Zeeland Dromers wandelen al door 'historisch' dorp Rijden onder invloed gebeurt het vaakst in Zeeuws-Vlaanderen Afspraak verpaupert Vermeerplein Clinge Matrixborden geven informatie over brug Duurzaam veilig is een mislukking PAVILJOEN WESTKANT 30 1 Zaterdag28 april 2007 PZC Slechts vier van de zestien seniorenwoningen aan het Vermeerplein zijn nog bewoond. foto Wim Kooyman Gemeente wil kort na de zomer oplossing op tafel hebben. door Harold de Puysseleijr CLINGE - De gemeente Hulst wil een einde maken aan de woonga- rantie die bewoners van het Ver meerplein in Clinge vijf jaar gele den hebben gekregen. Dat zei wet houder Paul Weemaes (Volkshuis vesting) afgelopen donderdaga vond op de jaarvergadering van de dorpsraad Clinge. Woningcorporatie Woongoed wil de de zestien seniorenwoningen Waterstaat komt tegemoet aan wens inlichting automobilist. door Wout Bareman SLUISKIL - Weggebruikers die op de oost-westroute in Zeeuws- Vlaanderen worden geconfron teerd met een openstaande kanaal- brug bij Sluiskil, worden voortaan door Rijkswaterstaat geïnformeerd over de oorzaak van het opont houd. Meestal gaat het om een doodgewone brugpassage van een schip, maar er kan ook sprake zijn van een storing, een test of werk zaamheden. De informatie is voortaan te lezen op matrixborden aan weerszijden van de brug. Onder normale om standigheden beperkt die informa tie zich tot de mededeling 'De brug gaat open, doe de lichten uit en zet de motor af, na de scheep aan het Vermeerplein laten slopen om ruimte te maken voor de bouw van woningen voor de stich ting voor verstandelijk gehandicap ten Tragel. Na protest kregen de bewoners zwart op wit dat ze niet zouden worden gedwongen om te verplaat sen. Ook werd afgesproken dat vrij komende woningen niet meer zou den worden verhuurd. Daar zit nu de angel, want inmiddels zijn slechts vier huizen bewoond en verpaupert het plein. De gemeente wil de komende maanden in samenwerking met Woongoed een oplossing vinden. spassage gevolgd door de tekst 'De brug gaat sluiten' en een aftelme chanisme. Volgens de berekenin gen neemt het dichtdraaien van de brug precies 6.30 minuten in be slag. De matrixborden, die voorlo pig alleen op de brug van Sluiskil zijn aangebracht, omdat die een be langrijke schakel vormt in de druk ke oost-westroute, werden gisteren officieel in gebruik gesteld door di recteur Wegen en Verkeer van wa terstaat Zeeland, Wies Vonck. Vol gens hem past het initiatief in het streven van waterstaat de wegge bruiker optimaal te informeren. „De mogelijkheden zijn in dit ge val legio. We kunnen mededelin gen doorgeven over bijvoorbeeld verkeershinder op de aansluitende wegen of problemen met de Wes- terscheldetunnel en noem maar op. De weggebruiker wil nu een maal weten waarom hij moet wachten; wat er loos is." Water Een derde van de zware overtreders heeft de Belgische nationaliteit. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeland is verhou dingsgewijs het probleem van rij den onder invloed het grootst in Zeeuws-Vlaanderen. Daar kruipt 3,5 procent van de automobilisten met meer dan 0,5 promille alcohol achter het stuur. Dat blijkt uit een onderzoek van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV). Ook wat de zware overtreders be treft met meer dan 1,3 promille al cohol in het bloed blijkt Zeeuws-Vlaanderen koploper. Eén op de drie zware overtreders blijkt overigens van Belgische nationali- Koewacht droomt over het verleden, wandelen en starterswoningen. door Gino van den Broecke KOEWACHT - Koewachtenaren dro men over starterswoningen, het behoud van historische elemen ten, ontwikkeling van wandelrou tes en tal van andere mooie ont wikkelingen in hun geliefde grens dorp. Dertig Koewachtenaren voelden zich direct al aangetrokken tot het verzoek van de dorpsraad om aan het droomproject deel te nemen. Het doel van het project is, dat dor pelingen bijeen komen om samen met de dorpsraad te kijken naar ideeën om de leefbaarheid van hun kern te vergroten. Het gaat er om dat de deelnemers in kaart brengen wat er nu al is en wat staat doet op gezette tijden een be roep op een 'klantenpanel' dat de knelpunten in het Zeeuwse wegen net aangeeft en oplossingen aan draagt. Vonck: „Die informatie voorziening is een belangrijk on derwerp, maar ook de aanduiding van de te verwachten verkeers drukte in verband met bijvoor beeld evenementen. Dat heeft ge leid tot de uitgave