Vrouwenpolder wil betere uitstraling Zeeland Prima die zorg, maar vijf hoog? Veere moet nu laten zien hoe ambitieus ze de toekomst in wil Emergis en huiskamerproject drugsgebruikers willen fuseren 30 I Zaterdag 28 april 2007 PZC Omwonenden Maisbaai niet blij met afmetingen geplande woonblokken. door Ronald Huissen MIDDELBURG - „Toen ik twee jaar geleden dit appartement kocht, zou er laagbouw neergezet wor den. Nu zetten ze er blokkendo zen neer die absoluut niet in de omgeving passen. Als ik dat twee jaar geleden wist, had ik wel twee keer nagedacht voor ik het kocht." Mevrouw De Graaf woont in een koopappartement in één van de flats aan de Meestoot Aan de over kant worden in de zomer van 2008 drie nieuwe woonblokken ge bouwd. „Ik vind het overigens een prima plan dat er een restaurant en een zorgcentrum komt. Dat is goed nieuws voor het grote aantal ouderen in de buurt. Maar vijf hoog? Van Eyck had destijds zo'n mooi ontwerp voor het museum dat er niet meer kwam, jammer dat dat niet is meegenomen in de ze plannen." Veel te hoog, zeggen ook meneer en mevrouw Geleijn, die enkele verdiepingen hoger in dezelfde flat wonen. „Wij kijken er slechts schuin tegenaan, maar de bewo ners van de Kinderdijk kunnen hun achtertuin wel gaan betege len, daar komt straks geen sprank je zonlicht meer. Zorgvoorzienin gen? Tja, als je Thuiszorg belt, krijg je ook hulp. Het gaat de ge meente gewoon om de koopwo ningen die gebouwd worden, daar valt geld mee te verdienen." Mevrouw Hanselaar van de Kin derdijk is allesbehalve blij met de plannen. „Ik woon hier nog maar pas, op dit moment ben ik aan het verhuizen. Vorig jaar hadden ze het nog over een museum, maar straks zit ik dus tegen flats van vijf hoog aan te kijken. Ik kan de zon in mijn achtertuin wel vergeten. Daar komt ook nog eens bij dat mijn huis nu flink in waarde daalt. Ik was helemaal niet op de hoogte dat er zo'n complex kwam en van zulke afmetingen." De gemeente heeft ook niets ge daan om de omwonenden over de plannen te informeren, luidt dan ook de klacht bij de omwonen den. Meneer De Reu van de Kin derdijk: „Het is een tijd lang oor verdovend stil geweest, we hebben afgezien van de voorlichtings avond van afgelopen donderdag geen inzicht van de gemeente in de plannen gekregen." Dorpsraad, gemeente en ondernemers willen eenheid in straatbeeld. door Miriam van den Broek vrouwenpolder - Er kan veel ver beterd worden aan Vrouwenpol der. Met name de inrichting en uit straling rond de Fort den Haak- weg en de Dorpsdijk laat te wen sen over. De ondernemersvereni ging, de dorpsraad en de gemeen te willen de handen ineen slaan om de komende jaren het dorp op te knappen. Er zit geen eenheid in de uitstra ling van de wegen, zegt J. Duvekot, van de Ondernemers Vereniging Vrouwenpolder. „Het is een alle gaartje geworden. Er zijn verschil lende bestratingspatronen en mate rialen gebruikt. Ook de bankjes, Juliana en Johan Friso presenteren hun show middelburg - Juliana Drum 8c Bugle Corps en Junior Drumcorps Johan Friso presenteren vanavond hun nieuwe show in sporthal de Kruitmolen in Middelburg. Show band Sas van Gent verzorgt een gastoptreden. Kaarten zijn uitslui tend aan de kassa te koop. De optredens beginnen om 19.30 uur. Wandeling door het Vlissingen van Michiel vlissingen - Vanaf morgen is er el ke zondag weer een wandeling vanuit het Muzeeum in Vlissin gen. De wandeling gaat onder meer langs zeven huizen van Michiel de Ruyter. Daarnaast komen ook andere maritieme as pecten van de stad aan bod. De wandelingen beginnen om 14.00 uur. Ze duren ongeveer anderhalf