Ouwerkerk naar Sint Petersburg ij t Zierikzeese wint jaarlijkse prijsvraag Slavenkas Een energieleverancier kies je niet zomaar. s PZC Zaterdag 28 april 2007 31 Slagwerker Johan Sies is met Sophia's Vereeniging op concertreis naar Sint Petersburg. foto Marijke Folkertsma Schouwen-Duivelandse koersbalclub wint weer ZIERIKZEE - De koersbalclub Schou- wen-Duiveland 2000 is deze week opnieuw in de prijzen gevallen. Bij het in het Belgische Dudzele - in de buurt van Brugge - gehou den poldertoernooi sleepte het team voor de tweede achtereenvol gende maal de eerste prijs in de wacht. Het Vlaamse Eernegem werd in een zinderende finale - met twee punten verschil - versla gen. Producten uit Israël te koop in Zonnemaire ZONNEMAIRE - Dini Baas-Hoogen- doorn in Zonnemaire verkoopt van 8 tot en met 11 mei producten uit Israël. Met de aankoop van een geschenk artikel steunt de koper de joodse immigranten die zich in Israël heb ben gevestigd. De verkopingen zijn dagelijks van 14.00 tot 20.00 uur in de Pastorale aan de I.M. van der Bijlstraat 9. Extra opening van Watersnoodmuseum OUWERKERK - Het Watersnoodmu- setim in de caissons van Ouwer kerk is op Koninginnedag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Belangstellenden kunnen die mid dag de wisseltentoonstelling 'De watersnoodramp in West-Brabant' en de uitgebreide vaste museum collectie tegen half geld komen be kijken. Kinderen hebben op deze feestelij ke dag gratis toegang. Extra controles politie op Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Vanaf dinsdag houdt de politie op Goeree- Overflakkee en op Voorne-Putten extra snelheidscontroles. De controles zijn op plekken waar automobilisten doorgaans geen po litie verwachten. Met meetlussen is vastgesteld dat bijvoorbeeld op de Vissersweg in Goedereede 72 procent van de auto's te hard rijdt. Ook in Dirksland, Ooltgensplaat en Stellendam zijn zulke 'circuits'. ZIERIKZEE - Monique Filius uit Zie- rikzee maakt een gratis zeereis met De Eendracht. Gisteravond is haar naam getrokken uit 16 inzen dingen naar de prijsvraag die is uit geschreven door De Slavenkas. Een jaarlijkse prijsvraag voor jonge ren tussen de r6 en 26 jaar. Door een paar vragen te beantwoorden over Michiel de Ruyter konden zij meedingen naar de zeereis. De sla venkas stamt uit 1735. In die tijd werd nogal eens een schip gekaapt en de bemanning gevangen geno men, waarna de familie grote som men geld moest betalen voor vrij lating. Door iedere zeeman die naar zee vertrok een klein deel van de gage te laten afstaan kon den voortaan de afkoopsommen betaald worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71