Een garagehouder blijft erg kwetsbaar Nieuw bijtertje geboren bij Iguana UUKlKtiLlüCliÜ/Uil i/iiMcJ! irlJiiyadh 'u LLlU cXlilll Matrixborden waarschuwen voor oponthoud hij brug van Sluiskil TE HUUR: makelaar M2Makelaars.nl w PZC Zaterdag 28 april 2007 33 Veiligheidsmaatregelen kunnen autodiefstallen niet voorkomen. door Lilian Dominicus goes - Hekken, alarm, paaltjes, wielklemmen, camera's, alle auto sleutels in een kluis, extra beveilig de roldeuren, elektriciteit op de ho ge hekken, surveillances van een beveiligingsbedrijf en regelmatige controles van de politie, het zijn te genwoordig de maatregelen die een garagebedrijf in Zeeland neemt om diefstal te voorkomen. Toch kan het gebeuren dat profes sionele dieven hun slag slaan. Zo als woensdagavond in Car Village, het autobedrijvenpark op het Goe- se industrieterrein De Poel. Ze wis ten met drie Audi's met een waar de van 200.000 euro het terrein van garage Van Strien te verlaten. Directeur-eigenaar J. Smits van de Audi-garage is nog steeds niet be komen van de schrik. Pas verhuisd van de binnenstad naar het indus trieterrein, de feestelijke opening net achter de rug en dan dit. De schade-aanvraag ligt bij de verzeke raar. Hij heeft van de weeromstuit infraroodcamera's besteld. „Je moet wat", verklaart hij. „Eerst za ten we in de binnenstad, daar is ja ren niets gebeurd. We hadden er veel minder beveiliging dan hier. Maar de sociale controle is er vele malen groter, 's Avonds rijdt ieder een er nog langs. Op De Poel is het stil." Smits blijft met de kater zitten. En met een boel vragen. Want waar om liet de politie de Zeelandbrug niet openen toen ze rond half twaalf 's nachts de melding van een getuige kreeg dat er drie snelle auto's zonder kenteken richting Zierikzee reden? „Ze hadden met hun auto's de weg kunnen blokke ren", oppert Smits. Volgens politiewoordvoerder A. Don ontbraken daarvoor de menskracht en de middelen. „Op dat tijdstip, midden in de nacht, zit er niemand, dus we konden de brug niet openen. De collega's op Schouwen zijn wel gealarmeerd, maar die waren bij een melding in Noordgouwe en konden niet op tijd komen. Ze zijn daarna richting de Brouwersdam gereden, gegokt pw Een uitgebreid wagenpark is noodzaak voor de verkoop, maar maakt een showroom wei een goudmijn voor autodieven. Bevei liging blijft een probleem. dat de dieven via deze weg Zee land zouden verlaten, maar heb ben helaas niets gevonden. Tja, op zo'n moment moét je een keuze maken." De beste remedie tegen een in braak is zoveel mogelijk tijdsvertra ging inbouwen, weet directeur-ei genaar j. Blankestijn van het gelijk namige autobedrijf, de Seat-dealer in Goes. „Ie moet het dieven zo moeilijk maken om buiten te ko men. Maar dan nog: als ze willen, komen ze binnen. Een garagehou der blijft erg kwetsbaar. Dat blijkt ook uit het kapitaal dat in de showrooms staat te blinken. Gemiddeld gaat het om een paar miljoen, meestal gefinancierd door de autodealer. Pr-manager M. Ogertschnig van importeur Pon uit Amersfoort: „Heb je een model niet staan, dan verkoop je hem ook niet." Verzekeraars stellen hun eigen voorwaarden aan de garages, maar de eisen van de brandweer staan daar haaks op. De brandweer heeft er baat bij dat er vluchtdeu- ren zijn, zodat er bij brand zo snel mogelijk ontruimd kan worden. Verzekeraars hebben liever een potdicht systeem. Ziehier een flin ke spagaat. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel.: 0118-551623 of kijk op: www.intratuin.nl Automobilisten kunnen aftellen als ze bij de brug staan te wachten. door Wout Bareman SLUISKIL - Weggebruikers die in Zeeuws-Vlaanderen worden gecon fronteerd met een openstaande brug bij Sluiskil, worden voortaan door Rijkswaterstaat geïnformeerd over de oorzaak van het opont houd. Meestal gaat het om een doodgewone brugpassage van een schip, maar er kan ook sprake zijn van een storing, een test of werk zaamheden. De informatie is voortaan te lezen op matrixborden aan weerszijden van de brug. Onder normale om