Borsele vecht met kwekerij 1 1 KONINGINNEDAG! - - - Emergis en drugsproject willen fuseren Matrixborden geven informatie over kanaalbrug bij Sluiskil TE HUUR: Bezwaren tegen dure eisen aan nieuwkomers M2Makelaars.nl Rijden onder invloed gebeurt het vaakst in Zeeuws-Vlaanderen am T\ PZC Zaterdag 28 april 2007 33 door Wendy van den Hurk en Claudia Sondervan GOES - Zeeuws centrum voor gees telijke gezondheidszorg Emergis en het huiskamerproject voor drugsgebruikers in Vlissingen wil len samengaan. Ze vragen van de gemeente Vlissingen uitdrukkelij ke steun en een financiële garantie voor de komende vier jaar. Daarbij blijft de gemeente medeverant woordelijk voor een nieuwe loca tie van het HKPD. Voorzitter D. Bruinooge van het HKPD en directeur L. van Leer- sum van Emergis besloten gisteren tot een onderzoek naar fusiemoge lijkheden. Over een half jaar moet blijken of het doorgaat. Emergis ziet de zorg van het HKPD als aan vulling op de verslavingszorg van Emergis, zegt M. Stijnman, woord voerder van Emergis. Samen wil len de instellingen de relatie met de verwijzers in Zeeland verbete ren en specialistische zorg beter op lokale behoeften afstemmen. Emergis wil de 'unieke program ma's van het HKPD' stapsgewijs integreren in de sociale verslavings zorg van Emergis. „Het HKPD blijft een herkenbare eenheid voor gebruikers", belooft Stijnman. De partijen werken op onderde len, waaronder de financiële admi nistratie, al langer samen. Vanaf fe bruari dit jaar zijn de gesprekken geïntensiveerd, volgens Bruinooge. Groene Weegje stelt gemeente voor ultimatum in conflict. door Luc Oggel KWADENDAMME - De eigenaren van kwekerij Het Groene Weegje bij Kwadendamme hebben de ge meente Borsele een ultiem voor stel gedaan om een al elf jaar du rend conflict onderling te schik ken. Laat Borsele die 'kans' voorbij gaan, dan dient de kwekerij een schadeclaim van 1,7 miljoen euro in. Wethouder M. Vermue (ruimte lijke ordening) zegt daar niet van te schrikken. Het Groene Weegje geeft de ge meente tot 12 mei de tijd om in ge sprek te gaan, maar stelt als voor waarde dat de onderhandelingen binnen acht weken worden afge rond. Zoniet, dan wordt de voorlo pige schadeclaim definitief. Het 'ultimatum' is feitelijk een reactie op het voorstel van het Bor- selse college, anderhalve maand ge leden, om een onafhankelijke be middelaar in te schakelen. Volgens eigenaren H. Wevers en A. We vers-Stevens wordt de kwekerij daarmee alleen maar op nog hoge re kosten gejaagd. De strijd tussen de gemeente en Het Groene Weegje gaat al sinds 1996 over de vraag of er mag wor den gebouwd op het terrein van de plantenkwekerij aan de Aalweg. 'Nee', zegt de gemeente, 'ja', zeg gen de eigenaren. Die voelen zich gesterkt door vonnissen van de Middelburgse rechtbank en de Raad van State, maar beschuldigen Borsele ervan die uitspraken naast zich neer te leggen. „De schadever goeding is gebaseerd op het on rechtmatig handelen van de ge meente over meer dan tien jaar", aldus een zeer uitvoerig persbe richt dat het echtpaar Wevers aan de PZC heeft gestuurd. De schade claim moet 'materiële en immate riële schade' compenseren. Wethouder M. Vermue zei giste ren het voorstel van de kwekerij-ei genaren om te schikken nog niet te hebben gezien, maar noemt een schadeclaim 'niet op z'n plek'. „Het is heel simpel, op het terrein staan bouwsels die daar zonder vergunning zijn neergezet. Dat mag niet, dat weet iedereen." Vermue zegt bereid te blijven om er met een gesprek uit te komen. Het echtpaar Wevers reageerde gis teren niet op een verzoek enkele vragen te beantwoorden. Waterstaat komt tegemoet aan wens inlichting automobilist. door Wout Bareman SLUISKIL - Weggebruikers die op de oost-westroute in Zeeuws- Vlaanderen worden geconfron teerd met een openstaande kanaal- brug bij Sluiskil, worden voortaan door Rijkswaterstaat geïnformeerd over de oorzaak van het opont houd. Meestal gaat het om een doodge wone brugpassage van een schip, maar er kan ook sprake zijn van een storing, een test of werkzaam heden. De informatie is voortaan te lezen op matrixborden aan weerszijden van de brug. Onder normale omstandigheden beperkt die informatie zich tot de medede ling 'De brug gaat open, doe de lichten uit en zet de motor af, na de scheepspassage gevolgd door de tekst 'De brug gaat sluiten' en een aftelmechanisme. De matrixbor den, die voorlopig alleen op de brug van Sluiskil zijn aangebracht, omdat die een belangrijke schakel vormt in de drukke oost-westrou te, werden gisteren officieel in ge bruik gesteld door directeur We gen en Verkeer van waterstaat Zee land, Wies Vonck. Vlissingen J. Reuiinglaan 26 3 kmr appartement topetage. Gestoffeerd. 