Onzekerheid Ajax waant zich één uur kampioen f/IS»/ C. jf aoiB-j -• 1 jm Kansen, spanning en doelpunten, maar geen kampioenschap voor AZ WWWM Altijd een oei Bus Feyenoord 26 Maandag 30 april 2007 PZC Karakteristieken PSV - Vitesse 5-1 (2-1). 8. Alex 1-0, 10. Farfan 2-0,13. Janssen 2-1, 58. Afellay 3-1, 65. Farfan 4-1,77. Cocu 5-1. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Addo (PSV). Aantal toe schouwers: 34.000. Willem II - Ajax 0-2 (0-1). 19. Emanuelson 0-1, 68. Huntelaar 0-2. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Cristiano, Janse, Baelum (Willem II). Aantal toe schouwers: 14.000. Excelsior - AZ 3-2(1-1). 21. Bruins 1 -0 (strafschop), 24. Cziommer 1-1, 60. Drost 2-1, 70. Koevermans 2-2, 90. Vos kamp 3-2. Scheidsrechter: Bos sen. Rode kaart: 19. Waterman (AZ), 74. Van Dieren (Excelsior/2x geel). Gele kaart: Graafland (Excelsior), Cziom mer (AZ). Aantal toeschou wers: 3527. SC Heerenveen - Feyenoord 5-1 (1-0). 32. Alves 1-0, 55. Buijs 1-1, 65. Alves 2-1,75. Al ves 3-1 (strafschop), 79. Nils- son 4-1, 85. Alves 5-1. Scheids rechter: Luinge. Gele kaart: Buijs, Vlaar, Bahia (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 26.000. FC Twente - NAC Breda 2-1 (1-0). 13. Bakircioglu 1-0, 76. N'Kufo 2-0, 80. Slot 2-1 (straf schop). Scheidsrechter: Van Huiten. Gele kaart: Brama, El Ahmadi (FC Twente), Peto, Els- hot (NAC Breda). Aantal toe schouwers: 13.250. FC Groningen - FC Utrecht 0-2 (0-2). 6. Loval 0-1,33. Kei- Ier 0-2. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Keiler, Schut (FC Utrecht). Aantal toeschouwers: 19.500. Roda JC - Heracles Almelo 7-0 (3-0). 13.0per 1-0, 40. Cissé 2-0, 45. Bosnar (e.d.) 3-0, 53. Agustien 4-0, 55. Vandam- me 5-0, 62. Bodor 6-0, 88. Oper 7-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele kaart: Friend (Heracles Almelo). Aantal toe schouwers: 17.600. Sparta - RKC Waalwijk 1-0 (0-0). 61. Medunjanin 1-0. Scheidsrechter: Janssen. Gele kaart: Medunjanin (Sparta), Ba kens, Van Diemen (RKC Waal wijk). Aantal toeschouwers: 10.125. NEC - ADO Den Haag 3-2 (1-0). 38. Denneboom 1-0 (strafschop), 50. Bodde 1-1 (strafschop), 70. Delorge 2-1 (eigen doelpunt), 74. Jans 3-1, 81De Vries 3-2. Scheidsrech ter: Van Meenen. Gele kaart: Bosschaart, Saavreda. Bijzonder heid: 88. Elia mist strafschop. Aantal toeschouwers: 12.000. ROTTERDAM - De bus met Feye- noord-spelers en -begeleiding is gisteren door enkele honderden aanhangers van de club opgewacht bij de Kuip. De bus reed aanvankelijk door om dat veiligheidspersoneel vreesde voor een onveilige situatie als in de menigte zou worden gestopt. Nadat de bus via een andere in gang alsnog het stadionterrein op was gereden, werd door een dele gatie van spelers en trainers gespro ken met de ontevreden suppor ters. Daarbij is het volgens een j woordvoerder van de club slechts I verbaal tot onvriendelijkheden ge komen, niet fysiek. Na een korte periode kon iedereen naar huis. Alkmaarse droom spat uiteen na deceptie op slotdag van competitie. door Theo Brinkman ROTTERDAM - Het leek zo'n prachti ge middag te worden. Wat kon er nog misgaan, op deze zonnige, zin derende dag in Rotterdam? Kijk om half twee, een uur voor de af trap, rondom het stadion en het lijkt wel een thuiswedstrijd van AZ op Woudestein. Rood is de kleur, AZ de naam. Vlaggen, spandoeken: de inboedel van het AZ-stadion is voor één keer mee verhuisd. „Na 26 jaar weer victorie in Alkmaar", schreeuwt een meterslang span doek. „All you need is AZ Alkmaar" hangt ook aan het hek. Vak Heiloo komt op de proppen met een le vensgrote poster van Alje Schut, een hommage aan de Utrecht-spe ler die vorige week in de slotminu ten scoorde tegen PSV en daarmee AZ opeens tot de grote titelfavo- riet maakte. Met PSV houdt al niemand reke ning meer. Wel wordt met enige angst gekeken naar Tilburg, waar Ajax het Alkmaarse feest kan