standigheden beperkt die informa tie zich tot de mededeling 'De brug gaat open, doe de lichten uit en zet de motor af, na de scheeps- passage gevolgd door de tekst 'De brug gaat sluiten' en een aftelme chanisme. Volgens de berekenin gen neemt het dichtdraaien van de brug precies zesenhalve minuut in beslag. De matrixborden, die voorlopig alleen op de brug van Sluiskil zijn aangebracht, werden gisteren officieel in gebruik gesteld door directeur wegen en verkeer van Rijkswaterstaat Zeeland, Wies Vonck. VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen J. Reulinglaan 26 3 kmr appartement topetage. Gestoffeerd. 950,- p/mnd exci. G/W/E Vlissingen Oude markt 43 3 kmr bovenwoning Centrum 850,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Boul. Evertsen 10 Gallerie 85 m2 Top lokatie 1500,- p/mnd inci. Middelburg, Molenwater Penthouse Monumentale woning gestoffeerde/gemeubileerd. 1950,- p/mnd excl. G/E. Middelburg Londensekaai 47 Monumentale bovenwoning 4 kmrs excl. G/W/E. Gestoffeerd/gemeubileerd. 2000,- p/mnd Middelburg Londensekaai 45 Winkcl/Gallerie 70+40m2 11.600.- p/jaar excl.G/W/E BTW Oostburg Brouwerijstraat 28 Eengezinswoning compleet met tuin. Woonkamer en 3 slaapkamers. 495,- p/mnd exd-G/W/E Uw woning profesioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhsuisstraat 152 Vlissingen door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Hij heeft de baby al een paar keer opgetild. „Dat moet wel", zegt Ad Bom van reptielen zoo Iguana. „Want netpythons bij ten naar alles wat beweegt. Het is belangrijk om op jonge leeftijd een vertrouwensband op te bou wen als je ze in gevangenschap houdt." Ruzie zoeken met een netpython is niet aan te bevelen. De moeder van de baby die donderdag is gebo- 'Voor grote slangen als netpythons is eigenlijk geen plaats meer in de wereld' ren is ruim zes meter lang. De bla kende baby zelf is al tachtig centi meter. „Een volwassen python kan een mens dooddrukken", zegt Bom. „Hoe sterk die ook is." Ze zijn niet alleen snel geïrriteerd, netpythons hebben ook veel ruim te nodig. In Iguana hebben ze een Schouwen-Duivelandse koersballers winnen zierikzee - De koersbalclub Schou- wen-Duiveland 2000 is deze week in de prijzen gevallen. Bij het in het Belgische Dudzele - bij Brugge - gehouden poldertoernooi sleepte het team voor de tweede achter eenvolgende maal de eerste prijs in de wacht. Het versloeg het Vlaamse Eernegem in de finale. verblijf van vijf bij drie en halve meter. Dat is de reden dat Iguana maar twee van de zestig eieren wil de laten uitkomen. In het tweede ei zat een dood jong. Ook in het wild gaat het volgens Bom niet goed met de netpython. „Mensen zijn bang voor grote slan gen. De leefomgeving wordt steeds meer ingeperkt. Wij vinden wel dat netpythons moeten blijven le ven, maar we willen ze natuurlijk zelf ook niet in de achtertuin. Voor echt grote slangen is geen plaats meer in de wereld." De moeder legde haar eieren net na de jaarwisseling. Het ei is uit gebroed in een couveuse. De jon ge slang blijft in Iguana wonen. Volgens Bom kunnen de dieren wel zestig of zeventig jaar oud worden. Netpythons komen in het wild voor in oerwouden in Azië. Windmolens zorgen voor veel verwarring RILLAND - Bij inwoners van de ge meente Reimerswaal is verwarring ontstaan over een reclame-actie van drie particulieren die windmo lens willen aanleggen in de pol ders ten zuidwesten van Rilland. De drie zijn eigenaar van de grond, maar volgens de provincie mag daar geen windpark komen. Dieven stelen zadels uit schuur Kloetinge kloetinge - Uit een schuur aan de Tervatenseweg in Kloetinge wer den gisterochtend vroeg vier paar- denzadels gestolen. Verder zijn hoofdstellen, bitten, poetsdozen twee paar paardrijlaarzen verdwe nen. De kasten in de schuur zijn opengebroken. De spullen hebben een waarde van 4500 euro. Netpython van tachtig centimeter kruipt uit het ei in reptielenzoo. De pasgeboren netpython in Iguana. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35