat zqu beter moeten worden geregeld. Op Schiphol kan dat ook, dus waarom hier niet? Ik vind wel dat de informatie over de komende stremmingen is verbe terd vergeleken met de vorige keer. Dat ze besloten hebben volgend jaar het spoor er een maand lang uit te gooien, snap ik wel. Liever dan vier keer een week. Doe de pijn maar in één keer. Maar dan moeten ze wel interliners inzet ten, luxe bussen, zodat je nog een beetje in rust en comfort kunt rei zen." COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €2.1.50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. door Theo Giele GOES - Met de vaststelling van en kele spelregels voor een generaal pardon is het kabinet er nog niet, vreest Gommert Burger, directeur van Inlia Zeeland. Inlia houdt zich bezig met de begeleiding van asiel zoekers in de provincie. Ongeveer driehonderd van zijn cliënten en, naar schatting, tweehonderd ande ren in Zeeland kunnen voor het generaal pardon in aanmerking ko men. Dat wil zeggen, het zijn men sen die voor 1 april 2001 asiel heb ben aangevraagd. Het kabinet heeft vrijdagavond met de Vereniging van Nederland se Gemeenten afgesproken dat er geen noodopvang meer wordt aan geboden aan mensen die buiten de regeling vallen. Hier wringt vol gens Burger de schoen. „We weten niet wat we met deze mensen gaan doen. Het ligt voor de hand dat het Rijk deze mensen opvangt, anders verlies je de controle op de ze groep en verdwijnen ze in de il legaliteit." De sluitsteen op de regeling ont breekt nog, vindt Burger. Zo is ook nog niet duidelijk wat wordt verstaan onder het criterium dat ie mand geen 'crimineel verleden' mag hebben. „Is een keer een paar panty's stelen al grond om geen verblijfsvergunning te krijgen of gaat het alleen om zwaardere ver grijpen. Het kabinet moet hierin duidelijke grenzen aangeven." Verreweg de meeste cliënten van Inlia zijn al van voor 1 april 2001 in Nederland. Sommigen wachten al vijftien jaar op een verblijfsver gunning. Slechts vier cliënten van Inlia zijn van na 1 april 2001 Ik neem de krant 10 •."eken voor 15 en Dik neem een proefabonnement var- aansluitend neem ik een vast abonnement 1G weken voor€ 15. ik betaal vervolgens per kwartaal 61.50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, j'*; .y-> via automatische incasso iik heb Ge laatste 3 ram? geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC lezersservice, Antwoordnummer 7:3.4460 VVB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorle Gratis Sudoku-spelcomputer b» vast abonnement met automatische fcetaünc Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofor i treft u nadere informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2