uur. paaltjes, lantaarnpalen en prullen bakken verschillen per plaats. Daarnaast ontbreekt er een aan trekkelijke verbinding tussen het dorp en een strand." Begin dit jaar presenteerde de on dernemersvereniging het rapport Vrouwenpolder schoon de toekomst in. Daarin staan voorstellen om de stedebouwkundige structuur van het dorp zodanig te verbeteren dat het dorp aantrekkelijker wordt voor zowel de inwoners als toeristen. Inmiddels heeft ook de dorpsraad een nota afgeleverd met de titel Het Hart van Vrou wenpolder. Daarin staan voorstel- Het straatbeeld is een allegaartje geworden, vindt de ondernemers vereniging Vrouwenpolder. Over al staan er verschillende soorten bankjes en lantaarnpalen. Zomeractiviteiten in Langstraat Zoutelande zoutelande - Vandaag kunnen kinderen tussen 13.00 en 17.00 uur in de Langstraat in Zoutelande spe len op een springkussen of doel- schieten. Iemand die verkleed is als bloem schminkt kinderen en maakt figuurballonnen. Volgende week is er een antiek- en ambach tenmarkt. Bovendien is er dan een spelenkermis. Drankrijder botst op geparkeerde auto's zoutelande - In de Smidstraat in Zoutelande is in de nacht van don derdag op vrijdag een automobilist tegen een geparkeerde auto aange reden. Die auto werd door de klap tegen een andere geparkeerde auto geduwd. Beide auto's raakten be schadigd. De bestuurder is na de aanrijding doorgereden. Hij heeft zich inmiddels bij de politie ge meld. len ter verbetering van de dorps kern. Het gemeentebestuur reageert po sitief op de initiatieven en zegt dat een aantal punten ook al op de agenda van het college stond. B en W zeggen te willen meewerken aan de komst van een paardenpad langs de Fort den Haakweg. Ook vinden ze dat de volkstuinen beter in het straatbeeld moeten worden ingepast en dat het terrein met de papiercontainers vanaf de weg on zichtbaar moet worden. Wellicht zijn die zaken mee te nemen in het Belvedereproject rond de N57, stelt het college. Die wil in elk ge val nu samen met de dorpsraad en de ondernemersvereniging om de tafel gaan zitten en samen beslis sen welke knelpunten binnen wel ke termijn moeten worden opge lost. Knuffelende vrouw rooft portemonnee vlissingen - Een 81-jarige Vlissin- ger is gisteren in zijn woonplaats beroofd van zijn portemonnee. De man in een scootmobiel werd in de Lidl, in de Dreesstraat en de Van Raaltestraat gevolgd door een vrouw die zelfs door hem geknuf feld wilde worden. Vermoedelijk heeft ze tijdens het 'knuffelen' zijn portemonnee gestolen. Burgemeester onthult schilderij over zeeslag vlissingen - Het schilderij De Vier daagse Zeeslag van Jan de Quelery is gisteren onthuld door de Vlis- singse burgemeester A. van Dok. Het werk hangt in het atrium van verzorgingshuis Ter Reede in Vlis singen. De Quelery heeft tien maanden aan het doek gewerkt. De Vierdaagse Zeeslag vond plaats in 1666. De overwinning was te danken aan Michiel de Ruyter. Wethouder verwacht hoofdbrekens over betaalbaarheid plannen. door Maurits Sep veere - Toch weer die supermarkt, en huizen op het Oranjeplein. En de steen des aanstoots in Veere: ge parkeerde auto's. „We hebben alle maal dingen gehoord die we al wis ten, of die we verwachtten te ho ren", constateert wethouder Wim van Tatenhove een dag na de eer ste bijeenkomst over de toekomst visie voor het stadje Veere. Geen nieuws dus. Toch is hij tevre den. „In het verleden zijn tal van pogingen gedaan voor zulke za ken, maar die hebben niet geleid tot een doorbraak. Nu laten we een onafhankelijk bureau met een frisse kijk op Veere opschrijven wat wenselijk en wat haalbaar