van een jaarlijk teit. Bezien over heel Zeeland kruipt 2,9 procent van de automo bilisten met een slok teveel op ach ter het stuur, bijna twintig procent minder dan de bestuurders in Zeeuws-Vlaanderen. Dat percenta ge neemt sinds 2003 nog jaarlijks toe. Reden voor de Zeeuwse afde ling van Veilig Verkeer Nederland (WN) om te concluderen dat de voorlichtingsbus waarmee men door te provincie toert nog wel wat jaren nodig zal zijn. Om de aandacht te vestigen op al cohol achter het stuur houdt WN ook dit jaar weer een BOB-zomert- oer. Die start komende zondag 29 april tijdens de Koninginnenach in 's-Heerenhoek. De medewer kers van het BOB-zomerteam ko men dit jaar zeker bij 26 keer bij evenementen in actie. eventuele toekomstwensen zijn. „Het is allemaal erg positief De be langstelling voor het project is ui terst hoopgevend. De ideeën die de mensen aandragen, inventarise ren en bekijken we. Daarna selecte ren we er een aantal om uit te wer ken tot concrete plannen", zegt Chantal Kesbeke namens de dorps raad. 'Hoopgevend veel mensen komen met ideeën om leef baarheid dorp op te krikken' In het bijzonder de wens voor de realisatie van starterswoningen en het behoud van historisch interes sante elementen in het dorp leeft onder de inwoners enorm. De luchtwachttoren, die dateert uit de jaren vijftig, is een beeldbepalend se Verkeersdruktekalender." Daar naast komt waterstaat tegemoet aan de wens van de weggebruiker wegwerkzaamheden vooral 's nachts uit te voeren. Aan één hartewens van met name de Zeeuws-Vlamingen kan nog niet worden voldaan: de verdubbe ling van de Tractaatweg. Die zal nog een paar jaar op zich laten wachten. Vorig jaar werden in de voorlich tingsbus. 4500 blaastesten afgeno men. Zo'n 2800 jongeren lieten daarbij zien dat zij geen alcohol hadden gedronken en de BOB-sleutelhanger verdienden. Overigens kan WN dit jaar be schikken over een vernieuwde voorlichtingsbus. De carrosserie van het voertuig is grondig aange pakt en voorzien van een eigentijd se uitstraling. Volgens SWOV is het aantal verkeersdoden tengevol ge van alcohol ongeveer 20 pro cent. Over de onderzochte periode is dat vijf tot zes doden in Zeeland per jaar. Volgens Veilig Verkeer Ne derland zijn dat er jaarlijks zes te veel en hoopt zij dat de invoering van een alcoholslot voor probleem drinkers die achter het stuur krui pen niet lang op zich laat wachten. gebouw en alle dromers willen dan ook graag dat er wordt geke ken of de toren kan worden geres taureerd en zodoende behouden blijft voor het dorp. „Het is de bedoeling om over vier weken weer bij elkaar te komen en dan de ideeën nogmaals onder de loep te nemen. We zullen dan kijken of er in de tussentijd nog nieuwe opties bijkomen. Daarna- moeten we aan de slag om de plan nen uit te werken tot realiseerbare doelen. We moeten er met zijn allen voor zorgen, dat dit droom project een zodanig effect heeft dat het niet bij dromen blijft. We willen er voor waken dat de dro men bedrog worden, want daar is niemand bij gebaat." De volgende droombijeenkomst is woensdag 30 mei 2007 om 20.00 uur in d' ouwe bibliotheek van De Vlaschaard. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het project Duur zaam Veilig is een mislukking. Het veroorzaakt juist méér verkeers slachtoffers, in plaats van die te voorkomen. Dit stelde Statenlid Jo- han Robesin (Partij voor Zeeland) gisteren in de Statenvergadering. Hij wilde dat een aantal maatrege len zo snel mogelijk wordt terugge draaid. Als verkeersonveilige struikelblok ken die door het project zijn ont staan, noemde Robesin hindernis sen die te pas en te onpas opdoe men, onlogische voorrangsaanwij zingen en de belijning die automo bilisten naar het midden van de weg dirigeert, met grotere kans op frontale aanrijdingen. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) zei dat een onder zoek naar de resultaten klaar k Dat komt in de Statencommis Mobiliteit aan de orde. Seheldebonlevard 1 4531EJ Terneuzen Telefoon 0115—616000 www.westJka11t.nl Telefax 0115-621237 vraagt per 1 mei MEDEWERK(ST)ER BEDIENING Wij bieden U: - een werkweek van 38 uur met flexibele werktijden - horeca-cao van toepassing - prettige werksfeer Reactie gaarne binnen 8 dagen t.a.v. mevr. E. van Gasteren. De twee matrixborden, die Rijkswaterstaat 100.000 euro kostten, geven de weggebruiker alle mogelijke informatie. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62