Zeeland PZCI V gehouwen krijgt bikersteam Drogisterij in Goes overvallen SCHOUWEN-DUIVELAND Snelle jongen 47 Vrijdag 27 april 2007 Buitenkansje voor Christenunie en Groenlinks Tip? redzzee@pzc.nl Eén verdachte door politie opgepakt, twee man voortvluchtig. door Lilian Dominicus GOES - De politie heeft gister ochtend een jonge man opge pakt die wordt verdacht van de gewelddadige overval op 't Kruid vat in de Goese Polder. Het gaat om een twintigjarige Goesenaar. Twee anderen zijn nog voortvluch tig- De overval vond woensdag om kwart over zes plaats, maar de in formatie over het voorval is giste ren pas vrijgegeven door de poli tie. Twee agenten stonden om het ge bouw terwijl de overvallers nog binnen waren, maar die konden ontsnappen via een nooduitgang. „Ze waren met te weinig men sen", aldus politiewoordvoerder A. Don. „Er is een uitgang aan de voorkanten twee aan de achter kant. De ene patrouille stond voor, de ander achter. Die laatste had doordat een van de twee achter deuren gebarricadeerd werd. Toen hij die intrapte, verdwenen ze net via de andere uitgang. Ver sterking was onderweg, maar die was net te laat. Daarna zijn we nog op zoek gegaan, maar ver geefs." De drie medewerksters van de dro gisterij aan De Spinne zijn fors mishandeld door de overvallers en moesten zich door een arts laten nakijken. De daders hebben geld uit de kluis meegenomen. De politie wil van wege het lopende buurtonderzoek niet zeggen hoeveel geld bij de ge welddadige overval is buitge maakt. Tip? redactie@pzc.nl Hij heeft wat je noemt een pitti ge rijstijl, die 50-jarige Zierik- zeeénaar. En hij gaat er prat op dat hij zo'n beetje alles wat twee of vier wielen heeft en waar een motor in zit kan besturen. Dus dat ritje in die buggy leek hem een eitje. Eenmaal vastgesnoerd in de vierpuntsgordel schakelde hij in de eerste versnelling en reed met veel bravoure weg. Even een kort ritje door de pol der. Bij Ouwerkerk aangekomen vond hij het wel genoeg geweest en besloot op een rustig plekje te keren. Dat was iets te optimis tisch, want wat hij ook probeer de, hij kreeg de bak niet in z'n achteruit. Er zat maar één ding op: uitstappen en achteruit du wen. Aldus geschiedde, maar niet nadat de man er zich van had verzekerd dat zijn gênante actie door niemand werd gadege slagen, Nu maar hopen dat ze dit stukje niet lezen... Politieagenten oefenen met mountainbikes in Scharendijke. De fiets waarop ze rijden is niet alleen een vervoermiddel, maar ook een wapen en een verde- L digingsmiddel, zo blijkt tijdens de training. foto Dirk-Jan Gjeitema pdlitie gaat regelmatig surveilleren met mountainbiken. door Melrta Lanting zierikzee r» De politie op Schou- wen-Duivelind krijgt een eigen bi kersteam. Zés Schouwen-Duive- landse agenten hebben de afgelo pen dagen een speciale training ge volgd om straks goed uit de voe ten té kunnen op de snelle fietsen. De fietsende agenten worden inge zet tijdens grote evenementen zo als bijvoorbeeld de Visserijdagen in Bruinisse of maritieme dagen if! Zierikzee en verder patrouilleren de agenten in Zierikzee en in de zomer in Renesse. „Het is ideaal, want je ziet alles en bent geruis loos", zegt agent Frans Vleut. Sa men met Dave Broekhuizen. Sas- kia Onderdijk, Erwin Scheers, Ar jan Verheul en Kirsten Keukelaar vormt hij straks het bikersteam op het eiland. Voor het zover is, moeten de man nen en vrouwen eerst nog een zware training afwerken. Want bi- kers moeten heel wat meer kun nen dan een beetje fietsen. De mountainbike waar ze op rij den is niet alleen een vervoermid del, maar ook een wapen en een verdedigingsmiddel, zo blijkt tij dens de training in Scharendijke. "Het zestal krijgt het tijdens de trai ning flink voor de kiezen. Colle ga's rijden Frans Vleut hardhandig met het fietswiel tussen de benen. Het is een van de vele manieren om met een fiets iemand aan te houden. Deze techniek komt hard aan bij de 'verdachte', want Vleut loopt na de actie toch wat onge makkelijk weg. Naast het aanleren van aanhou dingstechnieken wordt ook de con ditie getraind, leren ze samenwer ken met politie te paard en komt het schieten aan de orde. De zes agenten zien veel voordelen in het werken met een mountainbike. Schouwen-Duiveland krijgt een bikersteam. De fietsagenten wor den ingezet in Renesse en tijdens grotere evenementen op het ei land. „Het werkt perfect", zegt Frans Vleut, „We zijn overal inzetbaar. We nemen de fietsen mee in de bus, surveilleren op de fiets en als er zich ergens anders op het eiland wat voordoet, dan gaan de fietsen de bus in en zijn we weg." Op Schouwen is al ervaring met fietsende agentenopgedaan. In de zomer worden de agenten ingezet in Renesse, maar dat waren tot nu toe collega's elders uit de provincie en Duitsers. Vanaf Pinksteren zul len daar altijd Schouwen-Duive- landse agenten bij zitten. „En mis schien dat we vanaf volgend jaar ook wel wat Belgische collega's kunnen krijgen. Er komen tenslot te steeds meer Belgen hier naar toe", zegt Dave Broekhuizen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nf/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ,T, het alfabet van Zeeland Verona van de Leur waakt over haar teamgenotes op EK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69