PZC Trainingscentrum wil meer 'ALL IEREN 19 13 19 Klaar voor Koninginnedag Camper uitgebrand bij Dishoek Wachten Cokesfabriek Sluiskil decor van opnamen voor film kapitein Rob Provincie wil groter deel van winst Delta Maandag 30 april 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Veiligheidsconcern wil naast Terneuzen ook in Vlissingen oefenen. door Emile Calon VLISSINGEN - Het internationale veiligheidsconcern Group4Securi- cor heeft grote belangstelling voor het trainingscentrum van de stads gewestelijke brandweer in Vlissin gen. Het wil het overnemen of een samenwerkingsovereenkomst aangaan. Brandweercommandant R. Maljaars bevestigt die belangstel ling. Het concern gaat binnenkort in de Koegorspolder aan de zuidrand van Terneuzen samen met het bouwbedrijf Heijmans een interna tionaal oefencentrum voor de be strijding van boven- en onder grondse calamiteiten vestigen. In de loop van deze week maakt Ri- cas, de Nederlandse dochter van het concern, de concrete plannen bekend. Het kijkt echter ook ver der en heeft plannen met het oe fencentrum in Vlissingen. Het con cern ziet het als een welkome aan vulling op de toekomstige activitei ten in Terneuzen. Vooral omdat dat Vlissingse centrum gelegen is aan open zeewater. Daar kan bovendien ook geoefend worden met echt vuur. In verband met de milieubelasting kan zoiets maar in een paar Nederlandse oefencen tra. Toen eind vorig jaar duidelijk werd dat het concern serieuze plannen had voor een groot oefen- Volgens stadsgewestelijke brandweercommandant Maljaars heeft veiligheidsconcern Group4Securicor interesse in het Walcherse trainingscentrum. centrum bij Terneuzen, werd er ge vreesd voor het voortbestaan van het Vlissingse trainingscentrum. Vooral omdat gedacht werd dat het concern geen concurrentie in Zeeland zou willen. Als gevolg daarvan ontstond er met name on rust onder het personeel van het centrum, omdat het bang was het het slachtoffer te worden van de ambitieuze plannen van Group4Securicor. Maljaars geeft nu voorzichtig aan dat de risico's voor het personeel gering lijken nu het concern aan stuurt op een vorm van samenwer king of overname. „We kunnen el kaar versterken." In Vlissingen worden met name bevelvoerders en vrijwilligers van de brandweer getraind. Zowel Zeeuwen als niet-Zeeuwen. Op dat trainingscentrum kunnen ze op tal van terreinen worden ge schoold; van verschillende vor men van branden tot verkeerson gevallen. Ook ongevallen met ge vaarlijke stoffen en treinen wor den daar beoefend. De belangstel ling om in Vlissingen te oefenen is volgens Maljaars groot. „We zitten vol." ARNEMUIDEN - Vandaag is het Konin ginnedag. Feest van veel rood, wit, blauw, en heel, heel heel veel oran je. Van spelletjes en vrijmarkten. Feest van terrasjes en lekkernijen. Dat vergde gisteren nog wel de nodi ge voorbereidingen. In de Lange Zelke in Vlissingen (fo to links) was het zaak om alvast een goed plekje te vinden voor de rom melmarkt. In Arnemuiden (foto bo ven) moesten onder meer de snoep- zakjes voor de spelletjesmiddag nog ingepakt worden. Arnemuidenaar Willem van de Ketterij (8) kon giste ren nauwelijk wachten. Wat hem be treft is Koninginnedag veruit de leukste dag van het jaar. „Want dan kunnen we van alles doen." Zijn vriendje Daan Marteijn was het daar helemaal mee eens. Hoewel volgens hem Sinterklaas toch nog net iets leuker is. „Dan krijg je veel cadeau tjes." foto's Ruben Oreel VLISSINGEN - De Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg rukte zaterdagmiddag met twee voertuigen uit omdat op een par keerterrein aan de Galgeweg bij Dishoek een geparkeerde camper in brand stond. Toen de bestuur der zijn omgebouwde VW-bus daar onder aan de duinen parkeer de, zag hij wat rook vanonder de motorkap komen. Hij vertrouwde het niet en belde de brandweer. Na korte tijd stond de auto daad werkelijk in brand. Op het mo ment dat de eerste brandweerwa gen het parkeerterrein opdraaide, was duidelijk dat er niets meer te redden was van de wagen. Omdat er geen water in de directe omge ving was te vinden, werd voor de zekerheid een tweede autotanks- puit met 1500 liter water aan boord gealarmeerd. De eigenaar van de camper had de brandweer gewaarschuwd dat hij een gastank in zijn auto had. Daar werd als eerste aandacht aan gege ven. Door de enorme hitte die vrij kwam liepen aan enkele auto's lak- schade op. Ook moest er nog eni ge tijd worden nageblust. Volgens officier .van dienst Erwin Broerse had de brandweer weinig last van het publiek. „Dat werd op een af stand gehouden door de politie of lag op het strand." ZÉiUWSK Tip? redactie@pzc.nl „Mama, moeten we nu wachten voor de boot?'" „Hij is wel groot hé!" „Kijk, die mijnheer maakt een fo to van mij." „En die mevrouw pakt een siga retje." „Waarom is het maar één boot, mama?" „Ohoh, nou komt ook de trein nog." „Nou moeten de mensen achter de brug wel lang wachten, hé mama?" „Nou staat er een file."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13