Zeeland Mooie molen voor eeuwige trouw ff Een energieleverancier kies je niet zomaar. pzc Zaterdag 28 april 2007 3 1 Ton Koops zette de stellingmolen in IJzendijke mooi op voor de trouwdag van zijn dochter. Met diverse symbolen bezegelt hij hun huwelijk. foto Peter Nicolai Wensen in vervulling SP tegen sluiting bios Paddenstoelexcursie clinge - Een aantal wensen die vo rig jaar door zeventig inwoners van Clinge genoemd zijn om de leefbaarheid te verbeteren, gaat in vervulling. Er komt een zebrapad bij Malpertuus, de 's Gravenstraat krijgt bloemenmanden en de wan delvierdaagse komt weer terug. HULST - De raadsfractie van de SP in Hulst wil dat de sluiting van bio scoop De Koning van Engeland niet doorgaat en het gebouw ook niet wordt gesloopt. Het culturele aanbod zou hierdoor te ernstig ver schalen. De eigenaar zou ook te Molen IJzendijke presenteert zich in mooimakersgoed. door René Hoonhorst ijzendijke - De stellingmolen in IJ zendijke is 166 jaar oud. Maar in al die jaren was hij - zover de kennis van de molenaar strekt - niet mooi gezet. Molenaars in diverse delen van Ne derland zetten hun molens mooi op hoogtijdagen, in het bijzonder- bij trouwerijen. Vrijwillig mole naar Ton Koops uit IJzendijke las onlangs een artikel over het mooi zetten van molens. Als kunstenaar voelde hij zich onmiddellijk aange trokken tot de traditie. Bij het huwelijk van dochter Anne- mie moest en zou de markante stellingmolen van het ravelijnstad je mooi worden gezet. De symbo liek is te mooi om waar te zijn, als vader én molenaar doe je graag je jongste dochter én je oude liefde de stellingmolen een plezier en Koops is kunstenaar. Dus straalde de molen gisteren driedubbel: in de zon, in het mooimakersgoed en als hoofdrolspeler van hét trouw- plaatje van Tristan de Sutter en Annemie Koops. De Nederlandse driekleur wapperde in tweevoud op de hoogste punten van de over- kruist gezette wieken: een Zeeuws vaandel gaf in het midden extra kleur aan het vlagvertoon. Tussen de vlaggen in hingen de initialen van het echtpaar TS-AK. Daaronder hingen aan beide zij den de symbolen van het mooima kersgoed, die pa Ton onlangs per ongeluk onder ogen kreeg in een molenaarsvakblad. Door zijn beeldhouwershand kregen de sym bolen een nog kunstzinniger la ding mee dan gewoonlijk. Zo zitten de gekruiste pijlen van liefdesgod Amor gevangen in een ring, het ronde symbool van eeu wige trouw. Maar aan de IJzendijk- se molen lijken de pijlen elkaar De liefdespijlen van Amor zitten niet alleen gevangen in de ring van eeuwige trouw, maar lijken elkaar te ontmoeten in de roos van de schietschijf. Het mooimakersgoed Op de hoogste toppen van de overkruiste wieken wapperen twee Nederlandse vlaggen. Daartussen hangen de initialen van bruid en bruidegom. Onder de vlaggen hangen aan weerszijden vier symbolische afbeeldingen, zijnde: Twee in elkaar gekruiste liefdes pijlen in een ring. Twee rode liefdesharten met daarin tortelduiven. Daaronder de 'huwelijkskooien' van bruid en bruidegom. Tenslotte aan beide kanten een stralende zon voor 'warmte, ge luk en voorspoed'. evenzeer midden in de roos van een schietschijf te treffen. De lief desharten met tortelduiven daar onder zijn voor eenieder duidelijk. De huwelijkskooien die als derde symbool aan de ladder hangen, ei sen wat meer uitleg. De kooien staan model voor het eind van het vrije leven, vond Ton in de boeken. Maar voor de zeker heid heeft hij bruid en bruidegom naar elkaar laten zwaaien. „Het valt te interpreteren als het gedag zwaaien van de vrijheid. Maar je kunt het ook zien als het naar el kaar zwaaien als welkomstgroet voor een lang en gelukkig huwe lijk." De twee onderste symbolen zijn stralende zonnen. Die moeten de gelukkige toekomst van het paar verbeelden. Ze pasten gisteren niet alleen bij het weer, maar ook bij het humeur van bruid en bruide gom. Dat alleen verder verbeterde door de verrassing van vader en schoonvader. Koops legt aan doch ter en schoonzoon de betekenis van het mooimakersgoed uit. Hij kijkt na de fotosessie nog een keer om. Want het is prachtig dat het bruidspaar in de wolken is, maar het is zeker zo mooi dat zijn molen eens echt in het zonnetje staat. Ook vandaag kunnen inwo ners van IJzendijke en belangstel lenden uit de wijde omtrek daar om het mooimakersgoed nog eens bekijken. axel - De Steltkluut houdt zondag om 13.30 uur een paddenstoelenex cursie door de gemeentelijke bos sen in Axel. Er wordt gezocht naar typische voorjaarssoorten als mo- rieltjes. Verzamelen is om 13.30 uur aan de parking van de waterto- veel uit zijn op geldelijk gewin. ren aan de Kinderdijk. i m m gratis parkeren - overdekt winkelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63