Sluis zet vaart achter herstel voetbalveld Zeeland Slaapgebrek door oplichter 6xl Boete voor leden Trekt uw Plant Zeeuws-Vlaams danssucces i if ~F~^ Gentsestraat Stationsstraat Sas van Gent 30 Vrijdag 27 april 2007 pzcZ De tapijten die de 89-jarige Corrie door een opdringerige oplichter zijn aan gesmeerd, zijn door haar kinderen meegenomen. foto Camile Schelstraete Onbekende splitst bejaarde vrouw twee tapijten in de maag. door Ronald Verstraten ijzendijke - Compleet overdon derd en tegen haar wil heeft Cor rie Sturm (89) sinds kort twee ta pijten in haar bezit. „Een cadeautje", omdat ze al zo lang in haar bejaardenhuisje woon de, zei de onbekende blanke man die bij haar aanbelde. Hij wachtte haar antwoord niet af, maar liep brutaal de woning in, met het eer ste tapijt onder de arm. Uit zijn lichtgekleurde auto, die een paar huizen verder geparkeerd stond, haalde hij vervolgens een tweede tapijt. Ze moest van hem ondertussen maar voor haar eten gaan zorgen. „Dan kon ze natuurlijk de politie niet bellen", vermoedt dochter Le na. En toen moest er afgerekend worden. Honderd euro eiste de on bekende. Protest haalde niets uit. „Het was een grote, gezette man. Netjes gekleed, net 'n meneertje. Maar ik zat toch benauwd, als vrouw alleen." Toen ze zei, dat ze dat geld niet in huis had, sommeerde de man haar om haar portemonnee te voor schijn te halen. Angstig deed ze dat, waarop hij er zonder pardon vijf briefjes van twintig euro uit Corrie beschrijft de oplichter: 'Een grote, gezette man. Netjes gekleed, net 'n meneertje. Maar ik zat toch benauwd, als vrouw al leen.' lichtte. Nadat hij was vertrokken, belde Corrie een huisvriend, maar toen was er niets meer aan de transactie te doen. Een paar weken later zitten Corrie en Lena te mens-erger-je-nieten. De bel is er uitgetrokken en als je het achterom probeert, wil de werkster eerst wel eens even we ten wie je bent en waar je voor komt. Wantrouwen heerst sinds de gebeurtenis. „Ik ben er nog ze nuwachtig van. 's Nachts word ik regelmatig wakker. Ik ben ervoor naar de dokter geweest. Mijn bloeddruk was te hoog." In weerwil van haar leeftijd is Cor rie nog goed bij de pinken. Op aan raden van de huisvriend belde ze na enige tijd de politie. Die kwam met twee man sterk, maar zei wel dat haar aangifte een beetje aan de late kant was. Buurtonderzoek - wellicht had ie mand de auto gezien, of het kente ken - leverde niks op. De politie heeft ook geen andere aangiften over tapijt- of andere oplichtingsza ken binnengekregen, laat een woordvoerster weten. Corrie heeft intussen begrepen, dat de man om streeks de rijd dat hij haar 'over viel', dezelfde truc probeerde uit te halen bij enkele andere ouderen in de omgeving, onder wie een 93-ja- rige dorpsgenote. Maar die lieten zich niet overrompelen. Een etiket op het zo te zien gloed nieuwe tapijt vermeldt 'Donna, honderd procent synthetisch'. Ze kan en wil er niks mee. Net zomin als met het advies van Slachtoffer hulp, om er maar mee op een rom melmarkt te gaan staan. Gemeente opent jacht op jachtvergunning voor konijnen. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis komt in actie om het door konijnen geha vende oefenveld van de voetbalver eniging Ijzendijke weer bespeel baar te maken. Volgende week al wordt extra onderhoud gedaan om de schade te herstellen. Daarnaast stelt het het dagelijks ge meentebestuur alles in het werk om zo snel mogelijk een jachtver gunning te krijgen van de provin cie om de konijnen af te schieten. „Desnoods halen we de vergun ning met een koerier in Middel burg op", zei burgemeester J. Sala gisteravond in de vergadering van de gemeenteraad. Het bestuur van W Ijzendijke slaakte deze week een noodkreet over de schade aan zowel het oe fen- als het speelveld als gevolg Vereniging blijft actie voeren voor legalisering collectieve wietkweek. door Wout Bareman ANTWERPEN - De Antwerpse vere niging Trekt uw Plant blijft strij den voor legalisering van wietplan- tages, die worden beheerd door verenigingen van wietgebruikers. De correctionele rechtbank in Ant werpen oordeelde gisteren dat Trekt uw Plant weliswaar geen cri minele organisatie is, maar veroor- Swinnebroodje goed voor 2000 maaltijden HULST - De door pastores in Oost- Zeeuws-Vlaanderen gewijde 'Swin- nebroodjes' leveren de pater uit Sint-Jansteen 1071 euro op. Van dat bedrag kan de pater twee duizend warme maaltijden in het Colombiaanse Barranquilla uitde len aan driehonderd vluchtelingen kinderen. De nog niet bekende opbrengst van de Oost-ZeeuwsVlaamse Vastenactie is bestemd voor het op knappen en verlichten van een parkje in de vluchtelingenwijk. veldhoven - Het danspaar Ciccio Pecoraro uit Terneuzen en iasmijn van Jole uit Zaamslag heeft goed geoogst bij de Nederlandse kam pioenschappen ballroom in Veld