Zeeland Rijk kort gemeente opnieuw Demonstratie i PRAXIS GtoenRijc Koninginnedag geopend! OPEN ZONDAG PZCI29 ikkrcher reinigingsmachines op dinsdag 1 mei van 10.00 tot 17.00 uur SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Zon lokt gasten naar de kust Koninginnedag 30 april open Geste Résidence met zorg Lentemarkt De Munnik moet door blessure weer toekijken bij Hoek Nipte meerderheid in Provinciale Staten steunt nieuw college Zaterdag 28 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Schouwen-Duiveland krijgt zeven ton minder uit gemeentefonds. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Twee ton minder dit jaar en vanaf 2011 jaarlijks een half miljoen minder. Dat heeft de rege ring in petto voor de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat blijkt uit de maart-circulaire die het ministerie van Financiën de gemeente heeft toegestuurd. Op de korte termijn ziet het er niet slecht uit. Over 2006 is zelfs sprake van twee meevallertjes. Zo blijkt de gemeente in de defini tieve afrekening over 2006 nog 44.000 euro te goed te hebben van Den Haag. Het gemeentebe stuur zet dit geld even opzij, want er komt nog een juni-circulaire van Financiën en die zou wel eens nieuwe kortingen kunnen aankon digen. En dan is er nog 41.000 eu ro in Schouwen-Duiveland terecht gekomen van de 25 miljoen die de Tweede Kamer in december heeft j uitgetrokken voor het verkorten van de wachtlijsten bij de sociale diensten. Ook dat geld wordt even ITV jaarlijks rondje bezuinigen door rijksoverheid kost Schouwen-Dui veland twee ton. Vanaf 2011 krijgt gemeente nog een half mil joen minder te besteden. geparkeerd om Haagse klappen op te vangen. En daarmee is het goe de nieuws wel verteld. Het Rijk houdt er een flinke reservepot op na, die tot uitkering komt als er geen rare dingen zijn gebeurd. De gemeente rekende op 240.000 eu ro, maar dat zijn er uiteindelijk maar 44.000 geworden. Bijna twee ton minder dus. Ook moet rekening gehouden worden met bezuinigingen vanaf 2011. Alleen de grote steden krijgen dan nog extra geld. Het jaarbudget van Schouwen-Duiveland (vorig jaar 26 miljoen) wordt met een half miljoen gekort. Tenslotte is er kans dat extra gelden die het Rijk uittrekt voor openbare orde en vei ligheid na 2010 komen te verval len. Maar hierover wordt nog over legd. „We zullen toch weer een be groting rond moeten zien te krij gen," reageert wethouder W. Ren den. „Daarbij moeten we kijken of er nog gekort kan worden op de za ken die we al doen." Komt nog bij, zegt Renden, dat de overheid te laat is met haar cijfers. „De mei-cir culaire wordt dus een juni-circulai re. Maar rond die tijd moeten wij de begroting 2008 al zo'n beetje in het klad klaar hebben. Ik ben be nieuwd of dat gaat lukken." Het Rijk snoeit jaarlijks in de ge meentebudgetten. Vorig jaar kost te dat Schouwen-Duiveland een half miljoen. BROUWERSDAM - Het vroege zomerweer lokte gisteren De meivakantie is begonnen met prachtig weer en ook al weer vele gasten naar de kust. Zoals hier op de Brou- voor de komende dagen ziet het er gunstig uit. wersdam waar de campers weer massaal verschijnen. foto Marijke Folkertsma GroenRijk Goes is geopend van 8.30 - 17.00 uur GroenRijk Middelburg is geopend van 10.00 - 17.00 uur van 9.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Grevelingenstraat 13, tel. 0111 - 41 69 99 Koninffinnedagloterij Tip? redactie@pzc.nl Recente onderzoeken hebben het uitgewezen: steeds meer Zeeuw en steken de grens over om verpo zing te zoeken in het Vlaamse land. Ze eten en drinken er wat en staan versteld van het bewaar de erfgoed. Niet alleen steden als Antwerpen, Gent en Brugge vor men het reisdoel, de Zeeuw ont dekt ook het platteland. Het Meetjesland bijvoorbeeld, gren zend aan West-Zeeuws-Vlaande- ren. De uitbater van café De Gouden Leeuw in Maldegem speelt er gre tig op in. Hij verbaast zich welis waar over het feit dat veel noor derlingen gebruik maken van zijn terras zonder iets te bestel len, maar tapt sinds kort niet al leen vele soorten bier, maar ook melk. Een geste. En er is meer. Het heeft even geduurd voor hij door had wat ze precies bedoel den, maar inmiddels is hij er ach ter wat ze bedoelen met een 'tos- tie', een croque monsieur dus. Het is even wennen. De menu kaart maakt melding van een 'tosty'. www.landgoedrijckholt.nl morgen van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 01 13-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 *0118-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69