HAP wil nog verbeteren Raadslid Steijaert overleden CDA Hulst wil dat college geld in de wacht sleept voor kerken TE HUUR: Drugsnota toch in beslotenheid Raad Sluis houdt vast aan verkoop raadhuis Sint Anna makelaar M2Makelaars.nl Autohuis Terneuzen kocht voor u in: 10x Skoda Fabia combi 1.4 59KW 16V Spirit Plus Autohuis Terneuzen B.V. Z PZC Zaterdag 28 april 2007 33 Huisartsenpost wil nauwere samenwerking met spoedeisende hulp. door Wout Bareman TERNEUZEN - Huisartsenpost De Honte in Terneuzen wil in de toe komst nauwer samenwerken met de spoedeisende hulpafdeling van 'buurman', streekziekenhuis De Honte. Daarnaast wordt gewerkt aan de invoering van één telefoon nummer voor spoedeisende hulp, ook overdag. Medisch coördinator A. Munneke van de huisartsenpost (HAP) die half mei het eerste lustrum viert, heeft meer wensen. Hij wil ook een dienstapotheek in de onmid dellijke nabijheid van de post. Volgens Munnike functioneert de post, waar alle telefonische hulp vragen uit de regio binnenkomen, naar behoren. Hij verwijst naar een recente, positieve conclusie van de Inspectie van Volksgezond heid ('de huisartsendiensten zijn duidelijk volwassen, professionele instellingen aan het worden'), maar voegt daar direct aan toe: „Dat is geen reden om op onze lau weren te rusten. Er is veel bereikt, maar er valt ook nog veel te verbe teren." Uit onderzoek blijkt dat 70 tot 80 procent van de klanten te vreden zijn over de zorgverlening van de post, die onlosmakelijk ver bonden is met de huisartsenpost in het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg. Nadat een cliëntenpanel een tijdje geleden constateerde dat de aangedragen verbeterpunten waren verwezenlijkt, hief dat pa nel zich vervolgens tevreden weer op. Coördinator Munneke wil overi gens afrekenen met een groot mis verstand: in tegenstelling tot wat 'de bevolking' denkt, wordt de tele foon bij de HAP wel degelijk opge nomen door medisch geschoolde secretaresses. „Al onze medische assistentes zijn gediplomeerde dok tersassistentes en verpleegkundi gen, die extra scholing hebben ge had voor het werken op de huisart senpost." Op vrijdag 11 mei viert de HAP het vijfjarig bestaan met een receptie. Alle onfortuinlijke be zoekers van de post krijgen dat weekeinde een 'gezond presentje'. Medisch coördinator van vijfjaar oude HAP De Honte in Terneu zen ziet, ondanks goede 'rappor ten' nog tal van punten, die voor verbetering vatbaar zijn. V E R H U U R I MAKELAARDIJ Vlissingen J. Reulinglaan 26 3 kmr appartement topetage. Gestoffeerd. 950,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen Oude markt 43 3 kmr bovenwoning Centrum 850,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Boul. Evertsen 10 Gallërie 85 m2 Top lokalte 1500,- p/mnd incl. Middelburg, Molenwater Penthouse Monumentale woning gestoffeerde/gemeubi leerd. 1950,- p/mnd excl. G/E. Middelburg Londensekaai 47 Monumentale boven won i ng 4 kmrs excl. G/W/E. Gestoffeerd/gemeubileerd. 2000,- p/mnd Middelburg Londensekaai 45 Winkel/Gallerie 70+40m2 11.600,- p/jaar excl.GAV/E BTW Oostburg Brouwerijstraat 23 Hengezinswoning compIeet'met tuin. Woonkamer en 3 slaapkamers. 495,- p/mnd excl.G/W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 suisstraat 152 Vlissingen door Wout Bareman TERNEUZEN - Medewerkers van het Groningse onderzoeksbureau In- traval praten de gemeenteraad van Terneuzen maandag 7 mei bij over de uitkomsten van een onderzoek naar de drugsoverlast in de binnen stad. Dat gebeurt achter gesloten deuren. 's Middags wordt de drugsnotitie wei al gepresenteerd aan de media. Het besluit tot een besloten verga dering is genomen door het presi dium (burgemeester J. Lonink en de fractievoorzitters). Lonink: „We moeten rekening houden met de positie van Intraval, dat ook werkt voor Justitie en de gemeenten Ven- lo en Maastricht. De informele bij eenkomst biedt mogelijkheden tot een openhartige gedachtenwisse- ling." Het college van B en W for muleert half mei een aantal voor stellen. De besluitvorming door de raad vindt in juni plaats. Vergeefs pleidooi van kunstenaar om gebouw te behouden. door Frank Gijsel SLUIS - Het voormalige raadhuisje van Sint Anna ter Muiden wordt binnenkort verkocht. Of het ge bouw na verkoop als expositie ruimte gebruikt zal worden is nog niet duidelijk. De meerderheid van de gemeenteraad wilde