'Doorsnee supermarktrozen zijn toch echt te klein voor mij iTZ» ji r Beroving pinpas is raadsel voor politie Duurzaam Veilig veroorzaakt meer slachtoffers 0* Een energieleverancier kies je niet zomaar. Wpzc Zaterdag 28 april 2007 3 1 Middelburgse bloemschikster naar wereldkampioenschap. door Ronald Huissen MIDDELBURG - Op de toonbank van bloemsierkunst Esperance in Middelburg ligt sinds vandaag de 'Taalgids Japans'. Niet als uitbrei ding van het assortiment, maar ter voorbereiding van de internationa le kampioenschappen bloemschik ken, die aanstaande november in Japan plaatsvinden. En Mirjam Gabriëlse (21) uit Mid delburg is van de partij. Afgelopen donderdag werden de nationale voorrondes in het Keukenhof te Lisse gehouden. Daar werd ze door de jury aangewezen om Ne derland te vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen. „De meeste deelnemers waren on geveer even oud als ik, het was echt een gezellige boel daar. Zo'n wedstrijd is ook erg leerzaam, elke deelnemer krijgt tien minuten be denktijd en een kist met dezelfde bloemen. Uiteindelijk komt ieder een met iets compleet verschil lends aanzetten, dat is het leuke. Ie dereen heeft zijn eigen stijl van bloemschikken." Haar eigen stijl beschrijft ze als 'een compacte klassiek-barok stijl'. „Ik werk veel met traditionele bloe men zoals rozen. Ook gebruik ik veel groen. En ik wil altijd iets spe ciaals in mijn stukken. Zo koop ik nooit gewone supermarktrozen, die vind ik echt te klein. Ik werk liever met equadorrozen, die zijn een stuk groter en vallen echt op." Haar voorkeur voor speciale ele menten had als gevolg dat Mirjam op haar negentiende al een eigen zaak begon. „Lopendebandwerk ligt me niet, en in Middelburg zit ten weinig speciaalzaken. Dus ben ik in oktober 2005, na het afron den van mijn opleiding mijn eigen zaak begonnen." En zo staan ruim twee jaar later de internationale kampioenschap pen voor de deur. „Ik ga in ieder geval nog met een coach, een jury lid van de voorrondes, aan mijn zwakke punten werken. Maar ver der ga ik me niet te veel concentre ren op de kampioenschappen. Ik laat het gewoon op me afkomen, ik weet toch nog niet wat de op drachten daar zullen zijn." Ze ver trouwt op haar gewoonlijke werk wijze: „Meestal begin ik en zie ik wel hoe het eindigt. Ie pakt wat je leuk vindt en gebruikt je fantasie." Onbekende jongens bezorgden gestolen pas terug bij de eigenaar. vlissingen - De politie is op zoek naar twee jongens die dinsdag een gestolen pinpas terugbrachten bij de eigenaar. De man, een 45-jarige Vlissinger, werd maandagavond op het Stadhuisplein beroofd van zijn pas toen hij stond te pinnen. Op dinsdagavond werd zijn pas te ruggebracht door twee jongens. Die kenden de man omdat ze met hem gewerkt hadden. Ze hadden de beroving gezien en de pas terug gehaald bij de daders. De politie gaat er dan ook vanuit dat de twee jongens de daders ken nen en roept de twee op zich te melden. Dat kan bij het bureau in Vlissingen, telefonisch of anoniem via 0800-0700. Volgens de politie hebben de twee verder niets met de beroving te maken. Bunkers Vlissingen en Zoutelande weer open vlissingen - De museumbunkers in Vlissingen en Zoutelande zijn vanaf zondag weer open. In de bunker bij de Oranjemolen in Vlissingen is vanwege het Michiel de Ruyterjaar een exposi tie te zien over de kruiser De Ruy- ter. Dat schip ging in 1942 in de Ja- vazee ten onder en daarbij kwa men veel mensen om het leven. De Zoutelandse museumbunker toont een expositie over verschil lende soorten kijkers en andere op tieken die in bunkers werden ge bruikt, en telefoon- en radiocom municatiemiddelen. De beide bunkers zijn elke zon dagmiddag open van 13.00 tot 17.00 uur, die in Zoutelande ook woensdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. mm parkeren - overdekt winkelen MIDDELBURG - Het project Duur zaam Veilig is een mislukking. Het veroorzaakt juist méér verkeers slachtoffers, in plaats van die te voorkomen. Dit stelde Statenlid ]o- han Robesin (Partij voor Zeeland) gisteren in de Statenvergadering. Hij wilde dat een aantal maatrege len zo snel mogelijk wordt terugge draaid. Als verkeersonveilige struikelblok ken die door het project zijn ont staan, noemde Robesin hindernis sen die te pas en onpas opdoe men, onlogische voorrangsaanwij zingen en de belijning die automo bilisten naar het midden van de weg dirigeert, met grotere kans op frontale aanrijdingen. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) zei dat een onder zoek naar de resultaten klaar is. Dat komt in de Statencommissie Mobiliteit aan de orde. Mirjam Gabriëlse gaat intuïtief te werk. „Meestal begin ik en zie ik wel waar ik eindig. Ik gebruik mijn fantasie en pak wat ik leuk vind." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33