Melkflessen blijven ü7r Jr Lvj Minister Verburg dreigt met onteigening van Hedwigepolder Groeten De krant 10 weken voor €15,-! 2 Zaterdag 28 april 2007 PZC MAIKEL HARTE Die foto hierboven hoeft voor mij eigenlijk niet. Volgens mij zit u als lezer meer te wachten op een of ander fotomodel, zoals dat in Engelse kranten meer gebeurt. Helaas. Een bezwaar bij de hoofdredacteur om de foto weg te laten, werd per kerende post afgewezen. Het valt dan te verwachten dat er respons op straat komt van de lezers. Die reacties lopen uiteen van 'leuk stukje' tot 'het was niet bar zaterdag'. Of mensen die hun nieuwsgierigheid niet kunnen bedwingen en tijdens de boodschappen op vrij dagavond, bij het afwegen van de tomaten, toch al willen we ten waar het de andere dag over gaat. Nog vaker gebeurt het dat ideeën worden aangedragen. „Over dat gezever mee die verjaardag van Cruijff, schrief daor is wat over, ik word er niet goed van!", werd me deze week aangedragen. Laten we het dan vooral maar niet doen. Voorts vragen mensen soms aandacht voor hun persoonlijke proble men, maar dat laat ik maar voor wat het is. Eén verzoek laat me echter niet los. Maar kan ik er wel over schijven? Het is zo dichtbij... Maar ik ben het er wel mee eens dat er iets aan ge daan zou moeten worden. Maar is dat niet meer iets voor de gemeente? Velen in de buurt spreken erover en het is inmid dels een eigen leven gaan leiden. Woensdag werd ik nog aange klampt: „Zeggen ze tegen joe oek niks? Oe is toch mogelijk, eeh." Ik kan het er net zo goed uitgooien: de nieuwe mensen die in de buurt zijn komen wonen, zeggen geen goeiendag. Dat zijn we hier niet gewend. We voelen ons dan ook niet op ons gemak. Ze zijn vanuit de Randstad hier komen wonen en in het begin zal het wennen zijn, maar nu, na maanden, moet ik nog steeds in mijn haar wrijven als ik m'n hand op steek, maar geen contact krijg. Dit kan zo niet langer. Iemand die naar Duitsland emigreert leert als eerste Gutentag, nieuwe Fransen Bonjour, en ga je naar Zeeland dan leer je de Zeeuwse volksgroet: Heui. H E U I! Dat is nog niet zo moeilijk. Heui! 'Zeggen ze tegen joe oek niks? Oe is toch mogelijk, eeh' COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats t Telefoonnummer Emailadres 1 Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. (*Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Ik neem de krant 10 weken voor 15 en O Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 6150 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, via automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef -gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice. Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) abonnement met automatische betaling Zeeland beleeft een tropische lente en opeens zijn de straten vol flanerende mensen. Alleerl: de benen zijn nog spierwit. Hoe lossen we dat op? Met zelfbruiners, meebruiners, zonnebank en leggings. Internetprovider Planet en Nostalgie.net brachten deze week het nieuws naar bui ten: bijna dertig procent van de Nederlanders wil de mini rok terug in het straatbeeld. Het ligt in de lijn der verwachting dat vooral mannen dat wel aan spreekt. Waarbij ze zich ónder die minirok slanke, gladde en bruine benen voorstellen. Helaas, de werkelijkheid is vaak an ders en daarom zijn er heel wat minder blote benen op straat te zien dan je gezien de temperatu ren zou verwachten. Onder de lan ge broek schuilt namelijk nog het winterwit. Bij de drogisterij vliegen de 'mee- bruinende producten', de ontha- ringsmiddelen en de zelfbruiners over de toonbank. „Als ik zou op noemen wat ik de afgelopen drie weken, sinds het zulk mooi weer is, heb verkocht aan zelfbruinende bodylotions en dagcrèmes... dat is echt onvoorstelbaar. Vorig jaar kwamen we dik tekort, maar we waren er nu op voorbereid", zegt Winterwit onder de afritsbare broek, de legging of de panterpanty de