hoven. Het tweetal behaalde de ti tel in de tweede klasse. Het Zeeuws-Vlaamse koppel, dat danst bij de Nederlandse Dans- sport Organisatie, deed ook mee aan de wedstrijd basic slowfox. In de finale, met deelname van pa ren uit de hoofdklasse, behaalden zij de vierde plaats. van de konijnenplaag. Uit veilig heidsoverwegingen besloot Sala de ze week het spelen op het oefen veld met onmiddellijke ingang te verbieden. „We willen daarom dat zo snel mogelijk extra onderhoud wordt gepleegd", sprak bestuurslid T. Tazelaar de raad toe. Wat de structurele oplossing be treft, is het college bezig met het maken van een goede analyse om het totale voorzieningenpakket voor sportclubs in beeld te krijgen. Centrale vraag is hoe in de toe komst met deze voorzieningen om te gaan. L. Flikweert (CDA) wil graag een bijeenkomst met alle sportverenigingen en dorpsraden om aan de weet te komen wat zij over hebben voor het in stand hou den van deze voorzieningen. Taze- De gemeente Sluis onderneemt snel actie om het gehavende oe fenveld van W Ijzendijke weer bespeelbaar te maken en gaat achter een jachtvergunning aan. deelde de individuele leden wel tot boetes van 15 euro en voor waardelijke straffen. Trekt uw Plant stuurde in december vorig jaar bewust aan op een proefpro ces toen zes leden van de club één moederplant en vijf stekjes wilden planten in de Kruidtuin in de stad. Dat gebeurde met toestemming van het stadsbestuur, na raadple ging van de politie. Trekt uw Plant handelde bij die actie precies vol gens de ministeriële richtlijn van 2005, die bepaalt dat het bezit van maximaal drie gram wiet of één ca- Man zwaargewond aan benen bij ongeval Eede eede - Op de Rijksweg bij Eede, bij de nieuwe rotonde tussen Aarden burg en Eede, is gisterochtend rond half elf tijdens asfalterings- werkzaamheden een 54-jarige man uit Den Haag door een sproei wagen overreden.De bestuurder van de sproeiwagen, een 40-jarige man uit Goes, had net een gedeel te van het wegdek behandeld, toen het ongeval gebeurde. Het slachtoffer liep ernstig beenletsel op en werd per ambulance naar het ziekenhuis in Brugge gebracht. laar toonde zich gisteravond een gelukkig man. Heel wat minder gelukkig was be stuurslid C. de Putter van de Stich ting Light Aereo West. Deze club wil graag het aantal vliegbewegin gen van lichte vliegtuigjes op het vliegveld aan de Klakbaan bij Ij zendijke uitbreiden naar vijfdui zend per jaar. De meerderheid van de raad steunt het voorstel van het college met de procedure te stop pen. Provoost (WD) vroeg dit besluit via een motie op te schor ten voor de toegezegde uitvoering van een geluidsonderzoek, maar een nipte meerderheid zag daar geen heil in. Onder omwonenden is immers grote weerstand en de provincie staat lawaaisporten in het buitengebied niet toe. „Deze procedure heeft ons al vijftiendui zend euro gekost", zei wethouder H. Luijendijk." L. van den Broeke, Helder Zeeuws; „Geld dat de voetbalvereniging goed had kunnen gebruiken." nabisplant niet langer wordt ver volgd. De actievoerders hoopten op vrijspraak, waardoor eindelijk duidelijkheid over het beleid zou worden geschapen. Een woord voerder: „Het Belgische koffieshop- toerisme naar Nederland zou daar door zeker afnemen." Maar de rechtbank oordeelde anders. De kweek is nog steeds strafbaar, in welke vorm dan ook en de ministe riële richtlijn is niet alleenzaligma kend. Trekt uw Plant vindt dat de kwestie nu opnieuw door de poli tiek moet worden beoordeeld. Kaarslichtconcert in Peperbusse Sint Kruis SINT KRUIS - In de dorpskerk 'de Pe perbusse' van Sint Kruis is morgen avond om 20.00 uur voor de ne gentigste keer een kaarslichtcon cert, een initiatief van de Stichting Orgelkring Aardenburg. Deze stich ting startte in 1978 met de concer ten. Het concert wordt zaterdagavond verzorgd door Kris Verhelst, clave- cimbel en Peter van Heyghem, blokfluiten. Ze brengen aanstaan de zaterdagavond onder meer wer ken ten gehore van Jakob van Eyk. MANEGE MET BINNEN- EN BUITENBAK EN INPANDIGE WONING TE KOOP Gelegen te Wolphaartsdijk,op ca 5 km van Goes, eigen grond ca 5200 m2 eventueel ca 6 ha j extra grond bij te huren of te kopen. Kleine gezellige kantine, i alle vergunningen aanwezig ook horeca, 36 boxen. Manege is in privé-gebruik, geen cijfers aanwezig. Zonder eigen financiële middelen niet reageren. Kijk voor meer info op internet "informatieverkoop manege Wolphaartsdijk" www.hc-wolphaartsdijk.nl of mail naar reddy@house-4-sale.nl - Tel. 06- 51 79 28 12 ZATERDAG 28 APRIL OPEN HUIS VAN 10.00-16.00 UUR 's zondags open: 14.00 - 18.00 uur - 's maandags gesloten Tel. 0115-451447. Gratis parkeren, www.maasmodes.nl Voor de man met een maatje meer: GROTE collectie - GROTE maten gekleed en sportief tot maat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78