Je pakt wat je leuk vindt en gebruikt ie fantasie Oranjecomité dwarsboomt Oranjeproeverij Emergis en huiskamerproject drugsgebruikers willen fuseren TE HUUR: Duurzaam Veilig mislukt Matrixborden waarschuwen voor oponthoud hij brug van Sluiskil makelaar M2Makelaars.nl B pzc Zaterdag 28 april 2007 33 Middelburgse bloemschikster naar wereldkampioenschap. door Ronald Huissen MIDDELBURG - Op de toonbank van bloemsierkunst Esperance in l Middelburg ligt sinds vandaag de 'Taalgids Japans'. Niet als uitbrei- i ding van het assortiment, maar ter f voorbereiding van de internationa- 1 le kampioenschappen bloemschik- ken, die aanstaande november in t lapan plaatsvinden. 1 En Mirjam Gabriëlse (21) uit Mid delburg is van de partij. Afgelopen donderdag werden de nationale voorrondes in het Keukenhof te Lisse gehouden. Daar werd ze door de jury aangewezen om Ne derland te vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen. Haar eigen stijl beschrijft ze als 'een compacte klassiek-barok stijl'. „Ik werk veel met traditionele bloe men zoals rozen. Ook gebruik ik veel groen. En ik wil altijd iets spe ciaals in mijn stukken. Zo koop ik nooit gewone supermarktrozen, die vind ik echt te klein. Ik werk liever met equadorrozen, die zijn een stuk groter en vallen echt op." Haar voorkeur voor speciale ele menten had als gevolg dat Mirjam op haar negentiende al een eigen zaak begon. „Lopendebandwerk ligt me niet, en in Middelburg zit ten weinig speciaalzaken. Dus ben ik in oktober 2005, na het afron- 'Zo koop ik nooit gewone supermarktrozen, die vind ik echt te klein' den van mijn opleiding mijn eigen zaak begonnen." En zo staan ruim twee jaar later de internationale kampioenschap pen voor de deur. „Ik ga in ieder geval nog met een coach, een jury lid van de voorrondes, aan mijn zwakke punten werken. Maar ver der ga ik me niet te veel concentre ren op de kampioenschappen. Ik laat het gewoon op me afkomen, ik weet toch nog niet wat de op drachten daar zullen zijn." Ze ver trouwt op haar gewoonlijke werk wijze: „Meestal begin ik en zie ik wel hoe het eindigt. Je pakt wat je leuk vindt en gebruikt je fantasie." door Wendy van den Hurk en Claudia Sondervan goes - Zeeuws centrum voor gees telijke gezondheidszorg Emergis en het huiskamerproject voor drugsgebruikers in Vlissingen wil len samengaan. Ze vragen van de gemeente Vlissingen uitdrukkelij ke steun en een financiële garantie voor de komende vier jaar. Daarbij blijft de gemeente mede verantwoordelijk voor een nieuwe locatie van het HKPD. De garan tie-eis betekent volgens woordvoer der M. Stijnman niet dat Emergis geldproblemen vermoedt. „Het is puur zakelijk. Je wilt zeker zijn van continuïteit van subsidies." Voorzitter D. Bruinooge van het HKPD en directeur L. van Leer- sum van Emergis besloten gisteren tot een onderzoek naar fusiemoge lijkheden. Over een halfjaar moet duidelijk zijn of de fusie doorgaat. Emergis ziet de zorg van het HKPD als aanvulling op de versla vingszorg van Emergis, zegt Stijn man. Samen willen de instellingen de relatie met de verwijzers in Zee land verbeteren en specialistische zorg beter op lokale behoeften af stemmen, stellen de instellingen. Emergis wil de 'unieke program ma's van het HKPD' stapsgewijs in tegreren in de sociale verslavings zorg van Emergis. VERHUUR AKELAARDI] Vlissingen j. Reulinglaan 26 3 kmr appartement topetage. Gestoffeerd. 950,- p/mnd ex< I. G/W/E Vlissingen Oude markt 43 3 kmr bovenwoning Centrum 850.- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Boul. Evertsen 10 Galferie 85 m2 Top lokatie 15.00,- p/mnd incl. Middelburg, Molenwater Penthouse Monumentale woning gestoffeerde/gemeubi leerd. 1950,- p/mnd excl. G/E. Middelburg Londensekaai 47 Monumentale bovenwoning 4 kmrs excl. GAV/E. Gestoffeerd/gemeubileerd. 2000,- p/mnd Middelburg Londensekaai 45 Winkel/Gallerie 70+40m2 1 1.600,- p/jaar excl.GAV/E BTW Oostburg Brouwerijstraat 28 Eengezinswoning compleet met tuin Woonkamer en 3 slaapkamers. 495,- p/mnd excl.G/W/E l Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar 1huurwoningen en huurappartement PBel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 lacfhsuisstraat 1 52 Vlissingen MIDDELBURG - Het project Duur zaam Veilig is een mislukking. Het veroorzaakt juist méér verkeers slachtoffers, in plaats van die te voorkomen. Dit stelde Statenlid Jo- han Robesin (Partij voor Zeeland) gisteren in de Statenvergadering. Hij wil dat een aantal maatregelen snel worden teruggedraaid. Robesin noemde als onveilige maatregel onlogische voorrangs aanwijzingen, belijning die auto mobilisten naar het midden van de weg dirigeert, wat de kans op frontale aanrijdingen vergroot en andere verkeershindernissen. