met kunstzinnige mensen Alcoholcampagne begint in 's-Heerenhoek Onderzoek naar peuterspeelzalen Herinrichting begraafplaats Krabbendijke B pzc Vrijdag 27 april 2007 3 1 In de Nederlandse hervormde kerk wordt hard gewerkt om alle kunstwerken van de schoolkinderen een plekje te geven. foto's Willem Mieras Andrea Cook: „Zeeland is een uitstekende plek voor kunstenaars. Rijnhard Schregardus: „Ik koos voor een leven van armoede. www.zeeland.ni of Omroep Zeeland televisie door Willem van Dam goes - Veilig Verkeer Nederland begint zondag 29 april tijdens de Koninginnenach in 's-Heerenhoek de Bob-zomertoer 2007. Net als voorgaande jaren gaan me dewerkers van het zogeheten Bob-team op pad om jongeren te wijzen op de gevaren die het rij den onder invloed van alcohol met zich meebrengt. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een voorlichtingsbus. Met die bus wordt de komende zo mermaanden een aanzienlijk aan tal grote evenementen in Zeeland bezocht. Het gaat daarbij om eve nementen als de Havenfeesten in Terneuzen, de Visserijfeesten in Breskens, de Michiel de Ruyteracti- viteiten in Vlissingen en de Mossel dag in Yerseke. Vorig jaar werden in de voorlich tingsbus 4500 blaastesten afgeno men. Ongeveer 2800 jongeren ble ken geen alcohol te hebben ge dronken. De anderen kregen het dringende advies een Bob te rege len. Volgens Veilig Verkeer Nederland (district Zeeland) blijft de campag ne noodzakelijk. Sinds 2003 is er in Zeeland sprake van een jaarlijkse toename van het rijden onder invloed. De grootste problemen doen zich voor in Zeeuws-Vlaanderen. In het Zeeuwse verkeer vallen jaar lijks vijf of zes doden als gevolg van alcoholgebruik. scherpenisse - Een onafhankelijk adviseur gaat in kaart brengen wel ke problemen er spelen bij de peu terspeelzalen in de gemeente Tho- len. Aanleiding vormt het opstap pen van de twee leidsters van de Scarpejaantjes in Scherpenisse. Ze zeggen dat met het overkoepelen de bestuur van de Stichting Peuter speelzalen Tholen niet te werken valt. Al meer leidsters bij andere zalen zouden om die reden ont slag hebben genomen. Wethouder M. Velthuis spreekt van een vervelende situatie en heeft bij het bestuur aangedron gen op een onderzoek. Dat stemt daarmee in. krabbendijke - De gemeente Rei- merswaal is nog op zoek naar en kele nabestaanden van mensen die begraven liggen op het oude ge deelte van de gemeentelijke be graafplaats in Krabbendijke, aan de rechterzijde van de ingang aan de Dorpsstraat. De gemeente wil dat deel van de begraafplaats opnieuw inrichten en is daarvoor al in mei vorig jaar bezig met het actualiseren van de begraafplaatsadministratie. „Er hebben zich al heel wat mensen gemeld, maar zo'n tien procent proberen we nog te traceren. Het gaat om 15 tot 20 graven", zegt wet houder C. Knuit. De betreffende graven zijn aange duid met een groen bordje of be vinden zich op velden waar geen gedenktekens meer staan. De gra ven en grafvelden dateren van de periode 1842-1951. De gemeente wil de begraafplaats ophogen en werkt daarin samen met-Genius Loei begraafjalaatsadvi- seurs. Nabestaanden kunnen con tact opnemen via 0113-395317. Man zwaargewond bij bedrijfsongeval eede - Op de Rijksweg bij Eede is gisterochtend rond half elf tijdens asfalteringswerkzaamheden een 54-jarige man uit Den Haag door een sproeiwagen overreden. De be stuurder van de sproeiwagen, een 40-jarige man uit Goes, had net een gedeelte van het wegdek be handeld, toen het ongeval gebeur de. Het slachtoffer liep ernstig beenletsel op en werd per ambu lance naar het ziekenhuis in Brug ge gebracht. Wegdek in De Boogerd volgend jaar weer mooi kortgene - Een verzoek van de in woners van bungalowpark De Boo gerd in Kortgene, vindt gehoor bij de gemeente Noord-Beveland. De bewoners vroegen in een petitie om verfraaiing van de asfaltwegen in het park. Dat werd ontsierd door zwarte reparatiestrepen. Hoewel de gemeente groot onder houd voor De Boogerd in drie jaar vanaf 2008 wilde doen, is het werk nu naar voren gehaald. Vol gend jaar krijgen alle asfaltwegen in het park een nieuw wegdek. Voor de gemeente is het een boek houdkundige ingreep om de zaak naar voren te halen. Bovendien te kende zeventig procent van de be woners de petitie. Dam 61, Middelburg 0118 - 616 638 www.paleisopdedam.nl OILILY AIGLE BLOND AMSTERDAM Nu ook badmode van Blond Amsterdam!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63