Medewerkers OM bedreigd KORTING dat z&ï ,h ME BESUYEN Gemeenten moeten ouders opvoedcursus aanbieden van Rouvoet AOP ALLES* PZC ZATERDAG 28 APRIL Vicepresident Raad van State laakt bezuinigingen kabinet Akkoord over cao ambtenaren Schooldrama was 'doodslag' carina PZC Vrijdag 27 april 2007 j 5 Officieren van justitie, beleidsmedewerkers en secretaresses slachtoffer. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Vorig jaar kregen 24 medewerkers van het Openbaar Ministerie te maken met intimida ties of bedreigingen. Naast officie ren van justitie gaat het om be- leids- en baliemedewerkers en se cretaresses. Het OM vermoedt dat het daad werkelijke aantal bedreigingen ho ger is, omdat lang niet iedere me dewerker dreigementen meldt. Dit zegt K. Nooy, plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in- het ar rondissement Alkmaar. Onder haar leiding vond drie jaar geleden een onderzoek plaats naar de mate waarin personeelsleden van het OM werden bedreigd. De aanleiding toen waren de doods bedreigingen in de richting van de officieren van justitie K. Plooy en P. van Hilten. Nooy: „Vanuit een misplaatst ge- .voel van stoerheid worden niet al le bedreigingen gemeld bij ons meldpunt", aldus Nooy. „Dat moet veranderen." Nooy heeft niet de indruk dat het aantal drei gementen ten opzichte van voor gaande jaren is toegenomen. Het is voor het eerst dat het OM cijfers kan geven over de omvang van het geweld tegen zijn mede werkers. Vorig jaar werd in vijftien van de 24 gevallen overleg ge pleegd met de politie. Dit leidde in Het aantal bedreigingen over het vorige jaar ligt waarschijnlijk ho ger dan de officiële 24 gevallen, omdat mensen uit een soort stoerheid geen aangifte doen. enkele gevallen tot nadere maatre gelen, zoals cameratoezicht bij de privéwoning of persoonlijke bevei liging. De dreigementen varieer den van doodsbedreigingen tot op merkingen over het privéleven. Sinds 2004 zijn maatregelen geno men om medewerkers die te ma ken hebben met geweld, beter te begeleiden. Zo zijn er meldpunten opgericht en vaste richdijnen opge steld voor de behandeling van de meldingen. Ook heeft ieder arron dissement een beleidsambtenaar beveiliging gekregen. Daarnaast wordt bij risicovolle zaken van te voren beoordeeld of medewerkers mogelijk in gevaar kunnen komen. Zo ja, dan worden er preventief be veiligingsmaatregelen genomen. Volgens Nooy werken de maatrege len goed. Al wordt volgens haar nog te weinig gebruik gemaakt van de meldpunten. „Medewer kers hebben vaak nog het gevoel dat het bedreiging en intimidatie erbij horen en dat het wel zal mee vallen. Maar als wij een goed beeld willen krijgen van het soort en aantal bedreigingen, moet alles ge meld worden. Dus ook een opmer king als 'ik weet waar je woont'." Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poe! Tel. 0113-21 41 07 Tjeenk Willink uit kritiek op ondoordachte zoektocht naar geld. door Wierd Duk DEN HAAG - De vicepresident van de Raad van State, H. Tjeenk Wil link, verwacht dat de bezuiniging van 750 miljoen euro op het amb tenarenapparaat uitdraait op een faliekante mislukking. Hij zei dat gisteren bij de presentie van het jaarverslag. De raad is de belang rijkste regeringsadviseur bij wetge ving. Volgens Tjeenk Willink is de bezui niging vooral het gevolg van een zoektocht naar geld en ligt er geen goede analyse aan ten grondslag. Kort na de presentatie van het re geerakkoord wezen politici en eco nomen er al op dat het kabinet te veel in zijn voordeel rekent. Ontsla gen ambtenaren krijgen veelal wachtgeld. Bovendien zou te wei nig rekening worden gehouden met een toename van dure, exter ne adviezen. „Bestrijden van die wildgroei zonder te weten wat bu reaucratie is en onder welke voor waarden bureaucratie in toom kan worden gehouden, is tot misluk ken gedoemd", voegde Tjeenk Wil link er gisteren aan toe. Hij stelde verder dat de kwaliteit van het openbaar bestuur moet worden verbeterd. Daarvoor is het noodzakelijk de overheid niet lan ger te zien als een bedrijf met 'klanten' en 'producten', aldus Tjeenk Willink gisteren. Tweede Kamer eist snelle aanpak van kindermishandeling. door Berry van der Heijden DEN HAAG - Gemeenten moeten ouders verplicht een opvoedcursus aanbieden bij de aangifte van een geboorte. Bij probleemgezinnen moet de cursus verplicht worden. Die toezegging deed minister Rou voet van Jeugd en Gezin gisteren in een spoeddebat in de Tweede Kamer. Deze week werd bekend dat jaarlijks 107.000 kinderen mis handeld worden in Nederland. De