PZC Kruisbeeld Bontekoe blijft staan Gewelddadige overval op drogisterij in Goes 47 29 37 Wij geven u de heift cadeau! jackpot «8,6 miljoen Snelle jongen Verona van de Leur waakt over haar teamgenotes op EK Vrijdag 27 april 2007 Buitenkansje voor Christenunie en GroenLinks Tip? redtern@pzc.nl Koewachtenaren gehecht aan standplaats van gedenkteken. door René Hoonhorst en Gino van den Broecke koewacht - Het kruisbeeld op de driesprong Bontekoe tussen Koe wacht en Zuiddorpe mag blijven staan. Het groene pleintje waar de Haze larenstraat aan twee kanten op de Provinciale weg uitkomt, wordt ge promoveerd tot middelpunt van een nieuw verkeersplein. Door een soort 'rotonde' te creëren op het gevaarlijke kruispunt, zijn twee vliegen in één klap te slaan. De voorrangssituatie is voor alle verkeersdeelnemers duidelijk én automobilisten remmen automa tisch af bij nadering van het ver keersplein. De provincie ziet af van ver plaatsing van het kruisbeeld naar de kant van de weg. Tot grote vreugde van bewoners uit de wij de omgeving, bleek onlangs tij dens een informatieavond in Koe wacht. De omwonenden lieten eerder we ten erg te hechten aan de huidige plaats van het kruisbeeld, ook al omdat er karakteristieke, tiental len jaren oude abelen bij het kruis staan. De Terneuzense wethouder J. van Schaik legt uit zowel de provincie als de gemeente oog heeft voor het cultuur-historisch belang van het kruisbeeld. „Dat beeld is zo'n zestig jaar gele den door de toenmalige gemeente Zuiddorpe geplaatst uit dankbaar heid dat het dorp de Tweede Wereldoorlog ongeschonden was doorgekomen. Het is niet alleen voor gelovigen aardig dat zo'n ge denkteken bewaard blijft." De belangrijkste reden om het kruispunt Bontekoe aan te pakken, blijft de verkeersveilig heid. Een vrijliggend fietspad tus sen Bontekoe en buurtschap Nieu we Molen heeft het niet gehaald door zwaarwegende bezwaren van dorpelingen. Maar vanaf Nieuwe Molen tot aan de andere kant van het dorp Koe wacht komt wel een apart fietspad aan de oostkant van de bestaande rijbaan. De provincie begint, na overleg met het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren, dat het wegbeheer heeft overgenomen, volgend jaar met het gedeelte buiten de bebouwde kom. De gemeente Terneuzen sluit di rect aan met het doortrekken van het fietspad door het dorp. Om de drukke Eikenlaan te ontlopen, wordt gedacht aan een rijwielpad langs de Molenweg, achter de bre de school en langs het woonwa gencentrum tot aan de Emma- baan. Eind volgend jaar moet het gehele fietspad er liggen. 1^ Provincie en gemeente combine- ren verkeersveiligheids- en cul tuurhistorische belangen door nieuw soort rotonde aan te laten leggen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland u heeft nog maar 3 dagen om een Koninginnedaglot te kopen! PERKPOLDER - Zonaanbidders ergerden zich voorheen aan maaiiawaai. De dijkbeheerder maait daarom nog vóór de meivakantie begint. Maar door het mooie weer begint het seizoen nog vroeger. Dus moesten strand stoelliggers het geraas van de maaiende tractor giste ren toch nog voor lief nemen. foto Camile Schelstraete Konintfinnodaglotertj Eén verdachte door politie opgepakt, twee man voortvluchtig. door Lilian Dominicus GOES - De politie heeft gister ochtend een jonge man opge pakt die wordt verdacht van de gewelddadige overval op 't Kruid vat in de Goese Polder. Het gaat om een twintigjarige Goesenaar. Twee anderen zijn nog voortvluch tig- De overval vond woensdag om kwart over zes plaats, maar de in formatie over het voorval is giste ren pas vrijgegeven door de poli tie. TNvee agenten stonden om het ge bouw terwijl de overvallers nog binnen waren, maar die konden ontsnappen via een nooduitgang. „Ze waren met te weinig", al dus politiewoordvoerder A. Don. „Er is een uitgang aan de voor kanten twee aan de achterkant. De ene patrouille stond voor, de ander achter. Die laatste had doordat een van de twee achter deuren gebarricadeerd werd. Toen hij die intrapte, verdwenen ze net via de andere uitgang. Ver sterking was onderweg, maar die was net te laat. Daarna zijn we nog op zoek gegaan, maar ver geefs." De drie medewerksters van de dro gisterij aan De Spinne zijn fors mishandeld door de overvallers en moesten zich door een arts laten nakijken. De daders hebben geld uit de kluis meegenomen. De poli tie wil vanwege het lopende buurt onderzoek niet zeggen om hoeveel geld het gaat. Tlp? redactie@pzc.nl Hij heeft wat je noemt een pitti ge rijstijl, die 50-jarige Zierik- zeeënaar. En hij gaat er prat op dat hij zo'n beetje alles wat twee of vier wielen heeft en waar een motor in zit, kan besturen. Dus dat ritje in die buggy leek hem een eitje. Eenmaal vastgesnoerd reed hij met veel bravoure weg. Even een kort ritje door de pol der. Bij Ouwerkerk aangekomen vond hij het wel genoeg geweest en besloot op een rustig plekje te keren. Dat was iets te optimis tisch, want wat hij ook probeer de, hij kreeg de bak niet in z'n achteruit. Er zat maar één ding op: uitstappen en achteruit du wen. Aldus geschiedde, maar niet nadat de man zich ervan had verzekerd dat zijn gênante actie door niemand werd gadege slagen, Nu maar hopen dat ze dit stukje niet lezen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77