Brandweer zet stap achteruit Milieuclub voert actie voor sluiting Doel Water uit Zoommeer voor Schouws gewas Styling Ke ukens s PZC Vrijdag 27 april 2007 3 5 Eén Zeeuws korps geen doel op zich, als betere samenwerking voldoet. door Marcel Modde HULST - De vorming van één grote brandweerorganisatie voor Zee land is voorlopig van de baan. De burgemeesters van de dertien ge meenten hebben gisteren op een bijeenkomst in Hulst een streep ge zet onder de eerdere voorbereidin gen. De vakbond AbvaKabo is woest. De inzet is nu in eerste instantie gericht op hechtere samenwerking tussen de vrijwilligerskorpsen en vanuit dat perspectief een verbete ring van kwaliteit en slagvaardig heid. Wanneer die koers één orga nisatie binnen handbereik brengt, kan alsnog die laatste knop om. „Maar het is geen doel op zich", al dus stuurgroepvoorzitter J. Mulder (Hulst) van de Veiligheidsregio Zeeland. De structuur van de brandweer is niet langer leidend. Duidelijk werd dat de weerstand tegen één Zeeuwse brandweer, met een breed beroepskader, voor al in Middelburg en Vlissingen huist. Burgemeester J. Schouwe- naar deed er in de vergadering aan vankelijk het zwijgen toe. „U kent mijn standpunt." Uitgedaagd door Mulder benadrukte hij de lokale brandweerzorg te blijven zien als gemeentelijke taak. Het algemeen bestuur schaarde zich unaniem achter die denkwijze. De Veilig heidsregio gaat inventariseren hoe het per gemeente is gesteld met de prestaties van de brandweer. Vakbondsbestuurder T. Jacobs (Ab vaKabo) reageert woest op het be sluit. Beroepspersoneel dat vooruit lopend op de nieuwe structuur al was overgeplaatst, verkeert nu nog langer in onzekerheid. De Zeeuw se situatie vergt volgens Jacobs een 'heldere commandostructuur'. „Het amateurisme heeft gezege vierd. Wat hier gebeurt, is geklun gel van de eerste orde. Dit is een machtsspelletje, zonder enkele meerwaarde voor de Zeeuwse be volking." De bond heeft binnen kort overleg met het personeel over mogelijke stappen. door Wout Bareman doel - Enkele tientallen leden van de milieuorganisatie Friends of the Earth (Voor Moeder Aarde) hebben in de nacht van woensdag op donderdag kort actie gevoerd bij de kerncentrales van Doel. Ze protesteerden daarmee tegen het mogelijke uitstel van de sluiting van de kerncentrales in Doel en Ti- hange. De eerste van de vier centrales in Doel, vlakbij de Zeeuws-Vlaamse grens, zou volgens een regeringsbe sluit van enkele jaren geleden in 2015 dicht moeten. Maar Vlaams minister K. Peeters van Leefmilieu wil de centrales tien jaar langer openhouden. Uit peilingen blijkt dat 56 procent van de Belgen voor behoud van de centrales is. De ze ven zijn goed voor de productie van 55 procent van de stroomvoor ziening. Woordvoerder P. D'Huy- vetter van Friends of the Earth gis teren: „Omdat er nu weer stem men opgaan terug te komen op de geplande kernuitstap, laten we vlak voor de verkiezingen nog maar eens onze stem horen." Om tien uur woensdagavond vertrok ken de actievoerders voor een fak keltocht naar Doel, waar bij de poort enige tijd werd gedemon streerd. In België is overigens een discussie losgebarsten over de kosten van ontmanteling van de zeven centra les en de berging van het nudair afval. Overheidswaakhond Niras vraagt zich af of Synatom, de volle dochter van energieleverancier Electrabel die het ontmantelings fonds beheert, wel beseft hoeveel de sluiting kost. Synatom ontkent dat daarover onduidelijkheid be staat. Het fonds beschikt momen teel over 4,6 miljard euro, waarvan ongeveer 3 miljard voor het beheer van de splijtstof Tegen 2050 is dat bedrag naar verwachting verdub beld. Dat zou moeten volstaan. OOSTERLAND - Loonbedrijf van der Maas uit Oosterland en transporteur Van Dommelen uit Esbeek voeren sinds gisteren water uit het Zoommeer aan naar percelen op Schouwen-Duiveland. Door de droogte is beregening hard nodig, wijst eige naar W. van der Maas op verschrompelde knolselderie. Per uur kan 60 kuub water worden verspreid. Het water in de aangrenzende sloot is ongeschikt voor berege ning. „Je gewas brandt meteen weg." De aanpak van de ondernemers is opmerkelijk. „Dat is hier niet eerder gedaan voor zover ik weet." foto Marijke Folkertsma Op d.v. VRIJDAG 27 APRIL en ZATERDAG 28 APRIL houden wij onze OPENHUISDAGEN. Daarvoor willen wij u van harte uitnodigen om eens persoonlijk met ons kennis te maken in onze nieuwe toonzaal. Onder het genot van een V heerlijke Italiaanse cappuccino, presentéren wij graag onze nieuwe keukencollectie. Tussen 10.00 en*,f7rSJ0 uur heten wij u hartelijk welkom qan de Hoofdstraat 57 te Kruiningen. Speciaal voor deze openhuisdagen hebben wij voor u nog meer activiteiten georganiseerd. - Zo showt AUTOGARAGE MELSE de nieuwste Italiaanse Alfa's, waaronder zelfs de gloednieuwe Alfa Spider! - Ook PASSIEUX uit Goes komt met de meest unieke bestekken, serviezen en keukenaccessoires om uw keuken compleet te maken. Speciaal kunt u bij ons nu de nieuwste WMF-koffiemachine uitproberen en willen wij u verrassen met een chocoladefontein! - Elke dag zal er door uw wijnspecialist SLIJTERIJ DEk uit Kruiningen een doorlopende wijnproeverij zijn vanaf 1 3.00 uur om u een sfeervolle gelegenheid aan te bieden. Wilt u graag een voorproefje? Kijk dan op onze site of bel gerust 0113-3810 79. www.stylingkeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75