Sport PZC Juryleden halen de teugels aan Toptalenten De Vries en Van Riessen completeren schaatsploeg DSB 47- 53 Van Minde is zijn zenuwen de baas Van Gelder stelt zwaar teleur Zwolle als laatste naar play-offs van eerste divisie na winst op Haarlem Trainers van topclubs vechten ook een verbale strijd uit Driedaagse van Axel winnen geen garantie voor de toekomst Zaterdag 28 april 2007 Tip? sport@pzc.nl Van Assche blij met oefeningen, maar ontevreden over score. door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Voetbalscheidsrech ters die op een WK fluiten, krij gen altijd van tevoren de opdracht extra streng en uiterst consequent te fluiten. Als de hele wereld toe kijkt, wil de Fifa niet dat de spelre gels ruim geïnterpreteerd worden. In de turnwereld gaat het net zo, bleek gisteren op het EK in Am sterdam. De juryleden hadden de opdracht meegekregen de toppers goed van de subtoppers te scheiden. „Je hoefde maar even een pose niet lang genoeg aan te houden of ze haalden er weer drietiende af', ver telde Anthony van Assche. De achttienjarige Sassenaar was één van de vele 'slachtoffers' van die dadendrang. Hij verdiende met zijn meerkamp slechts 82,250 pun ten. „Met een Nederlandse jury was ik vandaag boven de 85 punten uitge komen", verzekerde Van Assche. „Nu zit ik daar ruim onder. Mijn score valt dus vies tegen, maar toch overheerst bij mij het gevoel van tevredenheid. Ik had namelijk geen echte missers. Bij voltige raak te ik wel het paard aan bij de af sprong. En aan de rekstok had ik een kleine hapering waardoor twee elementen niet meetelden, maar dat was alles." Rob Stout, trainer van de EK-debu- tant, had de Zeeuws-Vlaming al op een tegenvallend eindresultaat voorbereid. „De trainers waren van tevoren op de hoogte gesteld van de strengere jurering. Nou zeg gen ze bij elk groot toernooi dat ze pn Anthony van Assche eindigt bij zijn debuut op een EK als 36e. De Sassenaar is te spreken over zijn oefeningen, maar niet tevre den over zijn score. de teugels gaan aanhalen, maar de ze keer had ik het idee dat ze het ook echt zouden doen." Het begon gisteren al met een sco re van 13,425 op ringen. Van As sche is dan wel geen specialist, maar hij is gewend aan een beoor deling van rond de 14 punten. In Aarhus, op het WK van 2006, was hij bij een andere internationale ju ry bijvoorbeeld goed voor 13,975. Van Assche: „Volgens mij deed ik niet veel verkeerd, maar kreeg toch redelijk wat aftrek." Ook op de andere vijf toestellen kwam hij niet boven de 14 punten uit. Het toppunt van strengheid liet de jury op het onderdeel rek AMSTERDAM - Soms krijgen de zenuwen Carlo van Minde (foto) zo in hun greep, dat de Coese turner geen goede oefeningen meer kan neerzet ten. Maar gisteren was hij zijn nervositeit de baas. Tijdens zijn EK-debuut verliep bijna alles naar wens. Van Minde (19) kwam uit op de toestellen sprong en vloer. Op het eerste onderdeel scoor de hij 15,237. „Van tevoren had ik gezegd, dat ik hoger dan 15,2 wilde halen. Dat is dus gelukt", zei Van Minde vol trots. Op vloer kwam hij echter wat lager uit dan ver wacht: 12,850. „Mijn benen waren heel goed, maar ik stapte één keer buiten de lijnen en gleed na de laatste sprongserie onderuit. Da's natuur lijk jammer, maar ik ben heel blij met dit EK. Ik merkte dat ik scherp was en eindelijk met de spanning kon omgaan." De Bevelander, de nummer zes in de Oran je-equipe, liet daarmee een betere indruk