Zeeland Onvoldoende steun voor soepeler welstandsregels Een middagje 'We moeten er samen voor zorgen dat de eieren weer gelegd worden' Compleet slapen in Zeeland B morgana GOES 30 Vrijdag 27 april 2007 pzc Motie van SGP en Christenunie redt het niet. door Piet Kleemans zierikzee - De welstandsregels op Schouwen-Duiveland worden voorlopig niet verder versoepeld. Een motie van SGP en Christenu nie om in nieuwbouwplannen voortaan 'substantieel' welstands- vrij te gaan bouwen, kreeg giste renavond tijdens de gemeente raadsvergadering geen meerder heid. Op Schouwen-Duiveland wordt ge werkt met welstandsvrije gebie den, maar daarbij gaat het vooral om bijvoorbeeld binnenterreinen van industrieterreinen en vakantie parken. Wat Christenunie en SGP betreft dient het beleid ook op an dere terreinen versoepeld te wor den. In concreto denken ze daarbij aan nieuwbouwprojecten. Zonder verder exacte cijfers of percentages te noemen, gaf SGP-woordvoerder C. van den Berge aan dat wat zijn fractie en die van de Christenunie betreft in toekomstige nieuwbouw plannen een substantieel deel van de huizen welstandsvrij mag wor den gebouwd. Meer mensen, zo re denen de prtijen, kunnen dan hun droomhuis bouwen, niet gehin derd door welstandsregels. De door hen ingediende motie ontmoette vooral bij Alert! en GroenLinks tegenstand. Alert!- woordvoerder J. Hoeij makers gaf aan dat zijn fractie apert tegen wel standsvrij bouwen is. Hij wees daarbij op het monumentale ka rakter van dorpen en steden op het eiland en de kwetsbaarheid daarvan. „Ik denk dat we daar ui terst zorgvuldig mee om moeten gaan en ik denk dat het een slech te zaak zou zijn om te gaan experi De meerderheid van de Schou- wen-Duivelandse gemeenteraad ziet niets in het voorstel van SGP en Christenunie om op forse schaal welstandsvrij te bouwen. MEER DAN SLAPEN DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 MANEGE MET BINNEN- EN BUITENBAK EN INPANDIGE WONING TE KOOP menteren met welstandsvrij bou wen. Th. de Gelder (GroenLinks) liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. „Ik houdt mijn hart vast als de welstandsregels versoepeld wor den. Ik denk dat we hier zeer te rughoudend in moeten zijn." Dat ontlokte CU-woordvoerder M. de Pagter de opmerking dat het in de visie van haar fraaie juist van lef zou getuigen als men meer wel standsvrij bouwen zou toestaan. De WD bleek daar bij monde van H. Coomans toch iets anders over te denken. „Ik vraag me af hoe ver je dan zou moeten gaan. Wie mag wel en wie niet welstandsvrij bou- wen.?'"Op die vraag van Coomans kwam geen .bevredigend ant woord. Uiteindelijk werd de motie van SGP en CU in stemming ge bracht en dat leverde een teleurstel ling voor de partijen op. De motie werd met 13 stemmen tegen en ze ven voor verworpen. Alleen de fracties Leefbaar Schouwen-Duive land, SGP en CU stemden voor. I Op zoek naar een I stoere skelter? ZATERDAG 28 APRIL OPEN HUIS VAN 10.00-16.00 UUR www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Gewelddadige dakloze blijft in bewaring middelburg - De zaterdag in Zie- rikzee opgepakte dakloze die ge welddadig was en bedreigingen uit te, blijft opgesloten. Dat heeft de rechter in Middelburg gistermiddag besloten. Volgens een communicatiemedewerker van de rechtbank gebeurt dat op grond van de wet Bijzondere Op nemingen in Psychiatrische Zie kenhuizen. De man zorgde zater dag voor commotie in de buurt van de Schuithaven in Zierikzee. Hij probeerde een woning binnen te dringen. Toen dat niet lukte, gooide hij een bloempot door het raam. Later bedreigde hij enkele mensen. Zondag werd de dakloze opgenomen in Emergis. Zierikzeeënaar Michiel Hootsen verhuurt buggy's aan toeristen. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het stuurt als een zwabber en het veert als een skate board. En toch is het vet kicken achter het stuur van zo'n buggy. Laag bij de grond, wind in je ha ren, motorgebrul en bekijks als met een Ferrari. Zierikzeeënaar Michiel Hootsen (32) is gek van de buggy, een po lyester autootje met het onderstel en de motor van een Volkswagen Kever. Zó gek dat hij er twee heeft laten bouwen voor de verhuur en ook een beetje voor zichzelf „Tien jaar terug had ik samen met een vriend een buggy willen kopen, maar we konden het niet betalen. Een paar jaar geleden had ik wat geld om een beetje te shoppen. Via Marktplaats.nl vond ik er een in Ede. Die heb ik toen in 3,5 uur tijd naar Zierikzee gereden. Het was niet warm in de auto," zegt Hootsen met gevoel voor understa tement. Dat was toen. Dit jaar pakte Hoot sen het anders aan. „Ik werk als croupier bij het casino in Rotter dam. Daardoor heb ik overdag veel tijd. Ik wilde er iets bij doen en daarom ben ik Buggy4Fun begon nen. Bij KS Motorsport in Gelder land maken ze het type buggy dat mij aanspreekt en daarom heb ik er daar twee laten bouwen. KS Mo torsport is van twee broers die een paar jaar geleden voor de lol zijn begonnen. Ze restaureren Kevers en Ti-busjes en bouwen buggy's. Dat laatste gaat zo ver, dat ze in middels een eigen type maken. Mijn buggy's worden onderhou den bij keverspecialist Van Gilst in Bruinisse, die ook weer een band met KS Motorsport heeft." Hootsen verhuurt zijn buggy's in het seizoen aan vakantiegangers, dagjesmensen en eilandbewoners. „Zodat die op een leuke en aparte manier ons prachtige Zeeland kun nen ontdekken." De buggy's van Hootsen zijn spe ciale. De gereviseerde, luchtgekoel- de boxermotoren zijn in toerental begrensd, zodat ze niet gemakke lijk kapot gaan. Verder zit er een stalen bodemplaat in: „Ik heb ze hufterproof laten maken." Boven dien zijn ze voorzien van een zoge naamd track and trace-systeem. Hootsen: „Ik kan op mijn compu ter zien waar mijn auto's rijden en hoe hard. Dat laatste is handig als er een bekeuring op de mat valt. En als ze de over landsgrens heen gaan, gaat bij mij het alarm af" Hoewel ze ooit speciaal voor het losse zand uitgevonden zijn, mag je met een buggy niet op het strand. „De overheid verbiedt dat. Voorheen had je het autostrand 'Als ze met een buggy over de landsgrens gaan, gaat bij mij het alarm af.' bij Oostvoorne, maar dat is nu ook gesloten." Een paar aanvragen heeft het jon ge autoverhuurbedrijf inmiddels binnen. Hootsen: „Nog geen tien tallen, nee. Maar ik moet het voor la van de vakantieperiode hebben. Alle campings in Renesse zijn voorzien van folders en met Ko ninginnedag maak ik vanaf het Ha venplein in Zierikzee rondritjes." En daar was het gisteren ook pri ma weer voor. Met 80 op de N59 heb je het gevoel 120 te rijden. Al les rammelt en kraakt, maar blijft heel. Hoewel je van een kleine au to anders zou verwachten, stuurt de buggy niet gemakkelijk. Het wa gentje is stug, je moet langzaam over verkeersdrempels. Aangeko men op de Hogezoom in Renesse, trekt de buggy meteen de aan dacht van passanten. Maar