Kamerleden eisen snelle actie van Rouvoet. Die belooft voor de zomer met een uitgebreid plan van aanpak te komen. In de strijd tegen kindermishandeling vraagt de Kamer af te rekenen met weer groeiende wachtlijsten in de jeugd zorg. De minister wacht nog op in- Partijen vinden het onacceptabel dat het dertien weken duurt voordat een melding van kinder mishandeling is verwerkt. Rou voet wil deze termijn verkorten. formatie van de provincies over de wachtlijsten. GroenLinks wil van de minister 'een harde toezegging' dat het aan tal gevallen van kindermishande ling over vier jaar is gehalveerd. Ook de andere partijen vinden het onacceptabel dat het dertien we ken duurt voordat een melding van kindermishandeling is ver werkt. Rouvoet zegt druk te over leggen met de betrokken instan ties om deze termijn te verkorten, 'tot misschien tien of acht weken'. WD'er Verdonk eiste gisteren in haar eerste debat als Kamerlid een harde aanpak van probleemgezin nen en 'ingrijpen achter de voor deur'. Zij pleit ervoor dat artsen verplicht aangifte doen bij kinder mishandeling. Rouvoet is hierte gen, omdat hij vreest dat ouders hun kind dan weghouden bij de arts. Een voorstel van Christenunie om de Kindertelefoon ook voor mo biel bellende kinderen gratis te ma ken, wil Rouvoet onderzoeken. Hij wil via een campagne kindermis handeling verder onder de aan dacht van het publiek te brengen. Dertiende maand en in vier jaar tijd stijgt loon met 13,2 procent. DEN HAAG - De ambtenarenbon den en het ministerie van Binnen landse Zaken hebben gisteren een akkoord bereikt over een cao voor de rijksambtenaren. De cao heeft een looptijd van vier jaar en in die tijd gaan de ambtenaren er in inko men in totaal 13,2 procent op voor uit. De bonden leggen het ak koord de komende weken voor aan hun leden. Met ingang van januari 2007 krij gen de rijksambtenaren er volgens het akkoord 3,7 procent salaris bij. In 2008 gaan de lonen met 2,7 pro cent omhoog. In 2009 en 2010 vol gen loonsverhogingen van 3,4 pro cent. De eindejaarsuitkering stijgt in vier jaar tijd van 1,6 procent naar een volledige dertiende maand (8,3 procent). Ook zijn er afspraken gemaakt over de reorganisatie bij de over heid. Het uitgangspunt daarbij is dat er geen ontslagen vallen. Voor ambtenaren van wie de functie verdwijnt, wordt naar ander werk gezocht. Het akkoord wijkt af van de uit komst van 'informele verkennin gen' van twee weken geleden. Drie gewonden door instorten van bouwlift ASSEN - Door het instorten van een 15 meter hoge bouwlift in'As sen zijn gisteren drie bouwvakkers gewond geraakt. Een van de slacht offers is met de traumahelikopter overgebracht naar een ziekenhuis. Na zijn val vielen er ook nog be tonblokken op de man. Een van de andere twee is er ook slecht aan toe. De derde bouwvak ker raakte lichtgewond. Hij kon net op tijd van de bouwlift afsprin gen. Dat is zijn redding geweest. Brand trein Rotterdam is aangestoken ROTTERDAM - De brand in een trein op station Rotterdam Cen traal van woensdagavond blijkt te zijn aangestoken. Onderzoek van de Spoorwegpolitie van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) heeft dit aangetoond. De omstan digheden waaronder en wanneer dit heeft plaatsgevonden zijn nog niet vastgesteld, aldus de KLPD. De politie vraagt reizigers die in de trein zaten en iets verdachts hebben gezien, zich te melden. ALKMAAR - Justitie in Alkmaar legt de verdachte van de gewelddadige dood van de 16-jarige havo-scho lier Gerd Nan van Wijk uit Heer- hugowaard doodslag ten laste. Dit maakte het Openbaar Ministerie gisteren bekend. De rechter-commissaris verlengde gisteren het voorarrest van de 17-ja- rige verdachte met twee weken. Volgens justitie heeft de jongen een volledige bekentenis afgelegd. Uit onderzoek is gebleken dat hij geen wapens heeft gebruikt. Ook bleek dat Van Wijk is gestorven door de klappen die hij maandag kreeg op het schoolplein van het Jan Arentsz College in Alkmaar. Het slachtoffer zat hier op school. Volgens justitie is uit de verklarin gen die zijn ontvangen geen ander beeld op te maken dan dat de ver dachte klappen heeft uitgedeeld vanwege een roddel. De familie van het slachtoffer heeft de media gisteren verzocht zich terughoudend op te stellen. 10% Vraag naar de voorwaarden in de bouwmarkt Kijk op www.gamma.com. Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardagsspel! fpöorïejjel www.disneysl5everjaardagsspel.nl De bestelbon kunt u downloaden via de website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5