is voor Veere." De inwoners zien toekomst in het verleden. De gedempte haven mag van hen weer worden uitgegraven; de supermarkt moet terugkomen; er was een tijd dat er geen auto's in het stadje reden maar de betrok kenheid van de inwoners bij el kaar groter was dan nu, en dat spreekt best aan. Dat wil niet zeg gen dat de gemeente kansen heeft laten liggen, vindt Van Tatenhove. „Dat de supermarkt is gesloten en dat er geen nieuwe wil komen, heeft met algemene ontwikkelin gen te maken. Supers in kleine plaatsjes hebben het overal moei lijk. En de Aldi komt gewoon niet naar Veere." Dat oude plannen destijds zijn mislukt, had te maken met een ge brek aan sturing, zegt Jeanet van Antwerpen van het bureau dat de toekomstvisie begeleidt, Inbo uit Woudenberg. „Wij kunnen de ver bindende schakel zijn tussen inwo ners en gemeentebestuur, zodat ze elkaar gaan snappen." Inbo moet, samen met twintig be woners, in zogenoemde ontwerp- ateliers drie toekomstscenario's uit werken. Die zullen inhoudelijk weinig van elkaar afwijken. Van Antwerpen: „De rode draad is gis teren wel duidelijk geworden: schoonheid, vitaliteit en balans. Verschillende scenario's zijn niet meer mogelijk. De vraag is wel in welke mate je daaraan gaat wer ken, hoe ambitieus je wilt zijn. De drie scenario's zullen vooral daar op van elkaar afwijken." Dat zal de keuze voor de gemeen teraad desondanks ingewikkeld maken, voorspelt Van Tatenhove. „Ik verwacht vooral hoofdbrekens op bekende spanningsvelden: de gedempte haven uitgraven leidt tot meer watertoerisme. Maar dat leidt tot minder rust. En de ambi ties moeten betaalbaar zijn." door Wendy van den Hurk en Claudia Sondervan GOES - Zeeuws centrum voor gees telijke gezondheidszorg Emergis en het huiskamerproject voor drugsgebruikers in Vlissingen wil len samengaan. Ze vragen van de gemeente Vlissingen uitdrukkelij ke steun en een financiële garantie voor de komende vier jaar. Daarbij blijft de gemeente mede verantwoordelijk voor een nieuwe locatie van het HKPD. De garan tie-eis betekent volgens woordvoer der M. Stijnman niet dat Emergis geldproblemen vermoedt. „Het is puur zakelijk, net als het accoun tantsonderzoek. Ie wilt zeker zijn van continuïteit van subsidies." Voorzitter D. Bruinooge van het HKPD en directeur L. van Leer- sum van Emergis besloten gisteren tot een onderzoek naar fusiemoge lijkheden. Over een half jaar moet blijken of de fusie doorgaat. Emer gis ziet de zorg van het HKPD als aanvulling op de verslavingszorg van Emergis, zegt Stijnman. Sa men willen de instellingen de rela tie met de verwijzers in Zeeland verbeteren en specialistische zorg beter op lokale behoeften afstem men, stellen de instellingen. Emergis wil de 'unieke program ma's van het HKPD' stapsgewijs integreren in de sociale verslavings zorg van Emergis. „Het HKPD blijft een herkenbare eenheid voor gebruikers", belooft Stijnman. Dat is zeker wel de bedoeling, be vestigt D. Bruinooge. „De persoon lijke aanpak, die het HKPD ken merkt, blijft. Het enige dat voor de cliënt verandert, is dat de mogelijk heden voor een voor- of nabehan deling nog soepeler zijn. Die exper tise heeft Emergis in huis." De partijen werken op onderde len, waaronder de financiële admi nistratie, al langer samen. Vanaf fe bruari dit jaar zijn de gesprekken geïntensiveerd, volgens Bruinooge. „We zien allebei dat in de versla vingszorg samenhang nodig is." „Bewoners van de Kinderdijk kunnen straks hun achtertuin wel betegelen. Daar komt toch geen zonlicht meer", zegt mijnheer Geleijn.foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32