Zeeland GtoenRik PZCI29 Koninginnedag geopend! OPEN ZONDAG Twijfel bij Aldi over terugkeer 35 WALCHEREN Anouk bewaart het liefst haar knuffelhondje Stookverbod in gemeente Veere Geste Résidence met zorg Lentemarkt Nipte meerderheid in Provinciale Staten steunt nieuw college Tip? redwalch@pzc.nl Supermarkt wacht tot gemeente Vlissingen van zich laat horen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Nog geen drie weken geleden was de Aldi nog zo posi tief: de supermarkt voorzag een te rugkeer naar Vlissingen. Eindelijk laat de gemeente een ander geluid horen, klonk het. Maar nu hoort de super helemaal geen geluid meer. Begin april bracht de Aldi voor het laatst een bezoek aan Vlis singen. De supermarkt hield een goed gevoel over aan het gesprek met wethouder Conny Seijbel en ambtenaren: op suggesties van de supermarkt voor een tijdelijke loca tie werd welwillend gereageerd. Met die terugkeer zat het wel snor. Dat gevoel ebt langzaam weg. „We hebben nog nauwelijks contact", treurt de woordvoerder. „Wel met de wethouder, als ik bel om te vra gen waarom ik maar niks hoor, maar niet met de ambtenaren aan wie de zaak is overgedragen. Van de afspraak twee weken geleden is niets gekomen en na het laatste te lefoontje heb ik niets meer ge hoord. Dossier Aldi ligt kennelijk niet bovenop bij het stadhuis." Toch zit het stadhuis niet stil, zegt een ambtenaar. „Achter de scher men zijn we wel bezig met het uit zoeken en regelen van zaken. Maar dat heeft tijd nodig. Wat we uitzoe ken? Daar wijd ik niet over uit." De wethouder is iets minder vaag. „Via onze eigen contacten blijven we mee zoeken naar een pand, bij voorkeur in de binnenstad." Vanaf medio maart moet Vlissin gen het zonder Aldi stellen. Te rugkeer van de winkel verloopt niet erg soepel; het contact met het stadhuis is minimaal. Zaterdag 28 april 2007 De Munnik moet door blessure weer toekijken bij Hoek WESTKAPELLE - Kinderen uit Westkapelle hebben hun spullen in bruikleen gegeven aan het Polderhuis. De spullen staan in de spaar- en bewaarmuur van het kindermuseum. Anouk Boogaard (9) heeft haar knuffelhondje ten toongesteld. „Omdat ik hem al vanaf dat ik een baby was bij me heb, wil ik hem graag bewaren", vertelt ze. Voor bezoekers van het museum is haar hondje misschien niet zo interessant, geeft ze toe. „Het is vooral voor me zelf natuurlijk." De tentoonstelling is tot 20 mei te zien in de ontmoetings ruimte van het Polderhuis. Andere musea op Walcheren nemen het project over. In september mogen de kinderen uit Veere hun spullen inleveren, een maand later zijn de kinderen uit Domburg aan de beurt, foto Lex de Meester DOMBURG - Vuur stoken in de open lucht is in de gemeente Veere verboden. Vanwege de aan houdende droogte is een stookver bod afgekondigd. De kans op brand in bos en duin is te groot ge worden. Stookontheffingen die al waren verleend, zijn ingetrokken. De brandweer van Vlissingen en Middelburg beraadt zich nog en neemt begin komende week een besluit over een stookverbod. GroenRijk Goes is geopend van 8.30 - 17.00 uur GroenRijk Middelburg is geopend van 10.00 - 17.00 uur Tip? redactie@pzc.nl Recente onderzoeken wijzen het uit: steeds meer Zeeuwen steken de grens over om verpozing te zoeken in Vlaanderen. Niet al leen steden als Antwerpen, Gent en Brugge zijn populair, de Zeeuw ontdekt ook het platte land. Het Meetjesland bijvoor beeld, grenzend aan West- Zeeuws-Vlaanderen. De uitbater van café De Gouden Leeuw in Maldegem speelt er gre tig op in. Hij tapt sinds kort niet alleen vele soorten bier, maar ook melk. Een geste. En er is meer. Het heeft even ge duurd voor hij door had wat ze precies bedoelden, maar inmid dels is hij er achter wat ze bedoe len met een 'tostie', een croque monsieur dus. Het is wel even wennen. De me nukaart maakt melding van een 'tosty'. www.landgoedrijckholt.nl morgen van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*01 18-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31