het leukste blijft nog de brul uit dej spaghetti-uitlaat, als je optrekt. meer info:www.buggy4fun.nl Een buggy is een auto uit het Flower Powertijdperk ff De buggy komt uit de Verenigde Staten. De dune-buggy (zandvlo) was daar in de jaren zestig een rage. Henk Schollen uit Tilburg bracht de buggy in 1969 naar Nederland. Be- plakt met bloemenstickers was het een 'hip' karretje. Schollen en de A<fn„ sterdammer Arie Ruska verkochten duizenden buggy's als bouwpak^gt. De auto's van Buggy4Fun zijn aangepast aan de moderne veiligheidseisen en toegelaten door de Rijksdienst voor het Wegverkeer. f door Melita Lanting renesse - Natuur krijgt een econo mische betekenis als natuurorgani saties, de gemeente en de recreatie sector meersamen optrekken. Die boodschap stond gisteren centraal tijdens een excursie van recreatie- ondernemers, gemeente, Staatsbos beheer en Natuurmonumenten. „Vroeger stonden we nogal eens te genover elkaar", zegt A. van Hape ren van Staatsbosbeheer. „Men was bang dat wij de kip met de gouden eieren zouden slachten. Daarin is nu een hele slag ge maakt. De kip is er nog steeds, maar raakt af en toe van de leg en we moeten er samen voor zorgen dat de eieren weer gelegd wor den." Staatsbosbeheer en Natuur monumenten willen daarom meer praten én samenwerken met de ondernemers en gemeente. Die weten als geen ander waar de toe rist naar op zoek is en wat de ei gen inwoners graag willen. Tijdens de excursie werden al de eerste gedachten uitgewisseld, en dan blijkt het ineens om hele prak tische zaken te gaan. „Vertel niet alleen welke bijzondere planten hier staan, maar vertel ook iets van de historie van een gebied. Er wonen hier genoeg mensen die nog weten hoe het vroeger was en dat zijn leuke verhalen om te ho ren", suggereert een deelnemer. Om ervoor te zorgen dat de na tuur inderdaad een impuls geeft aan de economische ontwikkelin gen, moet er wel het nodige gebeu ren. „Het bestaande aanbod moet beter op elkaar afgestemd", zegt Van Haperen. Dat kan eenvoudig, door een boswachter regelmatig aan te laten schuiven bij de recrea- tieteams op de vakantieparken. Het kan ook door ondernemers meer te laten inspelen op de ont wikkelingen die de natuur teweeg brengt. Een voorbeeld daarvan is de enorm sterke ontwikkeling van het vogeltoerisme sinds de aanleg van Tureluur. In de topmaanden, tijdens de vogeltrek rijden de bus sen met vogelaars af en aan. Die nemen nu nog de boterham mee Met een open bus bezoeken afgevaardigden van natuur- en recreatieorgani saties en de gemeente natuurgebieden. foto Marijke Folkertsma van huis, maar zouden eigenlijk hier hun lunch moeten kopen. Maar dan moet er wel een onder nemer zijn die daarop inspeelt, want de natuurorganisaties doen dat niet zelf Om die ontwikkeling in gang te zetten, willen de natuur organisaties en de gemeente een denktank opzetten, waarin ook de ondernemers een rol krijgen. Aji Gelegen te Wolphaartsdijk.op ca 5 km van Goes, eigen grond y, ca 5200 m; eventueel ca 6 ha 'i extra grond bij te huren of te kopen. Kleine gezellige kantine, alle vergunningen aanwezig ook horeca, 36 boxen. Manege is in privé-gebruik, geen cijfers aanwezig. Zonder eigen financiële middelen niet reageren. Kijk voor meer info op internet "informatieverkoop manege Wolphaartsdijk" www.hc-wolphaartsdijk.nl of mail naar reddy@house-4-sale.nl - Tel. 06- 51 79 28 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70