Voetbalweekeinde van de waarheid Ik open het gesprek! Blessure Van Puyvelde Oostkapelle en Vlissingen zijn nog steeds vol goede moed www.depoortgaatopen.nl WPZC Vrijdag 27 april 2007 49 Tal van voetbalclubs hebben nog kans op promotie of degradatie. door Martijn de Koning goes - Komend weekeinde vallen de beslissingen in het amateurvoet bal. Behalve in de hoofdklasse B, waarin met nog drie wedstrijden te gaan SSV'65 is gedegradeerd, Hoek veilig is en Kloetinge drie punten boven de positie staat die verplicht tot het spelen van een be slissingswedstrijd, wordt duidelijk wie kampioen wordt en promo veert, wie de nacompetitie haalt en wie degradeert. Minder duidelijk is welke ploegen op dit moment nog aanspraak ma ken op welke posities. In sommige competities is de situatie uiterma te ingewikkeld en zijn nog diverse scenario's mogelijk. De PZC doet een poging wat orde te scheppen en bespreekt de Walcherse ploe gen die nog ergens voor spelen. In de eerste klasse C van het za terdagvoetbal degradeert Oostka pelle als het uit van WGZ ver liest. Pakt de ploeg punten, dan kan het nog tiende worden, goed voor nacompetitie. Daarvoor is het afhankelijk van Meerkerk, dat één punt meer heeft en tegen Achilles Veen speelt. Komen de ploegen gelijk (wat gebeurt als Oostkapelle gelijkspeelt en Meer kerk verliest), dan spelen ze een be slissingsduel om de 10e plaats. In de tweede klasse E wordt GPC kampioen als het in eigen huis van Bruse Boys wint. Arnemuiden, dat thuis speelt tegen Zwaluwe, staat twee punten achter. Als bei de gelijk komen (bij een gelijkspel Walcheren werd in 2003 in Clinge kampioen in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg uit Vlissingen kan dat kunststukje komend weekeinde herhalen. foto Camile Schelstraete van GPC en winst van Arnemui den), volgt een beslissingswed strijd. De ploeg die geen kam pioen wordt, plaatst zich voor de nacompetitie. Onderin heeft De Meeuwen thuis tegen Kapelle aan winst met drie doelpunten verschil genoeg om zich te handhaven. Een kleine overwinning is ook voldoende, mits Tholense Boys niet al te ruim van AZW wint: het verschil tus sen die twee is nu drie doelpunten in het voordeel van De Meeuwen. Bij een gelijkspel van Meeuwen moet AZW van Tholense Boys winnen of gelijkspelen, anders volgt nacompetitie voor de ploeg uit Zoutelande. Dat gebeurt ook als De Meeuwen verliest, behalve als AZW dan van Tholense Boys wint. In dat geval volgt een beslis- In het amateurvoetbal wordt ko- mend weekeinde de laaste speel dag afgewerkt. Dan vallen de eer ste beslissingen over promotie, degradatie en nacompetitie. singswedstrijd met Tholense Boys. De verliezer van dat duel gaat er dan uit, de winnaar speelt nacom petitie. In de derde klasse A kan Seroos- kerke de titel pakken als Nieuw- dorp uit bij Krabbendijke punten laat liggen. Serooskerke moet dan uit wel van Dauwendaele winnen. Eindigen de twee ploegen gelijk (bij winst van Serooskerke en een gelijkspel van Nieuwdorp), dan volgt een beslissingswedstrijd. De ploeg die niet de titel pakt, zit met Veere in de nacompetitie. De der de club daarin is Dauwendaele, mits dat wint van Serooskerke. In de tweede klasse E van het zondagvoetbal staat Vlissingen tiende, goed voor een plaats in de nacompetitie. Bij winst uit bij EBOH blijft Vlissingen tweedeklas ser, mits Halsteren verliest van Zie- rikzee. Anders volgt nacompetitie. Als Vlissingen niet wint, is het af hankelijk van nummer elf BSC, dat één punt minder heeft en speelt tegen