Zeeland Veere wil minder regels voor terras Gezamenlijke oefening van rampeenheden Probeer maar eens wakker te blijven i in een échte Hastens! Maar vier dronken bestuurders Studententoneel op de Middelburgse Markt PZC Maandag 30 april 2007 1 7 Gemeente Veere geeft voortaan vergunning voor onbepaalde tijd af. door Emile Calon domburg - Het moet gedaan zijn met het telkens om de vier jaar op nieuw aanvragen van een terrasver gunning door de horecaonderne mers. Het dagelijks gemeentebestuur van Veere vindt dat veel te veel rompslomp voor hen. Zolang ze hun zaak niet van de hand doen, moet het voldoende zijn eenmalig een vergunning aan te vragen. Als er vervolgens niets veranderd wordt aan dat terras, hoeft die on dernemer niet na een vier jaar weer alle papieren invullen, zo blijkt uit een voorstel van het colle ge aan de leden van de raadscom- In uitzonderlijke gevallen, als een nieuwe ondernemer een aanvraag voor een terras doet, kannen de ambtenaren van Veere wel een tij delijke vergunning afgeven. Dat kan voor maximaal een jaar. Daar na heeft die man of vrouw, mits voldaan aan de regels, ook recht op een vergunning voor onbepaal de tijd. In de nieuwe nota staat zeer duide lijk opgenomen dat terrassen niet hinderlijk opgesteld mogen zijn. Alle weggebruikers moeten dan ook zonder noemenswaardige pro blemen langs de Veerse terrassen kunnen gaan. Ook voetgangers en rolstoelers. Om daar verzekerd van Veere versoepelt de vergunnings- regeling voor horeca-onderne- mers; zij hoeven nu nog maar eenmalig eenn aanvraag in te die nen in plaats van elke vier jaar. te zijn, brengen medewerkers van de gemeente markeringen aan op de stoepen of de wegvakken die bestemd zijn voor de terrassen. Er moet minimaal anderhalve meter ruimte zijn tussen het terras en de weg om te passeren. Alleen op de Markt in Veere zelf de Stations straat in Domburg en de Lang straat in Zoutelande gelden uitzon deringen. Daar is wat minder ruim te voor wandelaars om te passe ren. Particulieren mogen geen terras voor hun woning opzetten. Ook detailhandelszaken mogen geen terras voor hun deur neerzetten. Dat recht hebben alleen horecaon dernemers. Het voorstel wordt woensdag 9 mei behandeld tijdens de bijeen komst van de commissie, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis in Veere. 100% natuurlijke materialen- ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastens bed met ]e mee Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen en wol Hastens i4( Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 middelburg - Bij alcoholcontroles op Walcheren zijn dit weekeinde vier bestuurders betrapt die te veel hadden gedronken. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er in Arnemuiden gecontroleerd. Daar moesten achttien bestuurders bla zen, maar naar bleek zonder nade lig effect voor hun portemonnee. In de nacht daarop werd er gecon troleerd in Domburg, Westkapelle, Vlissingen en Middelburg. Alleen bij de laatste controle, aan de Poe- lendaelesingel, had de politie beet. Daar bleek dat vier van de 76 ge controleerde automobilisten een loopje namen met de alcoholwetge ving. Een 23-jarige Vlissinger had zelfs dusdanig veel op dat hij niet alleen zijn auto moest laten staan, maar ook ter plekke zijn rijbewijs mocht inleveren. MIDDELBURG - Iris de Bruijckere (37) keek zater- deed haar terugdenken aan haar eigen studenten- den het laatste onderdeel van de cultuurweek, dagmiddag geamuseerd toe terwijl studenten van tijd in Nijmegen. „Daar heb ik mij toen ook veel waarbij de studenten probeerden de bevolking de Rooseveltacademy op de Middelburgse Markt met allerlei vormen van cultuur bezig gehouden." en de toeristen te betrekken. Maar Iris niet. die een geïmproviseerd toneelspel opvoerden. Het De voorstellingen op en rondom de Markt vorm- keek alleen maar toe. foto Ruben Oreel Reddingsbrigades Zuid-West-N ederland willen meer oefenen. door Esme Soesman BROUWERSDAM - De zaterdag ge houden oefening met reddingsvlet- ten op het Grevelingenmeer smaakt naar meer. Het plan is om binnen de regio Zuid-West-Neder- land op een meer gestructureerde manier de rampentaak te oefenen. Met name de onderlinge commu nicatie kan beter, concludeert Paul Kouijzer van de Reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland. Daar staat wel tegenover dat de in zet van alle deelnemers 'absoluut geweldig' was. „Iedereen was fana tiek en ik heb geen chagrijnig ge zicht gezien." Naast de eigen briga de waren ook Middelburg, Goes, Oostburg en Klundert met een rampeenheid vertegenwoordigd. Deze teams zijn in 1993 door het Rijk ingesteld naar aanleiding van de overstromingen in Limburg, vertelt Taco Meeles van de in Ou- werkerk zetelende brigade Zierik zee-Duiveland. De bemanning van de vlet is, in geval van een ramp, 24 uur oproepbaar. Geoefend wordt er door de betrok kenen zeker, maar tot dusverre was dat vooral een zaak van de af zonderlijke brigades, schetst Kou ijzer. De bedoeling is nu met grote re regelmaat onderling oefeningen op touw te zetten. „Je kennis en kunde blijven zo op peil. Je raakt op elkaar ingespeeld. En het is ook leuk. Ie leert van elkaar. Het is heel ontspannen." Moeder en dochter gewond bij aanrijding goes - Een 31-jarige Goese en haar driejarig dochtertje zijn zondag middag lichtgewond geraakt bij een aanrijding in hun woonplaats. Hun snorfiets werd geraakt door een 21-jarige automobilist uit Goes die vanaf de Cort van de Linden- straat, de Van Hogendorplaan wil de oprijden. De moeder liep schaafwonden op, het meisje is ter plaatse door een arts onderzocht. Diefstal van brommer in Oost-Souburg oost-souburg - Vanuit de Middel- burgsestraat in Oost-Souburg is vrijdagavond een bromfiets gesto len. Het gaat om een groene Tho- mos A35-HDA. Hij stond afgeslo ten met een stuurslot op het par keerterrein. De brommer stond die dag daar tussen 21.50 en 22.10 uur even geparkeerd. Daarna was hij volgens de eigenaar verdwe nen. Man lichtgewond door voorrangsfout 's-HEER ARENDSKERKE - Bij een bot sing op het kruispunt Stelledijk en Noordzakweg in 's-Heer Arends- kerke is een veertigjarige man licht gewond geraakt. Beide bij het on geluk betrokken auto's moesten worden weggesleept. Een van links komende 22-jarige automobiliste uit de gemeente Bor- sele verleende de man op het kruispunt geen voorrang. Bijeenkomst van computergebruikers 's-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC (landelijke vereni ging van computergebruikers) komt dinsdag 1 mei voor haar maandelijkse clubavond in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder bij een. Tijdens deze avond kan ieder een geholpen worden die met computerproblemen te maken heeft De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17