Binnenland 'Wilders niet geïntimideerd door terrorismebestrijder' Moederdag op zondag 13 mei PZC zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei 6 I Vrijdag 27 april 2007 P2C Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding Joustra ontkent druk. door Wierd Duk den haag - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) ontkent dat Kamerlid Geert Wilders onder druk is gezet om zijn toon tegenover de islam te matigen. „Elke suggestie dat de NCTb Kamerleden intimideert of de mond zou willen snoeren, wer pen wij verre van ons", aldus een woordvoerder. Wilders, fractieleider van de Partij voor de Vrijheid (PW), moest twee weken geleden bij de NCTb, Tjibbe loustra, komen. Het Kamer lid werd in een drie uur durend ge sprek gewezen op het gevaar van zijn provocerende uitspraken over de islam. Enkele recente citaten van Wilders hadden volgens lous tra in de islamitische wereld grote beroering gewekt. „Zij hebben mij inderdaad laten zien wat er de afgelopen maanden in het Midden-Oosten is gebeurd als gevolg van mijn uitspraken", al dus Wilders. „Als je dan ziet wat er gebeurt, word je daar niet vro lijkvan." De PW-leider zei zich geïntimi deerd te hebben gevoeld. „De boodschap was helder: je gaat te ver met je uitspraken", aldus Wil ders. „Een van de ambtenaren zei tegen me: 'Het zou veel beter zijn als u uw toon zou matigen'. Maar die werd wel onmiddellijk door loustra gecorrigeerd." In de 'IWeede Kamer is verbaasd gereageerd op het voorval. WD en D66 willen weten of het geoor loofd is dat een volksvertegenwoor diger op deze manier door veilig heidsinstanties wordt benaderd. WD-woordvoerder Hans van Baaien: „Is dat gewoon, informa tief of een verzoek om je mond te houden? Intimidatie van Kamerle den is in elk geval ontoelaatbaar." Ook D66-leider Alexander Pecht- old, normaal gesproken een van de felste politieke tegenstanders van Wilders, nam het voor zijn col lega op. „Dit is ongeoorloofd, als het zo is gegaan. Het kan niet zo 1^ PW-fractieleider Wilders werd door Joustra gewezen op het ge vaar van zijn provocerende uit spraken over de islam. WD en D66 willen opheldering. zijn dat één parlementariër door de veiligheidsdienst onder een vorm van druk wordt gezet om de gevolgen van zijn handelen nog eens op hem te laten inwerken." Pechtold wil dat de 'Commissie Stiekem' (waarin fractieleiders worden ingelicht over activiteiten van de inlichtingen- en veiligheids diensten) zich nog voor het meires ces, dat maandag begint, over de kwestie buigt. Joustra zou Wilders erop hebben gewezen dat Nederland ternauwer nood is ontsnapt aan een rel, zoals die rond de Deense spotprenten van de profeet Mohammed. In een interview had Wilders moslims die in Nederland willen blijven ge adviseerd om de helft van het aan tal pagina's uit de Koran te scheu ren en die weg te gooien. Jouw moederdagwens staat op zaterdag 12 mei al vanaf €7,50 in uw kleintjeskrant én op www.kleintjesmarkt.nl Is jouw MOEDER de allerliefste van de hele wereld? Laat haar dat dan weten! Wil je je moeder, schoonmoeder of iemand die voor jou net zo belangrijk is als je moeder laten weten hoeveel ze voor je betekent? Vind je dat ze wel eens extra in het zonnetje gezet mag worden? Dan is dit je kans! Je kunt al vanaf €7,50 een wens plaatsen in de kleintjeskrant en op internet www.kleintjesmarkt.nl Zie hieronder enkele voorbeelden met de bijbehorende prijzen: Lieve mams Bedankt dat je een dag per week op onze kinderen wil passen. Wij zijn hier ontzettend blij mee. Mary en Iwan n Mama Speciaal voor jou een moederdagkus! Je bent de liefste van de hele wereld. Liefs Storm Lieve mama