be derven door een monsterscore te gen Willem II. Maar de optimisten zijn in Rotterdam in de meerder heid. Sommigen lopen al in kampioens shirts. „Kampioen 2007, wij zijn de beste van Eindhoven, Amster dam, Rotterdam en van Alkmaar, wij zijn de beste van Nederland." De wedstrijd brengt alles: kansen, spanning, onverwachte wendin gen en doelpunten. Twintigste mi nuut: strafschop Excelsior, rood voor AZ-doelman Boy Waterman, doelpunt Luigi Bruins. Reserve keeper Khalid Sinouh komt, verde diger Grétar Steinsson moet wij ken, AZ moet de resterende zeven tig minuten met tien man verder. Het lijkt onbegonnen werk, met de spanning in de benen, de 1-0-achterstand op het bord en tien tegen elf op het veld. Snel na de 1-0 geeft Simon Cziom mer AZ nieuwe moed, met een ra ke vrije trap. Rust 1-1. PSV en Ajax staan voor, AZ moet dus winnen. Na rust: weer komt Excelsior op voorsprong, maar opnieuw vecht AZ terug. Koevermans kopt raak na een scrimmage. De tien AZ'ers zijn leeg. Het mag niet meer, het lukt niet meer. Jo- han Voskamp geeft in blessuretijd de genadeklap. De Alkmaarse droom is uiteengespat, spelers zij gen neer op het veld. Het AZ-sta- dion zal leegblijven deze avond. ij IrYanmis 'ïém-m ■«"vVï .MtSBxm. - t I i K Met de spandoeken van supporters op de achtergrond treuren spelers van AZ na het 3-2-verlies tegen Excelsior. foto Ed Oudenaarden/ANP PSV haalt titel in bizar slot, maar trainer blijft vol twijfels achter. door Antal Crielaard EINDHOVEN - De ontknoping op de slotdag van de eredivisie was ui terst bizar. In een allesomvattend minuten- en doelpuntenspel bleek PSV het meest stressbestendige elf tal. De ploeg won met 5-1 van Vit esse en kaapte de landstitel op doelsaldo weg voor de neus van Ajax. AZ, vooraf favoriet, eindigde door de nederlaag bij Excelsior als derde. Na afloop heerste behalve intense vreugde vooral ongeloof over het onwerkelijke competitie-einde. Bo vendien had het kampioenschap ook een zwart randje. De positie van trainer Ronald Koeman staat onder druk. In het gewoel na af loop van de wedstrijd nam voorzit ter Frits Schuitema de twijfel over de trainer niet weg. Nog steeds wil de hij niet zeggen of Koeman aan blijft als trainer van de landskam pioen. Direct na de wedstrijd was nog niet duidelijk of de zege van PSV op Vitesse voldoende zou zijn voor de titel. De spelers en de trai ners kropen bij elkaar om via de zakradio's en mobiele telefoons op de hoogte te blijven van de ont wikkelingen bij AZ en Ajax. „Ongelofelijk", stamelde Jan Krom kamp toen uiteindelijk bekend werd dat PSV de titel had gepakt. „Dit zijn de mooiste, als je het niet verwacht." Ronald Koeman vierde de eerste minuten van het kampioensfeest niet op het veld. Na een aantal kor te omhelzingen verdween hij in de catacomben. Bij de huldiging was hij wel aanwezig, maar hield hij zich afzijdig. De botsing met Schui tema had hem pijn gedaan, vertel de hij na afloop: „Als dat niet was gebeurd had ik vandaag acht erer- onden gelopen", aldus Koeman. „Nu heb ik er geen één gelopen. Dat zegt denk ik wel genoeg over hoe ik me nu voel." Schuitema bleef ook in het feestge druis kritisch over de prestatie van PSV dit seizoen. Of hij aanblijft is onzeker: „Ik beslis daar niet alleen over, daar moet ik ook met andere mensen over praten. Maar duide lijk is wel dat we niet gelukkig zijn met wat er de tweede seizoens helft is gebeurd. We zijn uiteinde lijk met geluk kampioen gewor den. Daar kun je als leidinggeven de niet tevreden mee zijn." Schuitema haalde vooral de laatste maanden aan, waarin PSV lange tijd door de eredivisie zwalkte. De Brabanders speelden een goede eerste seizoenshelft, maar stortten daarna in. In de winterstop had PSV een voorsprong van liefst elf punten op Ajax en twaalf punten op AZ. In de laatste wedstrijd had de ploeg het door de tegenvallen de resultaten in de tweede