poten tiële kopers weinig beperkingen opleggen. In een motie van de WD werd gevraagd het huidige gebruik als tentoonstellingruimte in de toekomst voort te zetten. Het raadslid C. van de Vijver hield een warm pleidooi voor behoud. „Dit college vindt het genot van kunst van ondergeschikt belang", zei ze. Indien het binnen een jaar niet lukt een koper te vinden om het pand te exploiteren als exposi tieruimte dan zou alsnog een ande re bestemming gezocht kunnen worden. Wethouder C. Bolijn vond juist dat door het opleggen van beper kingen de opbrengst lager zou kun nen worden. Een kunstenaars groep deed bij monde van Simone Hoogerwerf uit Oostburg vergeefs een klemmend beroep op de raad de expositieruimte te behouden. NECROLOGIE Jacques Steijaert 1944-2007 door Jean-Lou de Gucht Aimabel. Steijaert ging zijn verantwoordelijkheid niet uit de weg. Hij wilde voor zijn medemensen iets betekenen. En dat verwachtte hij ook van an deren. Van 1994 tot vorig jaar was hij fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Hulst. Hij had niet de illusie dat hij op die plaats alles kon oplossen. „Als iets niet kan, moet je het mensen eer lijk zeggen. Want daar hebben mensen recht op. Ie moet duide lijk zijn en niet de kool en de geit willen sparen." Een nog grotere liefde van Steijaert was misschien wel het waterschap. Bijna twintig jaar was hij lid van het dagelijks be stuur. Maar hij deed meer. Voorzit ter van de dorpsraad in Graauw, voorzitter van de Graauwse afde ling van de Nederlandse Christelij ke Boerenbond, lid van de pachtka- mer van het kantongerecht in Ter- neuzen en voorzitter van de nier patiëntenvereniging Oosterschel- de. Hij leed zelf aan een nierziekte. Maar klagen, nee dat deed hij niet: „Je moet naar je lichaam luisteren. Ik bekijk het altijd van de positie ve kant." Korte tijd later werd be kend dat hij aan een ongeneeslijke ziekte leed. En weer bekeek hij het van de positieve kant. „Als ik veel geluk heb, heb ik nog een aantal ja ren te leven. En dan wil ik genie ten van hele kleine dingen." Beroep doen op nieuwe subsidieregeling van het rijk voor restauratie. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsfractie van het CDA in Hulst wil dat het college van burgemeester en wet houders probeert geld in de wacht te slepen uit een nieuwe rijksrege ling voor de restauratie van kerkge bouwen. Volgens de christen-democraten is voor de gemeente het geschikte moment aangebroken om een ac tueel restauratieplan te maken. „We moeten daar niet te lang over nadenken maar actie ondernemen en er snel een voorstel voor ma ken", sprak CDA-gemeenteraads- lid Adri Totté deze week tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Hij deed dat in het kader van het beleidsdebat dat de raad voerde over de samenstelling van de ge meentebegroting 2008 en de meer jarenraming. De bouwkundige staat van veel kerken in de gemeente Hulst laat ernstig te wensen over of is rond uit slecht te noemen. Enkele jaren geleden al, maakte de gemeente in het kader van het provinciaal Res tauratie Uitvoerings Programma al eens de balans op. De kerk van Lamswaarde, momen teel in restauratie, stond bovenaan de lijst. Voor de aanpak van de (ka tholieke) kerken in Sint Jansteen, Kloosterzande, Heikant, Graauw en Clinge kon toen geen beroep meer worden gedaan op geld uit dat restauratiefonds, om de simpe le reden dat de pot leeg was. Nu is een nieuwe subsidieregeling binnen bereik met het Besluit Res tauratie Instandhouding Monu menten (BRIM). Op deze BRIM-regeling kan rechtstreeks een beroep worden gedaan bij het rijk. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de inhoud van de regeling op het Hulster stad huis bekend en treedt de nieuwe restauratieregeling vanaf 2009 in werking. simply clever Opties: Chroompakket, Centrale vergrendeling met AB, boordcomputer, halfautomatische airco, Maxidot-display, dakrailing, mistlampen, hoogte verstelbare stoelen, radiovoorbereiding, zij-airbags, deel leerpakket Uw INKOOPVOORDEEL: 3.545,- Prijs: vanaf Nu: €14.270,- Nog beperkt leverbaar OP OP Ook in hatchback uitvoering Mr. F. J. Haarmanweg 6, 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00, verkoop@autohuis-terneuzen.nl, www.autohuis-terneuzen.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel.; 0118-551623 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65