Uitzendmarkt zit in de lift Inleg spaarloon daalt verder /UEHC Spyker produceert veel minder auto's Ahold-topman Moberg weg Bosch Car Service pzc Zaterdag 28 april 2007 1 7 Uitzendbureaus profiteren van tekorten op de arbeidsmarkt. amsterdam - De winstgroei in de uitzend- en detacheringsmarkt zit nog steeds in de lift. Dat bleek uit de eerstekwartaalresultaten die ver schillende uitzenders deze week presenteerden. Ondanks verzwakte groei in Ne derland en de moeilijkheden die sommige uitzendondernemingen hebben op de Amerikaanse markt, profiteren uitzenders als Vedior en Randstad van de hoogconjunctuur en daarmee de tekorten op de ar beidsmarkt. Volgens cijfers van ABU, de branchevereniging voor uitzen ders, vervult de uitzendbranche jaarlijks 1,1 miljoen tijdelijke ba nen. Per jaar kunnen ongeveer 650.000 mensen aan de slag door een uitzendbureau. ABU verwacht dat er aan het eind van dit decen nium 900.000 mensen via uitzend bureaus zullen werken. Ook boren de uitzenders nieuwe markten aan. Zo slaat Randstad zijn tent op bij bedrijven op kan toor door personeelsmedewerkers aan te stellen die 'in-house' voor het tijdelijk personeel dat bij zo'n bedrijf rondloopt, zorgt. Vedior boort de markt voor langdurige contracten aan. Echter, donkere wolken pakken zich samen boven de arbeids markt. Allereerst is de vraag in sommige sectoren zo groot, bij voorbeeld naar medisch personeel, dat het vervullen van de vacatures onder druk komt te staan. De uit zenders huren daarom soms via derden tijdelijk personeel in, een geldverslindende constructie. Zo bekeken lijkt het er inderdaad op dat de uitzendmarkt de laatste maanden afzwakt. „De economie ontwikkelde zich vorig jaar echt heel sterk, mede door het nieuwe zorgstelsel, en de groei dit jaar valt daarom wat minder hoog uit. Maar besef wel, het is groei op groei, dus de Nederlandse uitzend markt staat niet stil", aldus een woordvoerder van ABU. Tegenover de vertraging op de Ne- Volgens cijfers van de branche- vereniging voor uitzenders vin den jaarlijks 1,1 miljoen mensen een tijdelijke baan via een uit zendbureau. voorburg - Vorig jaar is 300 mil joen euro minder ingelegd op spaarloonrekeningen dan een jaar eerder. De totale inleg bedroeg 1,1 miljard euro. Daarmee kwam het saldo op de spaarloonrekeningen eind vorig jaar op 2,7 miljard euro. Dat bleek uit gisteren gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook nam het aantal spaarloonreke ningen af, van 3,5 miljoen naar 3,4 miljoen. De afname van het animo voor de spaarloonregeling houdt mogelijk verband met het begin van de le vensloopregeling in 2006, ver moedt het CBS. In 2006 viel 300 miljoen euro op spaarloonrekenin gen vrij, omdat de verplichte spaar periode van vier jaar was verstre ken. Via de spaarloonregelingen kun- %«.VTL Breng een bezoek aan Trucks On Tour en je weet in een klap alles over vrachtautochauffeur worden. Blijkt het chauffeursvak jou op het lijf geschreven en ben je in het bezit van rijbewijs-B, dan krijg je behalve een rijopleiding ook de garantie op een baan van een jaar. maakjezelfonmisbaar.nl derlandse uitzendmarkt staat dat de winstcijfers van uitzenders als Vedior (+44 procent), Randstad (+49 procent), USG People (+37 procent) en De Nederlanden Com pagnie (+100 procent) de pan uit rijzen. En volgens de ondernemin gen is het einde nog niet in zicht. Ook voor het tweede kwartaal ver wachten de uitzenders die deze week hun cijfers publiceerden ster ke resultaten. Vedior maakte gisteren bekend in het eerste kwartaal een winst te hebben geboekt van 44,7 miljoen euro, een stijging van 44 procent. De omzet nam toe met 12 procent naar 1,9 miljard euro. Het bedrijfsresultaat kwam uit op 73,4 miljoen euro, 42 procent ho ger dan in dezelfde periode vorig jaar. Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl den haag - Ahold-topman Anders Moberg vertrekt op 1 juli bij het su permarktconcern. Hij wil 'andere carrièremogelijkheden nastreven'. Moberg heeft vier jaar gewerkt bij het bedrijf Het besluit is genomen in samenspraak met de raad van commissarissen. Moberg trad in 2003 aan als opvolger voor de opge stapte Cees van der Hoeven, wiens positie onhoudbaar was ge worden na de bekendmaking van een boekhoudschandaal. nen werknemers fiscaal voordelig sparen. Zij mogen maximaal 613 euro per jaar op de rekening zet ten. Tussentijds opnemen mag al leen voor bepaalde doeleinden, zo als de financiering van een eigen woning. Hiervoor werd vorig jaar 400 miljoen euro aan de rekenin gen onttrokken. De inleg overtrof nog steeds de uitkeringen. He spaartegoed steeg met 22 procent tot 2,7 miljard euro. Autocenter Snoodijk Drieschouwen-Zuid 18 <"0115 - 56 20 45 Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 <*0113 - 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 <*0113 - 27 36 65 Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 <"0113 - 34 13 15 Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <"0118 - 55 19 91 Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 <*0118 - 62 76 80 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 <"0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <"0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 <"0111 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar AXEL BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN zeewolde - Spyker Cars heeft in de eerste drie maanden van dit jaar tien auto's geproduceerd, veel minder dan de 24 in het eerste kwartaal vorig jaar. De afname was voorzien. Dat heeft de autofa brikant gisteren bekendgemaakt. De productiedaling is te wijten aan een aantal factoren. Zo moes ten de in het eerste kwartaal gepro duceerde auto's worden aangepast met een nieuwe motor om te vol doen aan de wetgeving in de Vere nigde Staten. Daarnaast werden er voorbereidingen getroffen om de typen C8 en C12 te maken met een langere wielbasis. Spyker verwacht een 'substantiële' productiestijging in de tweede helft van dit jaar. Het bedrijf ver wacht meer luxe sportbolides te maken dan de 94 in 2006. Leveringsproblemen Coca-Cola duren voort rotterdam - Coca-Cola Enterpri ses Nederland blijft kampen met leveringsproblemen. Door proble men met een nieuw computersys teem in de fabriek in Dongen, het aanhoudende warme weer en Ko ninginnedag kan het bedrijf de vraag niet aan. Hierdoor blijft het aanbod van onder meer Coca-Co la, Sprite en Fanta in de winkels beperkt. Dat heeft Coca-Cola En terprises gisteren bekendgemaakt. Winst chemieconcern DSM staat onder druk heerlen - De resultaten van het chemie- en vitaminenconcern DSM staan onder druk. Het concern heeft last van de zwakke dollar, een hogere gasreke- ning, aflopende lucratieve vitami- nencontracten en felle concurren tie in volwassen markten. De net towinst van DSM daalde het afge lopen kwartaal met 20 procent tot 128 miljoen euro. Inkomen bepaalt vergoeding Dexia-zaak amsterdam - Inkomen, opleiding, vermogen en beleggingservaring bepalen de hoogte van de vergoe ding voor gedupeerden van aande- lenleaseproducten. Dat blijkt uit uitspraken die de rechtbank in Amsterdam gisteren heeft gedaan in zaken tegen de bank Dexia. De rechter gaat met behulp van een re kenmodel in de ruim 3500 rechts zaken bepalen hoeveel vergoeding gedupeerde beleggers terugkrijgen. Horeca heeft topjaar achter de rug doetinchem - De Nederlandse ho- reca doet het goed. De honderd grootste horecabedrijven zijn in 2006 de gezamenlijke omzetgrens van 5 miljard euro gepasseerd. Dat is een stijging van 300 miljoen eu ro in vergelijking met 2005. Dat blijkt uit de jaarlijkse Top 100 van Grootste Horecabedrijven die het vakblad Misset Horeca gisteren heeft gepubliceerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17