achter dan Herre Zonderland, de routinier die ook op twee toestellen (rekstok en brug) uitkwam. De oudere broer van Epke bleef beide keren onder de 13 punten. foto Robin Utrecht/ANP stok zien, vond de Europese num mer 36. „Ik kreeg 12,950. Nou, zo laag is het in geen tijden geweest." Het verschil in punten tussen éch te toppers als de Duitser Hambue- chen (90,175), de Spanjaard Rafael Martinez (90,150) en de Rus Yury Ryazhanov (89,350) en de rest viel daardoor wat groter uit. Jeffrey Wammes (87,150) en Epke Zonderland (87,075) deden het niet onverdienstelijk en bereikten als dertiende en veertiende de meerkampfinale van vandaag. Wammes plaatst zich bovendien voor de toestelfinale van morgen op sprong. Zonderland zit bij de beste acht op brug. Zeeuwse turners op EK Scores Anthony van Assche: vloer 13,925; voltige 13,450; ringen 13,425; sprong 15,025; brug 13,725; rek 12,950; to taal 82,500. Tijdens de kwalificatiewedstrij den in Bergen op Zoom en Hal steren, beiden in maart, beoor deelden de Nederlandse jury hem beduidend beter: 84,200 om 85,750. Scores Carlo van Minde: vloer 12,850; sprong 15,237 (15,600 en 14,875). Finaleplaatsen zaten er niet in. Van Assche was op de meer kamp 36e. Amsterdam - De finales van de Eu ropese kampioenschappen turnen moeten nog beginnen, maar Yuri van Gelder kon gisteravond al naar huis. De 'Lord of the Rings' gooi de zijn status te grabbel door in Amsterdam te stranden in de kwa lificaties. Hij is daardoor voor de toestelfinale van morgen slechts re serve. Rond half zeven gisteravond pas seerde de Rus Ploesjnikov Van Gei der, die met zijn 15,300 ver uit de buurt bleef van de toppers. De Ita liaan Matteo Morandi was de bes te met 16,200. „Ik ging voor goud", zei Van Gelder. „Ik ben er ook nu nog van overtuigd dat ik bij de drie besten van de wereld hoor. Ik moet dit accepteren." HAARLEM - FC Zwolle heeft zich als laatste in de eerste divisie ge plaatst voor de play-offs. De Zwoh lenaren wonnen op de slotdag in en van Haarlem: 3-1. Dinsdag beginnen de play-offs met FC Zwolle - FC Dordrecht (in Emmen) en Veendam - Go Ahead. Volgende week zaterdag zijn de re turns. De winnaars stuiten in de tweede ronde op de huidige eredi visieclubs RKC Waalwijk en Excel sior. In die ronde spelen ook de nummers twee tot en met vijf uit de eindstand tegen elkaar: FC Den Bosch - VW-Venlo en Volendam - RBC Roosendaal. De eerste wed strijden in deze ronde zijn op 9 of 10 mei, de returns op 12 of 13 mei. De winnaars van deze tweede ron de spelen om twee plekken in de eredivisie. den haag - Met het aantrekken van Sjoerd de Vries en Laurine van Riessen heeft de DSB-ploeg de selectie voor komend schaatssei zoen rond. „ik ben er heel blij mee", zegt coach Jac Orie. „Dit zijn twee heel talentvolle schaat sers." Eerder trok DSB Margot Boer al aan. Met het team van vo rig jaar erbij, beginnen Orie, Jakko Ian Leeuwangh en Floor van Leeu wen het seizoen 2007-2008 met elf schaatsers. Het talententeam dat DSB in het leven wilde roepen, komt er niet. „Laurine en Sjoerd hebben het af gelopen seizoen zo'n grote stap ge maakt, die zijn een talententeam ontgroeid", weet Orie. Beide schaatsers hebben een tweejarig contract getekend. „Met een optie voor het olympisch seizoen", zegt De Vries. De Vries werd afgelopen seizoen wereldkampioen bij de junioren. Van Riessen pakte op dat toernooi zilver bij de meisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49