Le Roy valt directeur Seaports aan Nieuw college van GS krijgt de verwachte smalle meerderheid Wie zit waar in de nieuwe Provinciale Staten Slaapkenner Rademakers in Terneuzen Het beste advies voor wie goed wil slapen Slaapkenner pzc Zaterdag 28 april 2007 j 35 Ex-voorzitter voelt zich tegengewerkt door hoofd Zeeland Seaports door Ben Jansen middelburg - Maria le Roy is naar eigen zeggen 'op soms achterbakse en leugenachtige manier' tegenge werkt door directeur Hans van der Hart van havenschap Zeeland Seaports. De vorige maand terug getreden voorzitter van het schap heeft een worsteling van anderhalf jaar achter de rug. „Dat wens ik mijn ergste vijand niet toe", zei Le Roy (PvdA, econo mie) gisteren tijdens haar laatste optreden als gedeputeerde in de Staten van Zeeland. „Wat hebt u daar dan aan ge daan?", wilde Goos Roeland (SGP) weten. Nou, toen barstte Le Roy los. Ze had tevoren geen inzage gehad in het contract tussen Zeeland Seaports en de Vlaamse combina tie Sea-Invest/Zuidnatie, een con tract waarover ze vervolgens een jaar lang met het Havenbedrijf Rot terdam moest steggelen. Ze wees op de verwarring die Zee land Seaports had veroorzaakt door twee versies van een rapport over de ontbinding van de samen werking met Rotterdam naar bui ten te brengen. Ze noemde het feit dat haar naam in een overeenkomst met Cobel- fret verkeerd gespeld was. Ze had het erover dat Zeeland Seaports geen of onjuiste informatie over de containerplannen van Verbrug- ge naar buiten heeft gebracht. Le Roy wekte de indruk alsof ze nog wel even door kon gaan. Maar toen greep commissaris van de ko ningin Karla Peijs in. Ze waar schuwde dat Le Roy als lid van het dagelijks provinciebestuur moest antwoorden en niet als ex-voorzit ter van het havenschap. De Staten hoorden Le Roys tirade aan het adres van Van der Hart lichtelijk gegeneerd aan. Het geldt als ongepast dat bestuurders in het openbaar ambtenaren afvallen. „De vuile was hangt nu uit", con stateerde Sjoerd Heijning (WD). Eind vorig jaar verzekerde Le Roy de Staten nog dat ze vierkant ach ter de havenschapsdirecteur stond. In het college van Gedeputeerde Staten maakte Le Roy duidelijk hoe ze werkelijk over Van der Hart dacht. De notulen van de GS-vergaderin- gen over de Westerschelde Contai ner Terminal en het havenschap zijn aan de Staten ter inzage gege ven. Voor GroenLinks was de in houd ervan aanleiding het dage lijks provinciebestuur te ondervra gen. Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) ver wierp de beschuldiging van Ga- briëlle van Dinteren (GroenLinks) dat GS de Staten te laat, niet volle dig en niet correct hebben inge licht over de containerplannen van Verbrugge. Hij bood wel excuses aan over de 'warrige' gang van zaken. Van Wa veren maakte duidelijk dat GS op de hoogte waren van de plannen van Verbrugge, maar wilden wach ten tot het bedrijf zelf zo ver was ze te presenteren. Maria le Roy, ex-voorzitter van havenschap Zeelannd Seaports, veegde in het debat over de WCT-notulen de vloer aan met directeur Hans van der Hart. PZC I Rolant Quist (advertentie) Het is alweer een jaar geleden maar dat maakt de erkenning niet minder belangrijk. Slaapkenner Rademakers in Ter- neuzen wordt in 2006 landelijk uitgeroepen tot de Beste Slaapadvieswinkel. Een titel die er niet om liegt. "Zeker als je weet dat deze titel uitsluitend gebaseerd is op de onafhankelijke mening van onze klanten. Zij vinden dus dat ze bij ons het beste slaapadvies krijgen", vertelt ondernemer Joop Dees. Regelmatig lees je advertenties van winkels die ook bedden en matrassen verkopen. De grootste, de beste; iedereen wil zich op zijn manier profileren. "Vanzelfsprekend kun je voor deze producten op veel plaatsen terecht maar wij durven te stellen dat we het beste slaapadvies geven. Niet omdat wij dat zeggen maar omdat onze klant dat zegt." Slaapspeciaalzaak Slaapkenner Rademakers is een échte speciaalzaak: gespecialiseerd in uitsluitend slapen. Goed slapen is iets wat mensen moeten ervaren. "Regelmatig draaien en keren in bed is vaak het gevolg van een kwalitatief minder goede of versleten matras. Je lichaam zoekt dan onbewust naar een prettige slaaphouding. Een matras gaat tien tot vijftien jaar mee. Kwalitatieve achteruitgang gaat heel geleidelijk zodat mensen nauwelijks beseffen dat zij slechter slapen dan een aantal jaren daarvoor." Slaapkenner Rademakers heeft goed opgeleide adviseurs in dienst. Door middel van bijvoorbeeld trainingen en