Zeeland De Koning van Engeland was een instituut in Hulst en de verre omtrek I Vorige eigenaren ontdaan na sluiting Geweldsmisdrijven in Terneuzen nemen toe I 2pzc Vrijdag 27 april 2007 3 1 Gery en Willy Cattoir bouwden veertig jaar aan 'filmimperium'. hulst - „Verschrikkelijk. Ik ben al drie dagen aangeslagen. Voor ons komt de klap dubbel hard aan, want wij hadden er zoiets moois van gemaakt." Dat zegt Gery Cat toir, die samen met haar man Wil ly veertig jaar lang De Koning van Engeland bestierde. De Cattoirs verkochten hun zaak zes jaar geleden aan Merral Thea ters. Geen gemakkelijke beslissing, want de naam Cattoir was 115 jaar lang onlosmakelijk verbonden met de Koning van Engeland. De laat ste veertig jaar daarvan bouwden Willy en Gery Cattoir de bioscoop aan de Houtmarkt uit tot een com plex met zeven zalen en ruim zes honderd stoelen. Hun zaak groei de uit tot een instituut in Oost- en Midden-Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland. De oud-exploitante kan haar emo ties nauwelijks de baas. Reacties van oud-collega's uit het bioscoop bedrijf zijn een pleister op de won de, evenals de flessen wijn en bos sen bloemen die de afgelopen da gen zijn bezorgd om het echtpaar een hart onder de riem te steken. „We hebben veel mooie momen ten meegemaakt in de Koning van Engeland, ook al was het dag en nacht keihard werken. We hebben Jeroen Krabbé hier gehad, Her man van Veen, Urbanus onder po litiebegeleiding. We hadden pre mières van James Bondfilms. Prins Bernhard heeft bij ons ooit nog eens gegeten." Bioscoopeigenaar ziet sluiting als het enige verstandige besluit. door Harold de Puysseleijr HULST - „Ik voel me zó de beul. Als- t of ik iemand de kop heb afgehakt, f Met dien verstande dat het om een zieke patiënt ging. Gezond on- dernemerschap heeft me tot deze keuze gedwongen", zegt René van Steen van bioscoopexploitatiemaat- schappij Merral over het besluit de Koning van Engeland te sluiten. Tegen de verwachtingen in, is de opening van de bioscoop in Ter- neuzen in november vorig jaar het filmzalencomplex in Hulst fataal geworden. Van Steens inschatting was, dat de bioscoop in Hulst twin- j tig procent minder bezoekers zou trekken na de opening van zijn nieuwe bioscoop in Terneuzen. Dat percentage is echter veel hoger uitgevallen. „Kennelijk zijn er toch veel bio scoopbezoekers die voor Terneu zen kiezen. Het bezoekersaantal in Hulst is sinds de opening in Ter- neuzen met vijftig procent ge daald. Dat had ik eerlijk gezegd zelf ook niet verwacht. De laatste twee jaar draaide Hulst al met be hoorlijk verlies. Bovendien zijn de vooruitzichten voor het bioscoop bezoek met de mooie zomer in zicht ook niet denderend." De in november vorig jaar geo pende bioscoop in Terneuzen kwam er na een zoektocht van dik vijf jaar. De huidige locatie, achter het ABC-complex, kwam in beeld nadat vier andere plaatsen in en rond de binnenstad afvielen. De sluiting van de bioscoop in Hulst heeft gevolgen voor de werkgele genheid. De bedrijfsleidster en de operateur kunnen volgens Van Steen herplaatst worden in de bio scoop in Terneuzen. Voor twaalf andere medewerksters, samen goed voor vier voltijdse banen, is ontslag aangevraagd bij de kanton rechter. De leden van de filmclub Hulst hebben te horen gekregen dat hun voorstellingen in de maand mei nog gewoon door kunnen gaan. Volgens Van Steen stond de (tijde lijke) sluiting van de Koning van Engeland al gepland, maar pas per 1 januari 2008. Het gebouw moet namelijk met de naastgelegen kap salon en de voormalige KBC-bank wijken voor een nieuw complex waar een investering van tien mil joen euro mee gemoeid is. Daarin is ruimte gereserveerd voor twee bioscoopzalen en een theaterzaal met 350 stoelen die dienst kan doen als filmzaal. Ook komt er ho reca in. De vestiging van een bow lingcentrum is nog in onderzoek. Verder zijn ongeveer dertig huur- en koopappartementen, een par keerkelder en een aantal commer ciële ruimten voorzien in het com plex. Rietbergen Concept Vast goed uit Nijmegen is de projectont wikkelaar die deze hoek van de binnenstad een facelift wil geven. Van Steen hoopt dat mensen uit Hulst en omgeving met ingang van 1 januari 2009 weer naar de film kunnen. Volgens projectont wikkelaar Karei Rietbergen is dat misschien wat optimistisch. Hij zet er vooralsnog op in, dat de bouw medio volgend jaar kan be ginnen, waarna de oplevering ruim een jaar later volgt. Urbanus bezoekt in maart 1993 de bioscoop in Hulst. Rechts eigenaresse Gery Cattoir: „We hebben veel mooie momenten meegemaakt in de Koning van Engeland, ook al was het dag en nacht keihard werken." foto Camile Schelstraete TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdag 16.00 uur GESLOTEN terneuzen - Na een forse daling in 2005 is het aantal geweldsmis drijven in de gemeente Terneuzen vorig jaar weer toegenomen. De politie noteerde in totaal 1036 gevallen van geweldpleging tegen 980 in 2005. In 2004 waren er nog 1127 geweldsdelicten. Er werd vorig jaar 395 keer aangif te gedaan van geweld tegen perso nen, 560 keer vanwege mishande ling van dieren en vernieling van spullen en 30 keer was er sprake van vermogensdelicten met ge weld. Onder de noemer openbare orde, gezag en discriminatie vallen 51 gevallen. Het politieonderzoek wijst op nieuw uit dat de aangiftebereid heid in de regio, net als landelijk, laag is. Na geweldsdelicten doet 35 procent aangifte, terwijl de gemid delde aangiftebereidheid 19 pro cent bedraagt. Dam 61, M-ddeii) i)11£ - 616 61S www. pa ie i v ipdedamui OILILY AIGLE BLOND I AMSTERDAM Nu ook badmode van Blond Amsterdam! j Provincie Zeelano www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie Provinciale Staten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79