Zeeland PZCI Politie houdt één overvaller aan 3 Autodieven slaan grote slag in Goes Ze wisten precies hoe laat de winkel sluit en waar de kluis zit BEVELANDEN-THOLEN 47 29 37 1» Wij geven u de helft cadeau! Snelle jongen Verona van de Leur waakt over haar teamgenotes op EK j Vrijdag 27 april 2007 Buitenkansje voor Christenunie en GroenLinks _Tip? redgoes@pzc.nl Twee van de drie daders gewelddadige overval Goes nog voortvluchtig. door Lilian Dominicus GOES - De politie heeft gisteroch tend een jonge man opgepakt die wordt verdacht van de gewelddadi ge overval op het Kruidvat in de Goese Polder. Het gaat om een 20-jarige Goesenaar. Twee anderen zijn nog voortvluchtig. De overval vond woensdag om kwart over zes plaats, maar de informatie hier over is gisteren pas vrijgegeven. Twee agenten stonden woensdag om het gebouw terwijl de overval lers nog binnen waren, maar die konden ontsnappen via een nood uitgang. „Ze waren met te wei nig", aldus politiewoordvoerder A. Don. „De ene patrouille stond voor, de ander achter. Die laatste had door dat een van de twee ach terdeuren gebarricadeerd werd. Toen hij die intrapte, verdwenen ze net via de andere uitgang. Ver sterking was onderweg, maar die was net te laat. Daarna zijn we nog op zoek gegaan, maar ver geefs." De drie medewerksters zijn fors mishandeld en moesten zich door een arts laten nakijken. De daders hebben geld uit de kluis meegeno men. De politie wil vanwege het lopende buurtonderzoek niet zeg gen om hoeveel geld het gaat. Burgemeester sluit niet uit dat de daders uit de Goese Polder komen. door Frank Balkenende GOES - Het gonst door de Goese Polder. De overvallers van het Kruidvat zouden uit de wijk ko men, een jochie zou hen hebben herkend. De politie bevestigt noch ontkent het. Het is burgemeester Dick van der Zaag echter opgevallen dat de drie daders 'wel erg goed bekend wa ren met de situatie'. „Ze wisten precies hoe laat de win kel sluit, waar de kluis zich be vindt en dat er woensdag een geld wagen zou komen. Dan lijkt het er op dat je de wijk redelijk goed kent." Van de drie heeft de politie een sig nalement vrijgegeven: tussen de 17 en 20 jaar, één met een donkere huidskleur, de ander blank met een 'matje'. Over de derde dader is niets gemeld. Ze droegen donkere kleding én bivakmutsen. Daarom is het merkwaardig dat de politie zo precies de leeftijd van de daders naar buiten brengt. Waarschijnlijk zijn de andere twee namen allang bekend bij de poli tie. Burgemeester Van der Zaag geeft in elk geval een signaal in die richting af „Ik denk dat ze redelijk snel worden opgepakt, tenminste als ik de politie zo beluister." Het is niet de eerste brute overval in de Goese Polder. Anderhalf jaar geleden werd het Chinese restau rant China Corner overvallen, waarbij de eigenaar werd neerge schoten. Hij overleefde het won derwel. Beheerder Gilles Brouwer van de BP-pomp moest in 2001 een over val met de dood bekopen. De da ders waren twee wijkbewoners. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. v ,/L a het alfabet van Zeeland Inbrekers stelen drie peperdure Audi's uit showroom. door Willem van Dam GOES - „Ben je net lekker bezig, ge beurt er dit." Directeur-eigenaar Jos Smits van garage Van Strien in Goes is nog zichtbaar aangeslagen. Woensdagavond laat, omstreeks half twaalf, werden drie peperdure Audi's uit zijn showroom gestolen. De totale waarde bedraagt bijna 200.000 euro. De daders zagen een auto van 180.000 euro die in de werkplaats stond kennelijk over het hoofd. De dieven ramden met een moker een gat in het raam van de showroom, openden de deur, gris ten sleutels uit een kastje en scheurden weg. Ze wisten het om heinde terrein af te komen door een in de grond verankerde beton nen paal te verwijderen. Dat is ver moedelijk met een kraan gebeurd. Een getuige meldde woensdag avond rond half twaalf bij de poli tie dat hij drie snelle auto's zonder kentekenplaten in de richting van Zierikzee had zien rijden. Directeur Smits begrijpt niet goed hoe de diefstal heeft kunnen plaatsvinden. „We hebben alarm, we hebben beveiliging, we hebben een surveillancedienst. Het moe ten professionals zijn geweest." Het garagebedrijf verhuisde begin dit jaar van de Van de Spiegel straat in Goes naar de Pearyweg (Car Village) op industrieterrein De Poel. Daar is een aantal autobe drijven gevestigd. Vorige week werd de nieuwe vestiging van Van Strien officieel geopend. ALMANAK 7lp? redactie@pzc.nl Hij heeft wat je noemt een pitti ge rijstijl die 50-jarige Zierik- zeeènaar. En hij gaat er prat op dat hij zo'n beetje alles waar een motor in zit, kan besturen. Dus dat ritje in die buggy leek hem een eitje. Eenmaal vastgesnoerd reed hij met veel bravoure weg. Even een kort ritje door de pol der. Bij Ouwerkerk aangekomen vond hij het wel genoeg geweest en besloot op een rustig plekje te keren. Dat was iets te optimis tisch, want wat hij ook probeer de, hij kreeg de bak niet in z'n achteruit. Er zat maar één ding op: uitstappen en achteruit du wen. Aldus geschiedde, maar niet nadat de man zich ervan had verzekerd dat zijn gênante actie door niemand werd gadege slagen. Nu maar hopen dat nie mand dit stukje leest... Drogisterij Kruidvat in de Goese Polder hield gisteren de deuren dicht. Op het raam zijn briefjes geplakt met de tekst 'Dit filiaal is wegens omstandighe den tijdelijk gesloten. Excuses voor het ongemak. Team Kruidvat'. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61