Roompot houdt belasting achter KEUKEN KAMPIOEN IS EK-score valt Anthony van Assche vies tegen www.karels.com HET WEER: Zonnig 26c l koninklijke onderscheidingen leden in de ridders in de Orde van Orde van Oranje-Nassau Oranje-Nassau Zaterdag 28 april 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 100 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 pagina 14 en 15, 42 t/m 46 www.pzc.nl Noord-Beveland stuurt accountant om boeken te controleren. door Mieke van der Jagt wissenkerke - Recreatiebedrijf Roompot heeft over een periode van minstens twee jaar geen toeris tenbelasting aan de gemeente afge dragen. Noord-Beveland stuurt nu een accountant naar Roompot om de boeken te controleren. Het is gebleken dat Roompot in voorgaande jaren gemiddeld 200.000 overnachtingen per jaar niet heeft opgegeven.Bij de toeris ten wordt de belasting echter wel automatisch in rekening gebracht. De som van het aantal plaatsen en de gemiddelde bezetting, verme nigvuldigd met de belastingtarie ven, bleek onder de streep telkens niet te kloppen. Dat bevreemdde de raad nogal om dat het op Noord-Beveland altijd barst van de toeristen. Aan de in komsten uit de toeristenbelasting is dat echter niet af te lezen. Die ge ven aan dat het op het eiland maar stilletjes is in het hoogseizoen. Met die discrepantie in het achter hoofd, heeft de gemeente de re- creatiebedrijven benaderd, onder meer de grootste van allemaal, Roompot. Voor de afgelopen jaren werd met Roompot een schikking getroffen van 200.000 overnachtingen per jaar, wat over twee jaar gerekend neerkwam op 250.000 euro. Om te voorkomen dat er opnieuw ge schikt moet worden en om het werkelijke aantal overnachtingen vast te stellen, stuurt Noord-Beve land nu een accountant naar Roompot. De gemeenteraad reageert veront waardigd op de belastingontdui king. Fractievoorzitter A. Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang: „Je houdt het niet voor mogelijk. Ge meenschapsgeld verdwijnt ge- Schikking van 250.000 euro aan toeristenbelasting moest twee keer 200.000 'vergeten' over nachtingen in Roompot in Wis senkerke rechttrekken. woon in de broekzak van een rijke ondernemer." Noord-Beveland, de kleinste ge meente in Zeeland, beschikt niet, zoals de Belastingdienst, over een apparaat om belastingafdracht te controleren. Nu het wantrouwen jegens Roompot stevig heeft post gevat, maakt de gemeente gebruik van het recht op inzage in de boe ken. In principe bedraagt de toeris tenbelasting op Noord-Beveland 78 cent per overnachting. Roompot-directeur H. van Koe- veringe is verbaasd over de com motie die in de raad is ontstaan. „Wij weten van niks, voor zover ik het kan bekijken doen wij altijd keurig aangifte van het aantal over nachtingen." Ook over de schik king van enkele jaren terug zegt Van Koeveringe niets te weten. Roompot Recreatie heeft 85 par ken in West-Europa, vooral in Ne derland. Ongeveer vijftien daarvan liggen in Zeeland. Van Koeveringe kan niet zeggen hoeveel overnach tingen er gemiddeld per jaar in de Zeeuwse parken of in het Noord-Bevelandse Roompot Be ach Resort in Wissenkerke zijn. Vorig jaar heeft de gemeente in de begroting de te verwachten inkom sten uit de toeristenbelasting al met een ton naar beneden bijge steld. Volgens wethouder P. de Put ter kan de bijstelling met een ton waarschijnlijk wel weer ongedaan worden gemaakt, pagina 2: commentaar door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Anthony van Assche had gisteren, zonder te excelleren, een prima optreden op het Europees kampioenschap in Amsterdam. De acht tienjarige Sassenaar scoorde op de meerkamp echter slechts 82,250 punten, ruim onder zijn persoonlijk record. „Ik wist dat de jury vandaag extra streng zou zijn, maar zó streng? Dit valt me vies tegen." Over die strengheid kon ringenspecialist Yuri van Gelder meepraten. De wereldkampioen van 2005 miste de finale. In de kwalificaties werd hij giste ren met een score van 15,300 teleurstellend ne gende. Tot halverwege de avond kon hij hopen op een plek bij de laatste acht, maar de Waalwij- ker viel net buiten de boot. foto Robin Utrecht/ANP pagina 47: Juryleden halen de teugels aan Keuken Kampioen uit je winst! GOES, Marconistraat 28 (Woonmall Goes) tel. 0113-227077 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. Le Roy noemt directeur havens 'achterbaks' MIDDELBURG - In ongebruikelijk harde bewoordingen heeft gedepu teerde Maria le Roy (PvdA, econo mie) uitgehaald naar directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports. In haar laatste optreden als gedeputeerde zei ze dat ze 'op soms achterbakse en leugenach tige manier' tegengewerkt is door Van der Hart. Le Roy had als voor zitter van het havenschap met Van der Hart te maken. Vorig maand trad ze terug uit deze functie. pagina 35: Le Roy valt directeur Seaports aan EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; Lintjes: 14, 15, 42 t/m 46; Meningen: 11, 12 en 13; Beurs: 16; Economie: 17; Buitengebied: 19, 20 en 21; Royal ty: 23; Mode: 24 en 25; Weer: 26; Cultuur: 40; Agenda: 41; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spectrum en Pris- Nieuwe Tonge - S 0187 - 652222 Ongeluk oorzaak dood Middelburger MIDDELBURG - De 29-jarige Middel burger, die donderdag dood werd gevonden onder aan de Meander flat, is gevallen toen hij via het bal kon de flat wilde verlaten. Volgens de politie is geen sprake van een misdrijf. Zijn 23-jarige neef is vrij gelaten. Die was aangehouden om dat de politie eerst een misdrijf niet uitsloot. Uit onderzoek blijkt dat de mannen, onder invloed van drank, wel in de flat hebben ge vochten. Vervolgens mocht de 29-jarige de woning niet via de voordeur verlaten. Daarop probeer de hij het via het balkon. Minister kondigt onteigening aan DEN HAAG - Minister Verburg sluit niet uit dat landbouwgrond wordt onteigend in het kader van de ont- poldering in Zeeuws-Vlaanderen. Dit om speculatie te voorkomen. Ze doelt daarbij met name op de Hedwigepolder. pagina 2: Verburg dreigt Het wordt tijd dat Willem- Alexander koning wordt Uitstel van gratis schoolboeken gooit het gezinsbudget overhoop MBB 51% 49% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i i i k 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1