'De kleintjes snappen de regels niet, ze slingeren en rijden tegen je aan' C. Noord-Beveland verfijnt toewijzing bouwkavels Bezwaren tegen dure eisen aan nieuwkomers Beroving van pinpas raadsel voor politie f c. f. Een energieleverancier kies je niet zomaar. gratis parkeren - overdekt winkelen BPZC Zaterdag 28 april 2007 31 wissenkerke - De kans om bij de inschrijving voor een bouwkavel op Noord-Beveland buiten de boot te vallen door loting, is klei ner geworden. De gemeenteraad stelde deze week een ander sys teem van toewijzing vast. "Daarin hebben ingezetenen en mensen met economische binding nog wel voorrang, maar er wordt alleen ge loot tussen brieven die met dezelf de mate van belang op één dag bin nenkomen. De gemeente kondigt de toewijzing op een bepaalde da tum aan. Alleen schriftelijke in schrijvingen die vanaf die datum binnenkomen, zijn geldig. Wie af valt, komt op een wachtlijst. PvdA Noord-Beveland laakt opgelegde Haagse inburgeringsregels. wissenkerke - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft deze week, met de stemmen van de PvdA-fractie tegen, een verorde ning op de Wet Inburgering vastge steld. De PvdA-fractie is princi pieel tegen omdat nieuwkomers moeten betalen voor een inburge- tingscursus, waartoe ze gedwon gen worden. Heel erg blij met de wet was geen enkele fractie, maar de regering heeft nu eenmaal de wet gepara chuteerd en gemeenten zijn ver plicht hem uit te voeren. Raadslid A. Oudshoorn (NBB) vond het net zoiets als de WMO: een wet die in Den Haag verzonnen is, maar moet worden vormgegeven door de gemeenten. Hij beloofde met een initiatiefvoorstel te ko men. Aan de hand van de jaarstuk ken van Vluchtelingenwerk Neder land wil de NBB de politiek doen beseffen dat het over mensen gaat. Skelteren is een geliefde bezigheid in de Blauwe Speeltuin in 's-Gravenpolder. foto Willem Mieras Het speelseizoen opent woensdagmiddag in de Blauwe Speeltuin. door Gertjan Vis 'S-Gravenpolder - De 'kleintjes' zijn soms irritant. „Ze snappen de regels niet zo goed," vindt Arjen (to) uit 's-Gravenpolder. Hij doelt op kleinere kinderen die met hun fiets of skelter lukraak over de pa den van de Blauwe Speeltuin in 's-Gravenpolder crossen. Frank (to) geeft Arjen gelijk. „Soms gaan ze zelfs tegen de richting in." Met een flinke vaart manoeuvreert Frank zijn skelter over de paden. Hij komt hier vaak. „Die verkeers borden en zebrapaden zijn leuk. De speeltuin is mooi geworden." Belijning, pijlen, haaientanden, verkeersborden en zebrapaden lei den het skelterverkeer in goede ba nen. „Het verkeersplan wilden we al sinds de verbouwing in 2004, nu is dat gerealiseerd," vertelt Jaco- lien Don, secretaris van speeltuin vereniging 's-Gravenpolder. Don kijkt uit naar de opening van het nieuwe speelseizoen in de Blauwe Speeltuin. Woensdag 2 mei om 13.30 uur is het zover. „Met goed weer verwachten we een paar honderd kinderen." Op de openingsmiddag is er van alles te doen. „We hebben een spring kussen en een spelcircuit." Voor het eerst dit seizoen gaan de skel ters en het losse speelmateriaal weer naar buiten. „Elke woensdag middag kan dat gebruikt worden." Skelteren kan Wout (8) wel. Met suizende banden komt hij voorbij. De nieuwe verkeersborden kent hij nog niet zo goed. „Ik vergeet soms wat ze betekenen." Hij is vaak te vinden in de speeltuin. Net als Frank en Arjen is hij lid. Voor een klein bedrag per jaar kun nen ze op woensdagen gebruik ma ken van de skelters. De speeltuinvereniging 's-Graven polder bestaat 35 jaar. Volgens Don is er al heel lang een speel tuin op de locatie aan de Burge meester Jansenstraat. „Ik ben hier geboren en getogen. Vroeger wa ren alle speeltoestellen blauw. Daar komt de naam vandaan: Blau we Speeltuin." Vele vrijwilligers helpen. „Zonder hen draait het niet." Blij is ze met de sponsoring van twee nieuwe skelters door de Rabobank: een po- litieskelter en een Rabobankskel- ter. De vereniging leeft vooral van donaties en sponsoring. „Onder houd van de speeltuinen is duur." Aan nieuwe speeltoestellen hangt ook een prijskaartje. „Zo'n kleine wipkip kost al vijfhonderd euro." vlissingen - De politie is op zoek naar twee jongens die dinsdag een gestolen pinpas terugbrachten bij de eigenaar. De man, een 45-jarige Vlissinger, werd maandagavond op het Stadhuisplein beroofd van zijn pas toen hij stond te pinnen. Op dinsdagavond werd zijn pas te ruggebracht door twee jongens. Die kenden de man omdat ze met hem gewerkt hadden. Ze hadden de beroving gezien en de pas terug gehaald bij de daders. De politie gaat er dan ook vanuit dat de twee jongens de daders ken den en roept de twee op zich te melden. Dat kan bij het bureau in Vlissingen, telefonisch of anoniem via 0800-0700. Volgens de politie hebben de twee verder niets met de beroving te maken. if 2 K 2 1 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77