Zeeland even in de legging DIESEL Smetje I» Koninginnedag grote stacaravanshow WWW.VERANOSTACARAVANS. N L Prismal Daar moetje naar toe. Jongeren dringen aan op meer veiligheid in het Zeeuwse verkeer PZC Zaterdag 28 april 2007 3 Bij de bushalte Koepoort in Goes staat Marjory Bax uit Kortgene - zwart haar, leren bandje met studs om haar hals en vandaag 18 geworden. Een extra re den om iets leuks uit de kast te trekken. Het werd een rood mini rokje in Schotse ruit (van Only) en een T-shirt van Yes or No. Mar jory draagt zwarte rijglaarzen tot net onder de knie. Vandaag zijn haar benen, ondanks de warmte, in zwarte panty's gestoken. „Meest al heb ik netpanty's aan. Ik hou van apart, zeg maar alto." Ze slin gert haar grote bruine schoudertas vol buttons over haar schouder en zwaait. „Sorry, mijn bus komt er aan!" Vriend lonathan van Klave ren - knalrood T-shirt met op schrift Energizerbroek van Over- zeased, schoenen van DC - volgt haar op de voet. Voor de dames zijn grafische prints 't helemaal: bloemen en ruitjes in fleurige kleuren Zeg maar dat ik uit Zeeuws- Vlaanderen kom", bromt Ad van Es. Hij staat met een maat te genieten van de zon bij de trappen van de fontein in de Vlissingse Walstraat. Ondanks de zon heeft de 53-jarige Van Es een mutsje op. „Ach, die zijn ge woon mode. Of het nu warm of koud is, die worden toch wel ge dragen. En ik ga met de mode mee. Ik hoef toch zeker niet al ach ter de geraniums te gaan zitten!" Het mutsje heeft ook nog een praktische kant, geeft hij toe. „Mijn hoofd is kaalgeschoren, dat moet langzaam bruin worden. Vanmiddag is mijn kop al een beet je op kleur gekomen." Vandaag draagt Van Es een overhemd zon der mouwen van Bullriding. De spijkerbroek is van een onbekend merk, maar daarom niet minder zorgvuldig gekozen. „Ik ben nogal kieskeurig. Maar het belangrijkste is dat de broek lekker zit. Je moet er gewoon voor vallen. Net als met vrouwen, haha." Gouden kettin gen, oorbellen - drie aan elke kant - en flink wat tattoos completeren het geheel. Het hart met de doorge streepte naam ontbreekt niet. Ik ben niet iemand van de blo te benen. Het weer is niet het enige dat telt. En mijn benen zijn nu ook nog eens heel erg wit", zegt Danielle Frenken (16) uit 's-Heer Arendskerke. Vandaag draagt ze een minirok met ruches eronder in een zwartwitte Schotse ruit, beenwarmers over de lui paardpanty en de gympen van All- stars, een met studs beslagen riem met doodshoofd-gesp. Een zwart- kanten top over een top met lui paardprint, zwart haar met hoog blonde accenten. Om de nek ook weer skulls en bling bling. Naast haar Stephanie Jansen, vwo5-leerlinge van het Goese Ly ceum. Eveneens met bedekte be nen. „Ik heb gewoon nooit fatsoen lijke schoenen om onder blote be nen te dragen", zegt ze veront schuldigend. „En ze zijn inderdaad erg wit. Ik lig alleen stiekem in de tuin met blote benen." Stephanie draagt een fluoriserende, openge werkte top met een veelkleurig spaghettihempje eroverheen, een zwarte broek plus een rok, om haar nek paddenstoeltjes van Fi- mo-klei, fluoriserende groene na gellak, idem gele oogschaduw en tussen haar ogen een knalroze bin- di. „Voor mij is dit heel normaal. Ik loop er altijd zo bij. En ik kom gewoon uit Biezelinge, hoor." Ze staat net op het punt om in haar auto te stappen. Van top tot teen gekleed in items van Only. „In Brabant is het nu nog wel een graadje warmer dan hier, dus dat het een zeer zo merse outfit moest worden, was vanmorgen direct al duidelijk", zegt Dorien Meindertsma uit Wouw. Ze draagt vandaag een zwart T-shirt met een knalroze fla mingo erop, een zwarte legging met eroverheen een legergroene hotpants, geaccentueerd