Agenda Diep in mij zoemt een open-mond- gevoei En tikkelt daar een lekker-stout- sensatie. PZC Maandag 30 april 2007 21 MUZIEK p- Gruppo Sportivo Haagse popband Gruppo Sportivo geeft een concert in verband met Koninginne dag. Zierikzee, Brogum, 21.30 uur. p Baukje Singerband De Schouwse bluesformatie Baukje Sin gerband treedt op in café De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieuwe haven in Zierik zee. Aanvang 17.00 uur. p Oranjezangavond Mannenkoor Elim uit 's-Gravenpolder houdt een oranjezangavond. In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. De kerk is open vanaf 18.45 uur. Om 19.15 be gint de samenzang. p Beatlesrivivalband Suck on This, The Good, the Bad and Bart en Bad Harday treden op op de Gro te Markt in Hulst, gevolgd door een mu ziekevenement met o.a. de Beatlesrevival- band voor het stadhuis. Hulst, Grote Markt, vanaf 19.00 uur. p The Good, the Bad and Bart Optreden van The Good, the Bad and Bart. Terneuzen, Markt, 20.00 uur. p The Mosquitoes Optreden van The Mosquitoes in Braai-Tapperij De Mug. Middelburg, Vlasmarkt, vanaf 14.00 uur. pMuziek op de Markt Optredens van rapper Yes-R (16.00 uur) en de Heverband, Marcha en de Gibson Brothers (vanaf 20.00 uur, Middelburg, Markt pSurrender De Zeeuwse band Surrender speelt in 's-Heerenhoek. 's Avonds staat een optre den gepland van Boaz Black and the Soul Patrol (vanaf 22.00 uur). 's-Heerenhoek, feesttent op het Kerk plein, 16.45 uur p Failsafe De Britse band Failsafe treedt op. Goes, café La Strada, 17.00 uur. Een uitgebreid overzicht van alle konin ginnedagevenementen kunt u vinden in de PZC van woensdag 25 april of via www.pzc.nl FILM ACENDA BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Mr Bean: 16.00,18.45 en 21.15 uur; Assepoester en de keuken prins: 16.00 uur; Next: 16.00, 18.45 en 21.15 uur; Sunshine: 18.45 uur; Wild Hogs: 21.15 uur; Teenage Mutant Ninja Turtles: 16.00 uur; Epic Movie: 16.00 en 18.45 uur; Spring, Summer, Fall, Winter and Spring: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Last King of Scotland: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, La Vie en Rose: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Bridge to Terabithia: 14.00 uur; Epic Movie: 14.00, 16.00 en 20.00 uur; Mr Bean: 14.00, 16.00 en 20.00 uur; Next: 20.00 uur; Teenage Mutant Ninja Turtles: 14.00 en 16.00 uur; Wild Hogs: 16.00 en 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, 300: 16.00 uur; Assepoester en de keukenprins: 11.00, 13.45 en 16.15 uur; Bridge to Terabithia: 11.00, 13.45, 1615 en 19.00 uur; Employee of the month: 11.00 en 19.15 uur; Epic mo vie: 11.00, 13.45,1615,1915 en 22.00 uur; Hot fuzz: 19.00 uur; Mr. Bean's holi day: 11.00, 13.45, 16.15, 19.00 en 22.00 uur; Next: 14.00, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Norbit: 13.45 uur; Perfect Stranger: 21.45 uur; Shooter: 21.45 uur; Sunshine: 22.00 uur; Teenage mutant Ninja turtles: 11.00, 14.00 en 16.00 uur; Wild Hogs: 19.00 uur; The Astronaut's Farmer: 22.00 uur UITGAANSTIP Dat verstofte kunstwerken ineens tot discussie kunnen leiden. Een idee om kunstwerken uit de bijna vergeten Beeldende Kunst Regeling (BKR) openbaar te verkopen leidde tot discussie binnen het gemeentebestuur van Goes. GroenLinks is het er niet mee eens dat de werken onder de hamer gaan. De gedach te achter de veiling was dat de werken maar beter van de zol der gehaald kunnen worden zodat mensen weer van de kunst zouden kunnen genieten. Zeker als de opbrengst voor een goed doel bestemd zou worden, in dit geval de Vereniging Rondom de Stenen Brug, zou toch niemand bezwaar kunnen hebben. De vereniging wil het geld gebruiken voor een culturele activiteit. Naar de mening van GroenLinks krijgt de vereniging ze in de schoot geworpen en stoot de gemeente op deze manier een stukje eigen vermogen af. Het gaat om in totaal 125 werken. Onlangs is een kijkdag gehou den, waarop belangstellenden de kunst konden bezichtigen. Ook vandaag is er vanaf 11.00 uur tot 15.00 uur gelegenheid om de werken te bezichtigen. Dat kan in café Baarends te Goes. De veilingmeester heft de hamer van 17.00 uur, waarna het bie den kan beginnen. NADER BESCHOUWD door Willem Nijssen Een