helft van het seizoen niet meer in eigen hand. Omdat Ajax en AZ het uit eindelijk op de slotdag lieten afwe ten, wonnen de Eindhovenaren alsnog de titel. „Ik heb vorige week dit droomsce- nario geschetst", jubelde Timmy Simons na afloop. „Het is ongelofe lijk dat het ook is uitgekomen. Toen we uiteindelijk hoorden dat wij kampioen waren geworden was de ontlading enorm. Dit is heel goed voor de club. Volgend jaar spelen we opnieuw Cham pions League." PSV moet dan in elk geval een op lossing vinden voor het vertrek van Phillip Cocu. De aanvoerder maakte bekend dat hij stopt bij PSV. Hij liet nog wel ruimte over om zijn loopbaan in het buiten land te verlengen. De middenvel der zorgde voor een prachtig ein de bij PSV. Cocu maakte de 5-1, het doelpunt dat uiteindelijk beslis send was in de kampioensrace. Landstitel PSV De magie die PSV de landstitel opleverde, werd in de afgelo pen week in de kleedkamer geboren. Mart van den Heuvel, al 25 jaar verzorger en vertrouwensman van de spelers, zag van dichtbij hoe de ploeg ondanks het tu mult rond de trainer naar el kaar toegroeide. „De groep is heel dicht bij el kaar gekropen en de trainer is daar goed mee omgegaan", al dus de verzorger. - De spelers zijn op de vraag van Ronald Koeman collectief ach ter de trainer blijven staan. Amsterdammers zien titel toch wegglippen. door Jop van Kempen TILBURG - Bijna een uur was Ajax gistermiddag virtueel kampioen van de eredivisie. Maar in een bi zar spektakelstuk ging de landstitel op één doelpunt aan de Amster dammers voorbij. De 0-2-zege in Tilburg op Willem II was niet genoeg, omdat PSV met 5-1 van Vitesse won en daar door op het eind van de rit een be ter doelsaldo had. De bloemen, die in de spelerstun nel al klaar lagen om de landskam pioen te huldigen, gingen onge bruikt de catacomben in. In plaats van een kampioensfeest werd het voor Ajax een rouwmiddag in Til burg. In een bizar kijk- en luister spel beleefde de ploeg van trainer Henk ten Cate één de grootste de cepties uit de geschiedenis. De Am sterdammers zijn nu tweede ge worden en spelen in de komende weken de play-offs tegen Heeren veen. Behalve de gebeurtenissen op het speelveld in Tilburg speelde het spelverloop in Rotterdam (Excel sior - AZ) en Eindhoven (PSV - Vitesse) een cruciale rol. Via ra dio's, mobiele telefoons en het sco rebord van het stadion kregen de 15.000 toeschouwers van het Wil lem Il-stadion ook de verwikkelin gen op de andere velden mee. Vreugdedansen en treurmomen ten wisselden elkaar op de tribu nes keer op keer af. Op de virtuele stand van de eredi visie stond Ajax langer aan kop dan AZ en PSV, maar toen de scheidsrechters op alle velden had den gefloten voor het laatste fluit signaal, was de ploeg van Ronald Koeman de grote winnaar. De éch te schaal, die KNVB-voorzitter Henk Kesler naar Rotterdam had Vreugdedansen, maar ook treurmomenten in Tilburg gezeuld, moest als de wiedeweerga naar Eindhoven. Toen Urby Emanuelson Ajax in de 19e minuut met een afgeweken af standschot op voorsprong zette, stond Ajax aan kop. Dat duurde tot de 65e minuut. PSV maakte in Eindhoven de 4-1 en daarmee was het doelsaldo van de Eindhovena ren één goal beter dan dat van Ajax. Toen Huntelaar in de 69ste minuut echter 2-0 maakte uit een slecht verwerkt afstandschot van Wesley Sneijder, was Ajax weer de virtuele kampioen. Het doelsaldo was hetzelfde, maar op grond van meer vóór gescoorde doelpunten gingen de Amsterdammers met de titel aan de haal. Op dat moment dan. In de 77ste minuut zongen de fans van Willem II echter luidkeels de carnavalskraker 'Brabantse nach ten zijn lang'. PSV stond op 5-1 en had de kop weer van Ajax overge nomen. Die stand bleef tot het ein de op het bord staan. Bij elkaar op geteld stond Ajax 54 minuten aan kop. Een uurtje was de ploeg kam pioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28