950,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen Oude markt 43 3 kmr bovenwoning Centrum 850,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Boul. Evertsen 10 Gallerie 85 m2 Top lokatie 1500,- p/mnd incl. Middelburg, Molenwater Penthouse Monumentale woning gestoffeerde/gemeubi leerd. 1950,- p/mnd excl. G/E. Middelburg Londensekaai 47 Monumentale bovenwoning 4 kmrs excl. G/W/E, Gestoffeerd/gemeub i leerd 2000,- p/mnd Middelburg Londensekaai 45 Winkel/Gallerie 70+4Öm2 1 1.600,- p/jaar excl.G/W/E BTW Oostburg Brouwerijstraat 28 Eengezinswoning compleet met tuin. Woonkamer en 3 slaapkamers. 495,- p/mnd excl.G/W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat k huurders naar Imurwoningen en huurappartement. voor een vrijblijvend advies. ^■fcvw. SipsVerhuur.nl 0118-414223 ^^Ruisstraat 152 Vlissingen PvdA Noord-Beveland laakt opgelegde Haagse inburgeringsregels. WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft deze week, met de stemmen van de Pv- dA-fractie tegen, een verordening op de Wet Inburgering vastgesteld. De PvdA-fractie is principieel te gen omdat nieuwkomers moeten betalen voor een inburgeringscur- sus, waartoe ze gedwongen wor den. Heel erg blij met de wet was geen enkele fractie, maar de rege ring heeft nu eenmaal de wet gepa rachuteerd en gemeenten zijn ver plicht hem uit te voeren. Een derde van de zware overtreders heeft de Belgische nationaliteit. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeland is verhou dingsgewijs het probleem van rij den onder invloed het grootst in Zeeuws-Vlaanderen. Daar kruipt 3,5 procent van de automobilisten met meer dan 0,5 promille alcohol achter het stuur. Dat blijkt uit een onderzoek van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV). Ook wat de zware overtreders betreft met meer dan 1,3 promille alcohol in het bloed blijkt Zeeuws-Vlaande ren koploper. Eén op de drie zwa- Krukeltoer voert dit jaar richting België YERSEKE - Stichting ProMotor Zee-/ land houdt op Koninginnedag de Krukeltoer. De motortocht wordt voor de twaalfde keer gehouden. De rit gaat dit jaar richting België en voert langs de Scheldeoever'en door de Noorderkempen. De tocht is ongeveer 230 kilometer lang. L2 re overtreders blijkt overigens van Belgische nationaliteit. Bezien over heel Zeeland kruipt 2,9 pro cent van de automobilisten met een slok teveel op achter het stuur, bijna twintig procent minder dan de bestuurders in Zeeuws-Vlaande ren. Dat percentage neemt sinds 2003 nog jaarlijks toe. Reden voor de Zeeuwse afdeling van Veilig Ver keer Nederland (WN) om te con cluderen dat de voorlichtingsbus waarmee men door de provincie toert nog wel wat jaren nodig zal zijn. Om de aandacht te vestigen op alcohol achter het stuur houdt WN ook dit jaar weer een BOB-zomertoer. Die start komen de zondag 29 april tijdens de Ko- ninginnenach in 's-Heerenhoek. Wandeling door het Vlissingen van Michiel VLISSINGEN - Vanaf morgen is er el ke zondag weer een wandeling vanuit het MuZEEum in Vlissin gen. De wandeling gaat onder meer langs de huizen van Michiel de Ruyter. Daarnaast komen ook andere maritieme aspecten van de stad langs. De wandelingen begin nen om 14.00 uur. Juliana en Johan Friso presenteren hun show MIDDELBURG - Juliana Drum 8c Bugle Corps en Junior Drumcorps Johan Friso presenteren vanavond hun nieuwe show in sporthal de Kruitmolen in Middelburg. Show band Sas van Gent verzorgt een ga stoptreden. De optredens begin nen om 19.30 uur. Bunkers Vlissingen en Zoutelande weer open VLISSINGEN - De museumbunkers in Vlissingen en Zoutelande zijn vanaf zondag weer open. In de bunker bij de Oranjemolen in Vlis singen is vanwege het Michiel de Ruyterjaar een expositie te zien over de kruiser De Ruyter. De bun kers zijn elke zondag- en woens dag open van 13.00 tot 17.00 uur. Wens zebrapad gaat in vervulling CLINGE - Een aantal wensen die vo rig jaar door zeventig inwoners van Clinge genoemd zijn om de leefbaarheid te verbeteren, gaat in vervulling. Er komt een zebrapad bij Malpertuus, de 's Gravenstraat krijgt bloemenmanden en de wan delvierdaagse komt weer terug. Jk I PSM ETNA maakt uw keuze wel erg gemakkelijk Bij aankoop van een keuken met minimaal 4 keukenapparaten, ontvangt u extra korting op een inbouw vaatwasser van ETNA. G-ewinm,ytrtd-' Vraag uw ETNA specialist naar de actievoorwaarden: tchouwse touwmaterialen Handel Duinzoom 2, Renesse, tel. 0111-462142 Lw* 'ui" m WV»W V»g Vr- WWW Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel.: 0118-551623 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73