encyclopedische geest heb ik totaal niet. Namen, titels, jaartallen, van wat ik al onthoud maak ik een potje. Soms is dat lastig. Vooral in intellectueel gezel schap. Ik weet, bij wijze van spreken, op geen eeuw, wanneer The Godfather werd gedraaid, en wie daar ook alweer in mee speelde. Maar ik zie nog wel heel die ma gistrale opening voor me, waarin Don Corleone om hulp wordt gesmeekt. Ik hoor zijn hese stem. „Why did you go to the police? Why didn't you come to me first?" Ook het windmolentje van Once upon a time in the West draait bijna dagelijks in mij rond, knarsend en wel. En daar doe ik het mee. Meestal volmaakt gelukkig. Soms is dat gemis aan parate feitenkennis zelfs een geweldig voordeel. Ik ben dan ei genlijk net een klein kind dat alles voor het eerst ziet. Dat was ook zo met De Nieuwe Snaar, afgelopen woensdag in De Mythe in Goes. Ik had ze al lang niet meer gezien (zeker vijf, zes jaar geleden) en vanaf het moment dat ze opkwamen was er de herkenning van de herkenning en dankzij dat, de kinderlijke opwinding van 'nu komt er iets leuks, maar ik weet niet precies wat'. En ik wist echt een heleboel niet meer. Dat ze met z'n vieren waren, dat kon je nog wel bedenken, al was het maar van de programma-info. Maar dat dat vanaf minuut één zo'n hoog 'gebroeders Dal ton-effect' zou oproepen, dat niet. Het feest van de kinderlijke verbazing kon be ginnen. Officieel (wat heet?) wordt De Nieuwe Snaar omschreven als een Nederlandstali ge folk-/cabaretgroep. Als ik het werk van de groep zou moeten typeren, dan koos ik voor de kreet 'muzikaal spektakel'. Muziek dus, leuke, en lekkere, muziek. Maar het vreemde is, dat veel ervan di rect weer uit je hoofd is. (Spijt als de ha ren daarop, natuurlijk, dat ik de cd niet ge kocht heb.) Ik dacht het meteen al na hun eerste lied 'Wie zou je willen wezen (als je niet was wie je bent)'. Grappig draaien aan woor den, bijna nonsens met toch een vleugje 'sense'. Nou, dat mogen ze onmiddellijk nog een keer zingen, dacht ik toen al. Maar de show raast voort, en dat is vast en zeker ook de bedoeling. Nergens bij stilstaan. Overdonderen en laten overdon deren. Wat is dat toch voor een kinderlijk genoe gen om je te laten overdonderen? Maar ik heb het. Ik weet donders goed, dat ik op mijn terrein een virtuoos ben. Iedereen op het zijne. En dat daar geen kunst aan is. Maar o wat heerlijk om je te laten inti- selen met een bos prei. Welk stukje duis tere kinderziel wordt daarmee aangespro ken? Ik begin geloof ik, te begrijpen waar om mensen naar bokswedstrijden gaan. Dit hier is het slappe aftreksel daarvan. Veel leuker... omdat het gekoppeld is aan lachwekkende onnozelheid. Grootheids waanzin. De mens die vliegen wil, en faalt. Dat is de verbindende schakel in dit programma Helden. Dat opent met hilari sche oude filmfragmentjes van schimmi ge zwart-wit mensjes die serieus wilden proberen vliegen. Eenmaal uitgelachen, valt mij nog iets op. De vier mannen van De Nieuwe Snaar doen dwaas, maar ze doen het heel ge woon. In een flits besefik dat bijna alle Nederlandse cabaretiers op het podium verschijnen met een air van 'Kijk mij nou. Hoor mij nou!' En deze halve zotten (de andere helft is wijs) doen gewoon dwaas. Gewoon... wat een verademing. De Nieuwe Snaar mideren door de virtuositeit van een an der. De handigheid op al die instrumen ten... accordeon, ukelele, slide-whistle, ho bo, hoorn, thin-whistle, viool, mandoli ne, contrabas, gitaar, mondharmonica, trompet, tuba. Diep in mij zoemt een open-mond-gevoel. En tikkelt daar een lekker-stout-sensatie. „Als in de hemel al les zo perfect is, laat mij dan maar mijn eeuwig liedje zingen, in de schaduw van het vagevuur", zegt het slotlied. Lang voor ik het zelf had willen bedenken. Het spektakel is nog leuker dan de mu ziek. Hoe-bestaat-het-verbijstering, die kan er ook nog wel bij. Geert Vermeulen die zich opvouwt en wordt rondgedraaid in een betonmolen (die trouwens even la ter een kanon wordt). Ineens duikt herin nering op aan dat verbluffende fysiek theater van Waardenberg en De Jong. Ze ker tien jaar geleden. Minutenlang onder dompelen in een reuze-aquarium. Afran-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21