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) zei dat een onder zoek naar de resultaten klaar is. Dat komt in de Statencommissie Mobiliteit aan de orde. Pijn in nek na botsing bij Wilhelminadorp WILHELMINADORP - Op de Delta- weg bij Wilhelminadorp zijn giste ren twee auto's op elkaar gebotst. Een 53-jarige man uit Spijkenisse reed achterop een 37-jarige man uit Wolvega. Een passagiere klaag de over nekklachten. Automobilisten kunnen aftellen als ze bij de brug staan te wachten. door Wout Bareman sluiskil - Weggebruikers die op de oost-westroute in Zeeuws- Vlaanderen worden geconfron teerd met een openstaande kanaal- brug bij Sluiskil, worden voortaan door Rijkswaterstaat geïnformeerd over de oorzaak van het opont houd. Meestal gaat het om een doodgewone brugpassage van een schip, maar er kan ook sprake zijn van een storing, een test of werk zaamheden. De informatie is voortaan te lezen op matrixborden aan weerszijden van de brug. Onder normale om standigheden beperkt die informa tie zich tot de mededeling 'De brug gaat open, doe de lichten uit en zet de motor af, na de scheep- spassage gevolgd door de tekst 'De brug gaat sluiten' en een aftelme chanisme. Volgens de berekenin gen neemt het dichtdraaien van de brug precies zesenhalve minuut in beslag. De matrixborden, die voorlopig alleen op de brug van Sluiskil zijn aangebracht, omdat die een belangrijke schakel vormt in de drukke oost-westroute, wer den gisteren officieel in gebruik ge steld door directeur Wegen en Ver keer van waterstaat Zeeland, Wies Vonck. Volgens hem past het initia tief in het streven van waterstaat de weggebruiker optimaal te infor- Geen vergunning voor ondernemers Westenschouwen. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Ondernemers van Westenschouwen mogen op Koninginnedag geen proeverij in hun eigen dorp organiseren. Op het laatste moment is de vergun ning hiervoor niet verleend, om dat het Oranjecomité Burgh-Haam- stede bezwaar heeft aangetekend. „We hebben het helaas moeten af blazen", zegt A. Kooman van schranserij De Olijke Tapper na mens de ondernemers. Het was de bedoeling om op Ko ninginnedag in de namiddag een proeverij te organiseren op het wei tje bij de horecawand van het dorp; gratis hapjes van alle restau rants en daarbij de mogelijkheid om een drankje te nuttigen. Een Schouwse band zou voor de achter grondmuziek zorgen. „Het idee is spontaan ontstaan", zegt Kooman. „We wilden expres pas om 16.00 uur beginnen omdat rond die tijd de festiviteiten op de Beatrixweide in Haamstede zijn afgelopen. Dan bijt dat elkaar niet." Maar daar denkt het Oranjecomité heel anders over, laat voorzitter B. Boot weten. „Wij maken be zwaar omdat deze activiteit in de zelfde kern gebeurd. Het grootste probleem is, erkent Boot, dat het Oranjecomité bang is inkomsten te verliezen als de on dernemers in Westenschouwen óók iets organiseren. „Wij hebben 's middags veel activiteiten voor kinderen en 's avonds een feest voor de volwassenen op de Beatrix- wei en dat moet ook allemaal be taald. Als in de buurt om dezelfde 'Ik laat me niet bedreigen en ik laat me ook niet omkopen' tijd nog iets georganiseerd wordt, gaan mensen misschien daar naar toe om te drinken. Denk maar niet dat als mensen 's middags gratis eten kunnen krijgen en daar wat bij drinken, dat ze daarna nog naar ons feest komen." Volgens Boot restte het Oranjeco mité niets anders dan bezwaar te gen de vergunning aan te tekenen bij de gemeente. Kooman vindt dat heel jammer. „En het rare is dat ze tegen ons ge zegd hebben dat als wij een be paald bedrag zouden overmaken het feest wel door kon gaan, maar daar hebben wij geen zin in. Dat doen we niet." Boot beweert echter het omgekeer de. Volgens Boot zouden de onder nemers geld hebben aangeboden om hun feestje door te kunnen la ten gaan. „Maar ik laat me niet be dreigen en ik laat me ook niet om kopen." Het eind van het liedje is dat de on dernemers hun feest hebben moe ten afblazen. „Heel jammer", verzucht Koomai Mirjam Gabriëlse: „Ik werk veel met traditionele bloemen zoals rozen. Ook gebruik ik veel groen." foto Ruben Oreel Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, te!.: 0118-551623 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79