eeland PZC Veiling kunst uit bkr-tijd gaat door GtoenRij< Koninginnedag geopend! Paardengerei gestolen OPEN ZONDAG BEVELANDEN-THOLEN 29 35 Geste Ger Ossel Trofee blijft in prijzenkast van De Moolhoek Résidence met zorg Lentemarkt ZK 1 De Munnik moet door blessure weer toekijken bij Hoek Zaterdag 28 april 2007 College Goes wuift kritiek op 'weggeven' deel collectie weg. door Frank Balkenende GOES - De Goese vereniging Ron dom de Stenen Brug mag op Ko ninginnedag 125 doeken uit de vroegere beeldende kunstenaarsre geling (bkr) veilen, ondanks kri tiek van GroenLinks op de gang van zaken. Het college van burgemeester en wethouders is niet van plan de vei ling te annuleren, zoals de fractie van GroenLinks en voorzitter M. Laport van de Culturele Raad wensen. GroenLinks heeft zeventien vra gen gesteld over de kwestie. De fractie is het niet eens met het be sluit van het college 125 kunstwer ken voor nop aan Rondom de Ste nen Brug over te doen. Die wil de doeken veilen en de helft van de opbrengst gebruiken voor culture le doeleinden, zoals bijvoorbeeld een concert op de Stenen Brug. Een op gehandicapte kinderen ge richte speel-o-theek ontvangt de andere helft. Rondom de Stenen Brug verzocht het college begin 2006 al de schil derijen, die al decennia op de zol ders van het Goese stadhuis aan de Grote Markt stonden te verstof fen, te mogen veilen. Het gaat om doeken die kunstenaars met een uitkering indertijd produceerden voor gemeenten. Het college willig de dat verzoek in, omdat 'de schil derijen geen bijzondere (culturele) waarde hebben'. Dat ze daarmee 'gemeentelijk ver mogen' ofwel gemeenschapsgeld weggeeft, zoals GroenLinks stelt, gelooft het college niet. „Of de schilderijen marktwaarde hebben, zal uit de veiling moeten blijken. Naar verwachting zal de opbrengst amper de omvang van een buurt- bonus overschrijden", antwoordt het college. Een buurtbonus ligt in Goes rond de duizend euro. Het college ontkent dat de schenking een verkapte subsidie is. GroenLinks vindt echter dat het college de bkr-collectie opschoont zonder dat de raad weet welke cri teria daarvoor gelden. „Het gaat ons om het principe en daar draait het college nu in de antwoorden omheen", zegt fractievoorzitter C. Bruring. Ook de Culturele Raad is boos, omdat er een commissie is gevormd die de bkr-collectie gaat inventariseren. „We zijn niet ge raadpleegd en dat is kwalijk", rea geert voorzitter Laport. Het college wuift die kritiek weg. „Er is geen sprake van 'opscho ning', maar van een zolderoprui ming." De veiling begint maandag om 17 uur in café Baarends. Rondom de Stenen Brug mag 125 doeken uit de bkr-regeling veilen op Koninginnedag. Het col lege pareert kritiek van Groen Links en Culturele Raad. Nipte meerderheid in Provinciale Staten steunt nieuw college Tip? redgoes@pzc.nl KAPELLE - De Ger Ossel Wisseltrofee blijft in de prijzen- kast van basisschool De Moolhoek in Kapelle. Ongeveer vijfhonderd kinderen van zes Kapelse basisscholen stre den gisteren tijdens een schoolsportdag op het sport complex 't Groene Woud in Kapelle om de prijs, die is vernoemd naar de ex-directeur van De Moolhoek. Ger Ossel stelde de trofee destijds beschikbaar. De leerlin gen van De Moolhoek zijn er kennelijk zeer aan ge hecht. Ook vorig jaar gingen zij met de prijs aan de haal. foto Willem Mieras GroenRijk Goes is geopend van 8.30 - 17.00 uur GroenRijk Middelburg is geopend van 10.00 - 17.00 uur door Gertjan Vis KLOETINGE - „Zadels zijn gewild bij dieven. Maar het is de eerste keer in zeventien jaar dat mij zoiets overkomt," zegt P. Wagenaar. Uit zijn schuur aan de Tervatense- weg in Kloetinge werden in de nacht van donderdag op vrijdag tussen een en drie uur vier zadels gestolen. Verder zijn hoofdstellen, bitten, poetsdozen met inhoud en twee paar paardrijlaarzen verdwe nen. De opbergkasten in de schuur zijn opengebroken. De spul len zijn getaxeerd op een waarde van 4500 euro. „Met de beschadig de kasten erbij, loopt de schade op tot meer dan vijfduizend euro." In de schuur lopen altijd veel men sen rond. „Ze hebben vast eerst bij iemand informatie ingewonnen. Dat wordt doorgegeven." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Recente onderzoeken wijzen het uit: steeds meer Zeeuwen steken de grens over om verpo zing te zoeken in Vlaanderen. Ze eten en drinken er wat en staan versteld van het bewaar de erfgoed. Niet alleen steden als Antwer pen, Gent en Brugge zijn popu lair, de Zeeuw ontdekt ook het platteland. Her Meetjesland bij voorbeeld, grenzend aan West- Zeeuws-Vlaanderen. De uitbater van café De Gou den Leeuw in Maldegem speelt er gretig op in. Hij tapt sinds kort niet alleen vele soorten bier, maar ook melk. Een geste. En er is meer. Het heeft even ge duurd voor hij door had wat ze precies bedoelden, maar inmid dels is hij er achter wat ze be doelen met een 'tostie', een cro- que monsieur dus. Het is wel even wennen. De me nukaart maakt melding van een 'tosty'. www.landgoedrijckholt.nl morgen van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*01 18-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75