Harde taal is teken van zelfbewustzijn Russen 1479 m KRAS. IML 1269 1249 Great Western Highlights Classic SOUTH AFRICA waarom zou je verder zoeken Rusland zit volgens Maxime Verhagen niet op ramkoers. door onze correspondent Hans de Bruijn OSLO - De harde woorden die de Russische leiders de laatste tijd te gen het Westen spreken, is volgens minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen een uiting van nieuw Russisch zelfbewustzijn. „Rusland is zelfverzekerder dan in het verleden. Het wil daarmee zeg gen: je moet ons serieus nemen, je kunt ons niet negeren." Volgens hem is dat ook de achter grond van de 'buitengewoon ge harnaste taal' van de Russische pre sident Poetin en diens minister van Buitenlandse Zaken Lavrov donderdag tegenover de NAVO en de EU. In hun overleg met Lavrov in Oslo hebben de NAVO-minis- ters een dringend beroep gedaan op de Russen om niet de weg van de confrontatie met het Westen op te gaan. „Er is maar één weg, en dat is die van de dialoog", zei Verhagen gisteren bij een een ken nismakingsgesprek met Lavrov. Hij zei de indruk te hebben gekregen dat, ondanks alle retoriek, ook de Russen niet uit zijn op een keihar de botsing met het Westen. Moskou loopt te hoop tegen de Amerikaanse plannen voor een ra- ketschild in Polen en Tsjechië en tegen de westerse steun aan de mogelijke onafhankelijkheid van Kosovo. Poetin schortte donder dag ook de Russische deelname 'Jullie zijn van ons afhankelijk', zegt Rusland gewoon aan het verdrag over conventione le ontwapening in Europa op. Hij haalde hard uit naar het Westen, dat volgens hem Rusland niet se rieus neemt en bezig is het militair te omsingelen. „Eind vorige eeuw zat Rusland economisch in een dip en had het Westen hard no dig", analyseert Verhagen, „nu is dat veranderd. Het is een econo misch veel sterker Rusland gewor den, een belangrijke energieleve rancier van het Westen ook. Jullie zijn van ons afhankelijk, zeggen ze gewoon." Maar dat geldt volgens hem omgekeerd ook. In hun gesprek was Lavrov heel te gemoetkomend, constateerde hij. „Laten we de discussie daarom voeren ontdaan van alle retoriek. Wij nemen Rusland wel degelijk serieus." Dat blijkt volgens Verha gen uit het Amerikaanse aanbod om Rusland nauw te betrekken bij het plan voor het raketschild. „Zij weten heus wel dat het niet tegen hen gericht is." Dat geldt ook voor Kosovo: Rusland steunt Servië in z'n verzet tegen onafhankelijkheid van de provincie. Maar zowel bij het raketschild als bij Kosovo komt Rusland niet met alternatieven, al leen met harde woorden. Het idee dat Rusland ergens buiten wordt gehouden, is niet juist, zegt Verha gen: Moskou moet eenvoudig la ten weten wat het wil. «fff De Russische minister van Buitenlandse Zaken Lavrov (links) in gesprek met NAVO-secretaris-generaal Jaap de Hoop Scheffer tijdens de top in Oslo. foto Heiko Junge/EPA LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 Iezersredacteur@pzc.nl Overstappen 2 Ik heb ook slechte ervaringen met de Nederlandse Energie Maat schappij (PZC 24 en 25 april). Ook op Noord-Beveland is dit bedrijf zeer actief De colporteur noemt terloops de naam Delta, uiteraard om vertrouwen te wekken. En dan volgt doodleuk een brief waarin je als klant welkom wordt geheten. Uiteraard heb je dan wettelijk ge zien nog zeven dagen om te reage ren, maar deze Nederlandse Ener gie Maatschappij is ook zo onbe schoft om te eisen dat dit aangete kend gebeurt. Het is bijzonder vreemd dat je jezelf in dit land moet verweren, omdat iemand aan de hand van een telefoonge sprek zonder enige schriftelijke be vestiging en handtekening even be paalt dat je klant gaat worden met alle gevolgen van dien. Ik heb namens een benadeelde een klacht ingediend bij de Dte, en deze toezichthouder gevraagd dit soort ellende te stoppen. Overi gens kan je vervolgens weer terug keren naar bijvoorbeeld Delta. Het vergt wel enige administratieve rompslomp. E.W. Meulenberg Perenlaan 1Kortgene Coese Meer Waarom kan men het toch nog steeds niet laten negatief te schrij ven over het Goese Meer? En dat al sinds het Goese Meer ontstaan is. Het komt altijd van mensen die er niet wonen, dus hoe kunnen zij daarover