Zeeuwen opgelicht door Tholen zit vol Gronings kozijnenbedrijf Raad stemt in met extra geld Haestinge 3 morgana Eerste paal Amaliahof Leeuwtje heeft zijn schild terug Compleet slapen in Zeeland 30 1 Vrijdag 27 april 2007 PZC B Duizenden euro's aan aanbetalingen en geen werk uitgevoerd. door Mieke van der Jagt wemeldince - Verschillende Zeeuwen zijn in de eerste helft van dit jaar opgelicht door Iade Ko zijnen uit Veendam. De slachtof fers bestelden kunststof serre's en schuifpuien en deden een aanbeta ling. Ondanks afspraken gebeurde er niets en naar de aanbetaling dreigen ze te kunnen fluiten. Wil- helmina van den Berg uit Wemel- dinge heeft aangifte gedaan bij de politie. „Ik kan me wel voor de kop slaan dat ik erin ben getrapt", zegt de Wemeldingse. „Maar ja, het scheel de een boel met andere aanne mers en als we snel beslisten kre gen we 25 procent korting. Dat hebben we gedaan. We hebben 7000 euro aanbetaald en het enige wat er gebeurd is, is dat ze zijn ko men kijken of er een kraantje door de brandgang kon." Al vier maanden zit Wilhelmina van den Berg te wachten op de bouwvakkers die haar serre al in ja nuari zouden komen zetten. Bin nen drie weken zou de klus ge klaard zijn, maar inmiddels is ze begonnen met pogingen haar geld terug te krijgen. „Dat gaat zomaar niet. Als ik bel, krijg ik geen ge hoor, of de baas is niet thuis. Al een maand geleden werd er be weerd dat het geld teruggestort zou zijn, maar niks hoor. Inmid dels is het bedrijf omgezet in een BV en verhuisd." In het proces van elke dag bellen en langzaam de hoop verliezen, kwam Van den Berg in contact met aannemersbedrijf Marteijn in Yerseke. „Die moest het grond werk komen doen, omdat Jade Ko zijnen het had laten afweten. Toen we hem de situatie hadden uitge- WHj Wemeldingse Wilhelmina van den Berg zoekt andere Zeeuwse slachtoffers voor een strafrechte lijk onderzoek dat inmiddels is in gezet. legd, rook hij onraad en attendeer de ons op de website-van Tros Ra dar. Daar wemelt het van de klach ten over Iade Kozijnen. De meeste klagers komen uit het noorden van Nederland, maar wij vonden ook nog iemand in Tholen. We vermoeden dat er in Zeeland nog meer mensen zijn die dezelfde pro blemen hebben." De grond voor dat vermoeden is de vertegenwoordiger uit Hein- kenszand, met wie ook Van den Berg het eerste contact had. De man is inmiddels bij het bedrijf weg, maar heeft zijn folders in heel Zeeland achtergelaten. Hij werkt aan het onderzoek mee. Van den Berg: „Nu we een straf rechtelijke zaak zijn begonnen, wil len we zo veel mogelijk slachtof fers kunnen bereiken. In ieder ge val is het zaak dat mensen gewaar schuwd zijn." Ze heeft zelf een website opgezet om klachten te verzamelen en als waarschuwing: www.klachten-over-bedrijven.nl Het bedrijf was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. wissenkerke - Kopen of huren, het kan allemaal in het nieuwe Amaliahof in Wissenkerke. Giste ren ging de eerste paal ambachte lijk de grond in. Marsaki bouwt middenin het dorp 54 apparte menten en twee eengezinswonin gen. De appartementen zijn te huur of te koop en stuk voor stuk voorzien van domotica (slimme snufjes die het zelfstandig wonen voor ouderen gemakkelijk en vei lig maken). De koopsommen varië ren tussen 127.000 en 199.000 euro vrij op naam, de huren doen tus sen 458 en 799 euro per maand. Een van de oorspronkelijke koop- appartemen is, omdat het niet storm loopt met kopers, te huur. Voor deze huizen wordt geen huurtoeslag verstrekt. Amaliahof kan worden beschouwd als een serviceflat, maar ook als een woon zorgcentrum. De Stichting Oude renzorg Noord-Beveland staat ga rant voor 24-uurszorg, als dat no dig is. Veel te doen in het stadshart tijdens elfde editie van kunstroute. door Rob Paardekam tholen - Wat moet een kunstena res uit Engeland in Tholen? „Mijn partnet is een Nederlander", is de logische verklaring van Andrea Cook. „Maar", verzekert ze. „Ik zit hier goed, hoor. Tholen, en eigen lijk heel Zeeland, is een uitsteken de plek voor kunstenaars." Cook doet mee aan de Kunstroute Tholen, die morgen en maandag voor de elfde keer plaatsvindt. Een mooi evenement, zo vindt ze. Het is druk, en je krijgt ook eens men sen in je atelier, die normaal niet zo snel binnen stappen. Cook kwam vier jaar geleden naar ons land. Samen met partner Fran cesco Antonietti, die anders dan zijn naam doet vermoeden een ras echte Nederlander is, vestigde ze zich in een atelier aan de Thoolse Botermarkt. Enkele tientallen me ters verderop is daar in 2004 een kunstcentrum bijgekomen. Cook en Antonietti verzorgen er onder meer cursussen en ontvangen re gelmatig schoolklassen. In het cen trum hangen Cooks recentste schil derijen. Wie kijkt, hoeft niet lang na te denken over wat de Engelse inspi reert: het Zeeuwse landschap, en dan vooral het water, de duinen en het strand. „Elk weekend rijden we door Zeeland", vertelt Cook. „Als ik een mooi plekje zie, maak ik foto's en schetsen om het in het atelier verder uit te werken." In Tholen, waar behoorlijk wat ate liers zitten, heeft Cook het reuze naar haar zin. „Er