filiaalmanager van Etos Vlissin- gen, Bart Krijnen. Ie kunt natuurlijk ook stiekem in de achtertuin of onder de zonne bank bijkleuren. Onder de zonne bank, met dit weer? Ja hoor, zegt Erwin de Poorter van Zonnebank- verhuur Zeeland. „We verhuren nog steeds. Er zijn genoeg vrou wen die zich schamen voor witte benen." Eigenlijk is dat natuurlijk nergens voor nodig. Die witte benen wor den vroeg of laat vanzelf wel bruin. Trek gewoon die kastdeur open en bedenk waar je de wereld vandaag mee wil verrassen. Die Mickey Mouse-pet, dat fluoriseren- de gaten-topje, het panterprintje? Of toch dat mini-rokje. Met een legging eronder, dan. Nog even. Toen ze vanmorgen in de spiegel keek, wist ze dat het een petjes-dag zou worden. „Mijn haar zat niet lekker." Van daar de cache-misère. Ze tikt tegen de klep van haar Mickey Mou se-pet, waar ook nog een gouden MM-speldje opzit. Mooie herinne ring, die pet, aan een stage in Dis- neyworld. Nicole de Keijzer uit Schore komt net van de Grote Markt in Goes. „Bakkie koffie ge dronken met m'n moeder." Alles wat ze aanheeft, is tweedehands of gekregen. De ketting om haar hals is een souvenir uit Gambia en de armband kreeg Nicole in Frank rijk. „Alles bij elkaar heb ik zo'n 12,50 aan deze outfit uitgegeven. En toch merkkleding, hè! T-shirt van Pali Mali, hemd van van State of the Art, Schoenen van Fila, sokT ken van mijn moeder. Broek waar het onderste deel vanaf kan. Nee, nu nog even niet, mijn benen zijn nog te wit. Ze moeten hartstikke bruin worden." Hij heeft net een lichte lunch genomen op een ter rasje. Straatmuzikanten spelen vrolijke accordeonmuziek en hij wandelt op het gemakje te rug naar zijn werkgever, de Free Record Shop in Vlissingen. De zon blikkert in zijn zorgvuldig naar achteren gestreken haren. „De tem peraturen liepen al aardig op, maar ik heb toch hiervoor geko zen." Vincent de Rijke draagt een onberispelijk, slankgesneden over hemd van Carhartt. Zwart. Net als alles wat hij vandaag aanheeft, tot en met de boxershort van Diesel toe. Twee dagen terug kocht de Middelburger een joggingbroek van Adidas. Zo chique uitgevoerd - net als het bovenstuk in glinste rend zwart - dat de benaming campingsmoking hier nu toch echt op zijn plaats lijkt. Hij wist al in de winkel dat dit de combinatie zou worden en legde de set de avond tevoren al klaar. „Dat komt vaker voor ja, dat ik tevoren weet wat ik de dag erna ga aantrekken, ik let op combinaties." Hij zette er een zwarte Rayban bij op, vanwege de weersverwachting. Helemaal goed en helemaal Vin cent de Rijke. „Ik conformeer me niet aan de mode", zegt de 29-jari- ge Middelburger. „Als iedereen in een korte broek moet lopen, doe ik het juist niet." door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Minister Verburg (CDA, Landbouw en Natuur) dreigt de Oost-Zeeuws-Vlaamse Hedwigepolder te onteigenen. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze dat haar wellicht 'geen andere keuze rest om te voorko men dat speculanten onredelijke prijsopdrijving bereiken en om mogelijk te maken dat de afspra ken met Vlaanderen worden nage komen'. Het is duidelijk dat zij hiermee de eigenaar van de Hedwigepolder, de Belgische bag geraar C. Decloedt, onder druk zet. De Kamer heeft vorig jaar be paald dat grond voor ontpoldering niet onder dwang mag worden ver kregen. Het Zeeuwse provinciebe stuur heeft onlangs een alternatief aangedragen voor ontpoldering van het middengebied van de Wes- terschelde, waardoor niet hoeft te worden onteigend. Verburg vindt de oplossing minimaal. In ieder ge val moet ook de Hedwigepolder worden aangekocht. Omdat de Ka mer heeft gezegd dat onvrijwillige grondverwerving niet mag, kan Decloedt voor zijn grond vragen wat hij wil. in dat 'eventuele bij zondere geval' zal Verburg de Ka meruitspraak naast zich neerleg gen en gaat ze over tot onteige ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2