bedrijfsbezoeken hebben zij de kennis en kunde in huis om adviezen op maat te geven. "In een persoonlijk gesprek inventariseren wij de slaapgewoontes van onze klanten. Ook eventuele lichamelijke klachten komen dan aan de orde. Op basis hiervan geven wij een passend advies ten aanzien van de bedbodem en het matras. Dit advies is uiteraard persoonlijk. De zogenaamde custom made" matrassen uit onze exclusieve huiscollectie bieden voor ieder postuur een slaapoplossing op maat". Uitgebreide keuze Slaapkenner Rademakers probeert het maken van een definitieve keuze zo eenvoudig mogelijk te houden. De zes verdiepingen tellende zaak heeft tal van opstellingen waal mensen op kunnen liggen. "Omdat wij willen dat onze klanten honderd procent tevreden zijn, bieden wij tevens de mogelijkheid van een proefplaatsing aan huis. Zodoende kan men écht ervaren hoe de nieuwe bedcombinatie bevalt." Dees signaleert verder dat het Scandinavisch slapen steeds meer in trek komt. Slaapkenner Rademakers speelt daar prima op in. Belangstellenden kunnen dit zelf ervaren. "In Hof 't Suytsant in Zuidzande kunnen mensen tijdens een aantrekkelijk vakantie- of weekendarrangement slapen op een Swensen. Als zij na afloop besluiten zo'n Swensen aan te schaffen, krijgen zij de kosten van het arrangement van ons terug." Ook komen de andere aspecten van het slapen aan bod. Verlichting, kussens, dekbedden en bedmode; Slaapkenner Rademakers in Terneuzen heeft het volledige assortiment in huis. Heel Zeeland De klanten die de weg naar Slaapkenner Rademakers weten te vinden komen uit heel Zeeland, West-Brabant en Vlaanderen. "Het is de combinatie van kwalitatief deskundige adviezen en hoogwaardige producten die mensen bij ons brengt." Bij Slaapkenner Rademakers vindt u uitsluitend de beste merken, zoals onder andere Auping, Tempur en Lattoflex. "Wat Tempur betreft zijn wij dealer van het eerste uur. Wij kennen het merk door en door. Als een van de weinige slaapspeciaalzaken in Zeeland voeren wij dan ook de gehele Tempur collectie". Een rondgang langs de zes fraai ingerichte etages van Slaapkenner Rademakers bewijst met verve dat we hier te doen hebben met dé slaapspecialist van Zeeland. Rademakers Haal meer uit je dag! Noordstraat 7-13, Terneuzen, telefoon: 0115-613 130 www. slaapkennerrademakersnl Scherpe kritiek vanuit oppositie; meeste steun voor Van Ginkel (CU). door Rinus Antonisse middelburg - Een dieptepunt in de Zeeuwse politieke geschiedenis. Een nieuwe verbinding die kansen biedt. Tussen deze uitersten kozen Provinciale Staten gisteren een da gelijks provinciebestuur van CDA, SGP, Christenunie en Groen Links. Toine Poppelaars en Harry van Waveren (beiden CDA), George van Heukelom (SGP), Jaap van Ginkel (CU) en Marten Wiersma (GL) kregen de 20 stemmen van de coalitiepartijen. Door de opposi tie WD, PvdA, SP en Partij voor Zeeland werden 10 blanco en on geldige stemmen uitgebracht, 7 al leen op Van Ginkel en 1 alleen op Wiersma. Eén PvdA'er ontbrak. Een motie van de PvdA om aan scherpen van de zondagsheiliging te voorkomen, werd met 23 tegen 25 stemmen verworpen (naast de PvdA waren WD en PvZ voor, de collegepartijen én SP tegen). Een zelfde lot onderging een WD-mo- tie om de voorbereidingen voor de Westerschelde Container Termi nal onverwijld voort te zetten. Het debat over het nieuwe college van GS had bij vlagen een grim mig karakter. De woordvoerders van WD en PvdA, Izak Vogelaar en Eric Hageman, kritiseerden het verloop van de eerste onderhande lingsronde, aan het slot waarvan hun partijen door CDA en SGP de deur werden gewezen, ten voorde le van CU en GL. Ze namen het formateur Poppelaars kwalijk dat hij de gesprekken abrupt afbrak. Hageman noemde het college een karikatuur van Zeeland, dat zich door slechts 49 procent van de kie zers vertegenwoordigd weet en een te sterk confessioneel karakter heeft. Hij gewaagde van 'een oude spruitjescoalitie' en 'een linzenak- koord'. Vogelaar zei dat het mislukte over leg niet over de inhoud ging (het programma was al rond), maar om wie de baas is in Zeeland. „We hadden ons wat anders voorge steld van de menselijke maat bij oude coalitiegenoten." )ohan Robe sin (PvZ) constateerde dat Zeeland een bezienswaardigheid rijker is, 'maar geen beste'. CDA'er Kees van Beveren meende dat het confessionele karakter poli tiek niet van belang is. Goos Roe land (SGP) vond het akkoord socia ler dan dat met PvdA en WD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81