Jij bent de allerliefste mama van de hele werled. Lekker samen pannenkoeken bakken! liefs, Marit en Jelmer. Bespaar en plaats zelf je wens via www.kleintjesmarkt.nl vanaf slechts €5,00! Beste Schoonmoeder Dank je voor het altijd lekkere kopje koffie. Je gezelligheid en humor. Het verzorgen van de bloemen tijdens de vakantie. En voor het oppassen op de kinderen als wij een avondje weg willen. Sophie en Robert. Je kunt je wens ook zelf verzorgen via internet, surf naar www.kleintjesmarkt.nl, log in en volg de instructie voor advertentie plaatsen (rubriek: Familie Relatie: Moederdag). Stuur deze bon op naar: PZC Afd. Kleintjes Postbus 3229 4800 MB Breda Dit is mijn Moederdagwens voor 2007: Plaatsingsdag zaterdag 12 mei 2007. Bon moet uiterlijk dinsdag 8 mei voor 12.00 uur in ons bezit zijn. I I Aandeelhouders willen opdeling ABN Amro den haag - ABN Amro moet wor den opgesplitst en in delen wor den verkocht. Een voorstel daartoe van de activistische aandeelhou der TCI werd gisteren door aan deelhouders van het bankconcern aangenomen tijdens een jaarverga dering. De beleggers zijn niet blij met de dam die ABN Amro op werpt voor alternatieve biedingen op de bank. Het voorstel werd aangenomen met bijna 68 procent van de stem men. Vier van de vijf voorstellen kwamen er ruim doorheen. Daar mee werd duidelijk dat de Britse durftnvesteerder The Children's In vestment Fund (TCI) sinds februa ri onder aandeelhouders veel steun heeft verworven. Begin dit jaar uitte TCI forse kritiek op het bestuur van ABN Amro en pleitte sindsdien voor een opdeling. 'Arts is bezorgd over situatie Holleeder' den bosch - De arts die Willem Holleeder heeft behandeld vindt de situatie waarin de vermeende 'topcrimineel' nu in Scheveningen wordt vastgehouden, onverant woord. Dat zei gisteren de advo caat van Holleeder, Kuijpers. Holleeder wordt daar na zijn harto peratie onder het zogenoemde EBI-regime vastgehouden. Dat is het strengste toezicht dat er is. „De arts heeft gezegd dat als de situatie in Scheveningen zo blijft, dat zij Holleeder dan net zo goed niet hadden kunnen opereren." ROC Eindhoven dicht na bedreiging leerlinge eindhoven - De politie heeft een deel van het Regionaal Opleidings centrum (ROC) aan de Sterren laan in Eindhoven gisteren korte tijd afgesloten, nadat een leerlinge per telefoon en sms was bedreigd door haar ex-vriendje. Een politie woordvoerder en de adjunct-direc teur hebben dat gemeld. De jongen meldde zich korte tijd later bij de politie, verklaarde ad junct-directeur B. Geelen. Volgens Geelen was hij boos, omdat het meisje de relatie had beëindigd. Over de aard van de dreigementen zegt de school niets. Mede vanwege recente geweldsin cidenten op scholen en het risico op imitatiegedrag werd tot rigou reuze maatregelen besloten, legde het schoolhoofd uit. Een deel van het gebouw en schoolplein wer den afgesloten voor onbekenden. Deel snelweg A2 verzakt door heien maarssen - Een deel van de snel weg A2 is gisteren bij Maarssen in de richting van Amsterdam over tientallen meters verzakt bij werk zaamheden aan een viaduct. De verzakking, over een lengte van ongeveer 30 meter, ontstond bij het heien van damwandplan- ken voor het viaduct aan de Lage Weide. „Door de combinatie van trillen en watergebruik bij het slaan van de damwand is de onder grond slap geworden", aldus Rijks waterstaat. „Hierdoor onstond plotseling een aantal verzakkingen van de weg." Rijkswaterstaat voer de spoedreparaties aan het wegdek uit die naar verwachting tot van ochtend duren. Tijdens de repara tie blijft een rijstrook open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6