oordelen? En omdat nooit iemand uit het Goese Meer reageert, voel ik me geroepen om het dan zelf maar te doen. Ik woon hier inmiddels al tien jaar met heel veel plezier. Je hebt hier altijd een vakantiegevoel. Donder dag 26 april las ik in de column van W. van Dam weer een nega tief stukje over het Goese Meer. Ie ziet er weinig spelende kinderen op straat, omdat ze in de achter tuin spelen, op of in het water met bootjes in de weer zijn. Of net als andere kinderen, die niet in het Goese Meer wonen, gewoon ach ter de PC zitten. En wat betreft buurt zonder ziel: noem mij dan maar eens een nieuwbouwwijk met wel een ziel. C. Van Burg Kreekslagweg 3, Goes Nonstop vlucht mot KLM! 17-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Bangkok, Chiang Mai, Ayutthaya, de Gouden Driehoek en Phuket 15-daagse vlieg-/rondreis USA vanaf et o.a. San Francisco, Las Vegas, Grand Canyon en 8ryce Canyon PZC Zaterdag 28 aoril 2007 I 1 3 boek online of bel 0900 - 9697 -! tSr Met o.a. Kruger NP, Durban, Knysna en Kaapstad Vertrekdata: woensdag van 8/6 t/m 26/10 Ontdek met KRAS de vele gezichten van China! Van de Grote Muur nabij Beijing tot de Bund boulevard van de metropool Shanghai. Van de romantische karstbergen langs de lieflijke Li rivier tot de oude stadsmuren van Pingyao. Van Xi'an met het Terracottaleger tot wereld stad Hongkong. Van het 71 m hoge Boeddhabeeld bij Leshan tot het Nanjing met de brug over de Yangtze rivier... dit alles en nog véél meer moois passeert de revue tijdens deze zéér complete en veelzijdige rondreis. We varen over de Li, bezoeken grotten en tempels, raken ver tederd door reuzenpanda's... kortom: China popelt vol ongeduld om u al haar pracht te laten zien! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.012, zie www.kras.nl/25012 Vertrekdata: woensdag van 13/6 t/m 17/10 KRAS neemt u mee naar het afwisselende westen van de Verenigde Staten, een absolute pracht van een reisbestemming! We brengen u naar overweldigende natuurparken als de Joshua Tree National Park, Yosemite National Park, één van de mooiste natuurparken ter wereld en bekend vanwege zijn watervallen, het magnifieke Bryce Canyon National Park en natuurlijk de machtige Grand Canyon, een natuurverschijnsel om stil van te worden. We reizen door kleurrijke woestijnen, langs schitterende kustwegen en bezoeken bruisende steden als Los Angeles, San Francisco en Las Vegas. Bent u klaar voor deze onvergetelijke reiservaring? Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.076, zie www.kras.nl/25076 Vertrekdata: zondag van 3/6 t/m 30/9 Dit is uw prachtkans om supervoordelig kennis te maken met Zuid-Afrika,één van de mooiste vakan tielanden ter wereld. De veelzijdige route brengt ons van de statige hoofdstad Pretoria naar Kaapstad! Onderweg verwonderen we ons over adembenemende natuurgebieden als de Panoramaroute met prachtige vergezichten en de lieflijke tuinenroute. Ook gaan we op zoek naar de wilde dieren in het wereldberoemde Paul Kruger National Park, een hoogtepunt op uw reis! En dan hebben we het nog niet eens gehad over de levendige badplaats Durban, het charmante Port Elizabeth, het artistieke Knysna, de struisvogelstad Oudtshoom en het mooie Mosselbaai. Op naar Zuid-Afrika! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.059, zie www.kras.nl/25059 Nergens voordeliger! vanaf Vertrekdata: dinsdag van 12/6 t/m 2/10 Ontdek zowel het noorden als het zuiden van Thailand met deze unieke 22-daagse rondreis 'Grand TourThailand'! We reizen vanuit Bangkok naar het mooie noorden van Thailand en zakken dan weer langzaam af naar het diepe zuiden. We schenken onderweg aandacht aan talloze schit terende hoogtepunten zoals de beruchte'Bridge on the River Kwai', het bergstadje Nan, Chiang Rai, de Gouden Driehoek, Chiang Mai, Phitsanulok, de ruïnestad Ayutthaya, de badplaats Cha- Am en het vissersdorp Chumphon. De laatste 3 dagen brengen we door op de tropische stran den van het zonnige Phuket. Kortom, een magnifieke rondreis boordevol Thaise highlights! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 74.751, zie www.kras.nl/74751 Klassieke topper'-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13