Olympische vlam niet in Taiwan Aarzeling over uitzenden prins Harry naar Irak Europarlement wil onderzoek homofobe Polen Meisje gered uit puin van ingestorte flat Istanboel D/lddt 8 Vrijdag 27 april 2007 PZC straatsburg - Het Europees Parle ment wil dat wordt onderzocht of Poolse regeringsfunctionarissen zich met homofobe uitspraken schuldig hebben gemaakt aan dis criminatie. Gisteren stemde het parlement in met een resolutie waarin de Poolse autoriteiten wordt verzocht de uitlatingen van de functionarissen te veroordelen. De Poolse premier Jaroslaw Kac- zynski zei in reactie dat het niet in het belang is van de samenleving het aantal homoseksuelen te ver groten. Vorige maand zei de Pool se onderminister van Onderwijs, Miroslaw Orzechowski, dat leraren die de 'homoseksuele cultuur' sti muleren, moeten worden ontsla gen. Eerder zei minister Roman Giertych van Onderwijs dat 'ho moseksuele propaganda' moet worden beperkt 'zodat kinderen geen onjuist beeld krijgen van het gezin'. LONDEN - De Britse legerleiding aarzelt over de plannen om prins Harry in Irak te legeren. De 22-jari- ge prins en luitenant wil of deelne men aan de actie aan het front of wat anders gaan doen. Het Britse ministerie van Defensie liet giste ren weten dat het 'constant evalu eert' of Harry wel naar Irak kan. Eerder leek het ministerie vastbera den de luitenant van het regiment 'Blues and Royals' naar het Arabi sche land te sturen. Tot nu toe werd ervan uitgegaan dat prins Harry in Irak een verkenningseen heid van twaalf militairen en vier gewapende verkenningsvoertui gen zou leiden. Maar hij zou het ideale doelwit van extremisten en opstandelingen zijn en daarmee zichzelf en leden van eenheid on nodig in gevaar brengen. Radica len in Irak staan te trappelen om de kleinzoon van de Britse vorstin te gijzelen. ISTANBOEL - In de Turkse havenstad Istanboel is gistermiddag een flat van acht verdiepingen inge stort. Reddingswerkers haalden aan het begin van de avond een meisje gewond onder het puin vandaan. De autoriteiten hadden de flat 'groten deels' ontruimd, omdat het gebouw ongeveer een half uur voor de instorting gevaarlijk begon te kraken. Een of twee mensen die terug waren gegaan om spullen op te halen zijn mogelijk on der het puin bedolven. De flat stortte in tijdens sloopwerkzaamheden aan het pand ernaast. foto Murad Sezer/AP Route zou aanspraken van China op eiland verstevigen. PEKING - De fakkel waarmee in 2008 het olympisch vuur in Pe king wordt aangestoken, wordt niet toegelaten in Taiwan. Dat heeft de voorzitter van het Taiwa nees Olympisch Comité, Tsai Chen-wei, gisteren gezegd, een paar uur nadat in China de offi ciële route van de fakkel-estafette was onthuld. De fakkel-estafette wordt met 137.000 kilometer de langste in de geschiedenis, doet vijf continen ten aan, voert naar de top van Mount Everest en duurt 130 da gen. De aartsvijanden China en Taiwan hebben maandenlang onderhan deld over de route van de fakkel. De fakkel gaat van Ho Chi Minh- stad, het voormalige Saigon, in Vietnam naar Taipei in Taiwan en dan door naar Hongkong. Taiwan neemt daar geen genoegen mee, omdat Hongkong deel uitmaakt van China en het zo kan lijken als of ook Taiwan bij China hoort. China en Taiwan splitsten zich 58 jaar geleden af na een burgeroor log, die werd gewonnen door de communisten. De betrekkingen tussen beide lan den zijn nog steeds gespannen. De Volksrepubliek China beschouwt Taiwan als Chinees grondgebied en Taiwan poogt de Chinese in vloed op het eiland binnen de per ken te houden. De estafette voert tevens door Ti bet, dat 57 jaar geleden door China werd ingenomen. De Chinese autoriteiten hielden woensdag op Mount Everest vier Amerikaanse activisten aan die een spandoek bij zich hadden waarop werd opgeroepen tot de onafhankelijkheid. MG-teak tafel 120cm rond incl. 4 Wicker stoelen MG-teak TopBank 120cm breed Tafel Robuust 160 x 90cm, incl. 4 vouwstoelen stoelen MG-teak Gevlochten kunststof fsc /ujakflTN JAAR GARANTIE OP DE GEHELE COLLECTIE Wicker-stoelen voorzien van aluminium frame (géén staal, roest niet) 4 verschillende kleuren Tuin- Serremeubelen Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8