door een brede, knalroze ceintuur, geel/roze teenslippers en een gigantische bril. De vrouw uit Wouw is hier omdat ze inkoper en rayonmanager is voor Only, Jack 8t Jones en Vero Moda. Geroutineerd somt ze op wat men deze zomer behoort te dragen: ,,'t Legginkje, overal bij. Het korte broekje, de zonnebril - hoe groter, hoe beter -, de teenslip per, het korte rokje, het rugby-top- je en het knickertje." Dat is de broek tot op de kuit, voor wie het niet wist. Heren dragen T-shirts en korte broeken met grafische prints en ook voor de dames zijn grafische prints het helemaal: bloe metjes en ruitjes in fleurige kleu ren. De basiskleuren zijn taupe, zwart en wit; die worden gecombi neerd met heel fel. „Nee, ik spreek niet alleen voor 'ons'. Dit is vrij al gemeen het modebeeld, wij zijn misschien iets extremer." COMMENTAAR Roompot Recreatie speelt met vuur. De gigant in de Zeeuwse recreatieve industrie neemt het niet zo nauw met de afdracht van toeristenbelasting. Bewust of onbewust, dat is vooralsnog de vraag. Wel duidelijk is echter dat het bedrijf zich dit niet kan permitteren. De recreatie is Zeeland heel wat waard. Veel provinciegenoten leven ervan. En we steken er veel geld in. Een deel van die inspanningen wordt gecompenseerd door de toeristenbelasting. Zelfs Zeeuwen die in Zeeland, maar buiten hun eigen gemeenten overnachten, betalen er aan mee. Als juist het boegbeeld van de sector niet meedoet, komt het toch al smalle draagvlak voor deze belasting ernstig in gevaar. Roompot Recreatie heeft deze zaak geschikt met de gemeente Noord-Beveland. Partijen nemen aan dat een kwart miljoen euro een goede compensatie is voor de schade die de gemeente heeft geleden. Daarmee lijkt de kou uit de lucht. Vooral omdat een accountant de cijfers verder zal controleren. Maar hoe zit het met de overige vestigingen van het bedrijf? Gisteren hield de directie zich op de vlakte. Zolang dit niet helemaal helder is, rest er een smetje. Daarom zou het bedrijf er goed aan doen om zich op dit stuk van zaken uit eigen beweging even binnenstebuiten te keren. Leren zeilen in Friesland! Dan beleef je wat! www.vareninfriesland.nl Radeweg 17 Vaassen (industrieten. Eekterveld) Telefoonnummer: 0578 - 575890 Elke week in de zaterdagkrant U door Ben Jansen MIDDELBURG - Het verkeer in Zee land moet veiliger. Zes Zeeuwse jongeren lieten de Staten dat giste ren weten in een manifest in het kader van de verkeersveiligheids- week. De rappers Chess en Mixxy van de groep Profile brachten de bood schap zo over: „Hard rijden is leuk, maar leven is nog leuker. Met z'n allen oud worden in een auto zonder deuken." Commissaris van de koningin Kar- la Peijs vatte het manifest op als een hartekreet van de jongeren. Ze beloofde hen te betrekken bij plan nen voor meer veiligheid in het verkeer. Peijs vond dat de provincie eens na moet denken over beter ver voer van jonge stappers. „Maar dan moeten jullie niet met een borrel op achter het stuur gaan zit ten en als we speciaal busvervoer gaan organiseren, willen we wel dat de chauffeur en de bus onbe schadigd blijven." Waterpeil omhoog vanwege droogte DEN HAAG - Het ministerie van Ver keer en Waterstaat en de water schappen hebben maatregelen ge nomen vanwege de droogte. Rijkswaterstaat houdt het peil van de grote rivieren en meren zo hoog mogelijk, zodat een extra buf fer ontstaat. De Haringvlietsluizen zijn nage noeg gesloten. In het Volkerak-Zoommeer komt via de Volkeraksluizen meer water binnnen. tuningzeeland.nl 20-30% meer POWERRRR uit je dieselmotor! Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.dleseltuningzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3