zitten hier meer kunstzinnige mensen dan in veel andere plaatsen. Neem West-Bra bant. In een stad als Bergen op Zoom zie je bijna geen ateliers." Kunstenaar Rijnhard Schregardus uit Zierikzee is dit jaar - zo zou je het kunnen stellen - de hoofdact. De commissie beeldende kunst no- Kunstroute Tholen digt bij elke editie van de kunstrou te één beroepskunstenaar uit die in de Gasthuiskapel mag expose ren. Schregardus (62) is vereerd. De geboren Rotterdammer vindt de kapel een hele mooi locatie. „De sacrale sfeer, die mooie witte muren, de rustige atmosfeer. Ja, ik ben blij daar mijn werk te mogen laten zien." In de kapel komen vooral schilderijen te hangen, ter wijl in de tuin beelden van Schre gardus komen te staan. Het bijzondere aan de schilderijen zit hem in het gebruik van materia len als zand, lijm, pigment en acrylverf) die in vele lagen op het doek worden aangebracht. The ma's uit de oudheid vormen veelal de basis van de werken. „Lange tijd was ik bezig met de Griekse mythologie, maar dat is langzaam veranderd", vertelt de kunstenaar. „Nu richt ik me meer op het land schap." 'De kapel is een mooie plek. De sacrale sfeer, die witte muren, de rustige atmosfeer' Schregardus had tot zijn veertigste een gewone baan, maar richt zich nu al meer dan twintig.jaar volle dig op zijn passie. „Ik koos voor een leven van armoede", grapt hij. Alhoewel, een grap, het valt echt niet altijd mee om schilderijen te verkopen. „Je moet vooral veel ex poseren", aldus Schregardus. „En dan nog bestaat slechts een heel klein deel van de bezoekers uit pu bliek dat daadwerkelijk kunst koopt." Op heel veel plekken in het dorp is morgen en maandag kunst te zien. Niet alleen van professionals, maar ook van kinderen. Onder de noemer 'Kunstenaars in de dop' zijn in de Nederlands hervormde kerk werken van basisschoolleer lingen te zien. De site www.kunst- routetholen.nl biedt een uitgebreid overzicht van alle activiteiten. De kunstroute wordt georganiseerd door de Stichting Kunstkring Tho len Stad, waarvan zo'n vijftien beeldende kunstenaars en meer dan hon derd podium- en toonkunstenaars lid zijn. Bezoekers kunnen niet alleen terecht in ateliers, molens en kerken, maar ook in oude herenhuizen in het centrum van het stadje, die door de be woners ter beschikking worden gesteld. Er is ook veel muziek. Het evenement wordt elk jaar rond Koninginnedag gehouden. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Sint-Maar- tensdijk krijgt een volledig nieuw gemeenschapscentrum. Een meer derheid van de gemeenteraad ging gisteren akkoord met het uittrek ken van zes ton extra voor nieuw bouw van Haestinge. Alle fracties werden zo'n twee we ken geleden onaangenaam verrast door de mededeling van het colle ge dat de 4,8 miljoen euro die de raad twee maanden geleden uit trok voor het nieuwe Haestinge, niet genoeg bleek te zijn. Het was kiezen: of een kleiner gemeen schapscentrum, of zes ton erbij. Een ruime meerderheid kiest voor dat laatste, al lieten de meeste par tijen nog eens weten dat het eigen lijk niet mag gebeuren dat er twee maanden na een besluit al zo'n te kort blijkt te zijn. De Christenunie en de Reformato rische Fractie Tholen (RFT) plaats ten gisteren wel kritische kantteke ningen bij het feit dat voor de zes ton pas bij het opstellen van de ka dernota dekking wordt gezocht. „We weten eigenlijk nog niet of we het geld wel hebben", zei J. Ha- ge (CU). Wethouder C. van Dis wilde echter nu al een besluit om vertraging te voorkomen. De CU ging daarna overstag, maar de RFT wil echt pas bij het bespreken van de kadernota een besluit nemen en stemde tegen. GOES - Een vuurwerkvandaal had vlak voor oudjaar het stenen schild van één van de leeuwtjes op het stadhuisbordes in Goes opgeblazen. Restaura- tiebedrijf Theo Kemperman uit Bergen op Zoom lijmde alle stukjes aan el kaar. Sinds deze week heeft de leeuw zijn schild terug. foto Willem Mieras bu nader WÊÊÊÊB& In de PZC van 26 april stond dat de Deltaschool in Goes een tege moetkoming in de energiekosten van 3000 euro zou krijgen. Het col lege had echter het verzoek om steun juist afgewezen. De gemeente wil het bedrag niet betalen omdat ze het de verant woordelijkheid van de school vindt. De energierekening was vo rig jaar fors gestegen, nadat het bui zenstelsel onder de vloer was ge sprongen. Daardoor vloeide er 500 kuub water van 60 graden weg. |0p zoek naar een Istoere skelter? frTS MANEGE MET BINNEN- EN BUITENBAK EN INPANDIGE WONING TE KOOP ZATERDAG 28 APRIL OPEN HUIS VAN 10.00-16.00 UUR GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Gelegen te Wolphaartsdijk,op ca 5 km van Goes, eigen grond ca 5200 m2 eventueel ca 6 ha extra grond bij te huren of te kopen. Kleine gezellige kantine, alle vergunningen aanwezig ook horeca, 36 boxen. Manege is in privé-gebruik, geen cijfers aanwezig. Zonder eigen financiële middelen niet reageren. Kijk voor meer info op internet "informatieverkoop manege Wolphaartsdijk" www.hc-wolphaartsdijk.nl of mail naar reddy@house-4-sale.nl - Tel. 06- 51 79 28 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62