Madese Boys. Komen de ploegen gelijk, dan spelen ze een beslissingswedstrijd om de tiende plaats. De nummer elf de- gradeert rechtstreeks. In de derde klasse A plaatst Zee- landia Middelburg zich voor de nacompetitie als het thuis van Steenbergen wint. Walcheren heeft thuis tegen Val Aan genoeg aan winst om kampioen te wor den in de vierde klasse B. De voorsprong op Bergen, dat tegen Luctor'88 speelt, bedraagt twee punten. Eindigen de ploegen gelijk (bij een gelijkspel van Walcheren en winst van Bergen), volgt een be slissingswedstrijd. De ploeg die van die twee geen kampioen wordt, plaatst zich voor de nacom petitie. Domburg moet thuis win nen van Odio om zich daarvoor te plaatsen. Bij winst of verlies ge beurt dat alleen als Zeeland Sport niet uit van Divo wint. Zeeland Sport plaatst zich als het zelf wint en Domburg verliest, óf als Dom burg wint en Luctor verliest. In dat geval hoeft Zeeland Sport zelf niet te winnen. De Noormannen is gedegradeerd. Jong Ambon werd kampioen in de vijfde klas se B. Beide ploegen strijden vol overgave voor lijfsbehoud. door Ron de Waal goes - Op de slotdag van de com petitie wordt het voor zowel Oost kapelle als Vlissingen erop of eron der. Beide ploegen trachten de laat ste strohalm te pakken in de strijd tegen degradatie. Oostkapelle is afhankelijk van het resultaat van de ontmoeting tus sen Meerkerk en Achilles Veen. Toch is de strijdlust bij Oostkapel le onverminderd groot. „Waar ve len ons lange tijd geleden geen overlevingskans meer gaven, daar doen we tot op het laatst nog mee. Dat geeft nog steeds een drive", stelt oefenmeester Karl Vergou wen. In de uitwedstrijd tegen WGZ in Zwijndrecht kan Vergouwen mor gen niet beschikken over Jan Baayens, Ronnie Cremer (beiden vakantie), Matthijs Lugtenburg en Harold Vermeulen (beiden ge schorst). Bij Vlissingen zijn Jack Blijlevens (geschorst) en Menno van Tilburg (geblesseerd) niet van de partij in de uitwedstrijd tegen EBOH in Dordrecht. Ook de equipe van Ruud Pennings beleeft een uiterst spannend competities- lot. „Er is nog van alles mogelijk", meent de oefenmeester. door Peter van Kouteren clinge - De laatste wedstrijd van het seizoen staat zondag op het programma en een ticket voor de derde klasse is veilig gesteld, maar voor Davy van Puyvelde is het voetbalseizoen in mineur geëin digd. De spits van kampioen Clin ge liep zondag in de wedstrijd te gen Corn Boys een zware kniebles sure op. Davy van Puyvelde onderging gis teren in Oostburg bij dokter Cools een kijkoperatie. De voorste kruis band van de rechterknie werd met- I een verwijderd. De trefzekere aanvaller wacht na drie weken gips en vervolgens drie weken fysiotherapie een nieuwe operatie. Dan wordt volgens plan een nieuwe kruisband aange bracht. „Mocht alles goed gaan, dan staat voor het herstel tussen de zes en twaalf maanden." Davy van Puyvelde liep de blessu re zondag vijf minuten voor het einde van de wedstrijd op. „Na de aftrap van ons derde doelpunt jaag de ik door op de linksback van Corn Boys. Hij kapte me uit. Mijn been bleef staan, maar de rest van mijn lichaam draaide door. In een gevangenis leer je waar vrijheid ophoudt maar ook waar vrijheid weer kan beginnen! Mijn collega's en ik leveren een bijdrage aan de veiligheid van de samenleving. We sluiten mensen in, maar bieden ook structuur, houvast en hulp voor de volgende stap in hun leven! Nieuwsgierig naar hoe dat gaat? Kom kijken tijdens onze Open dag op 12 mei a.s in onze gevangenis PI Torentijd in Middelburg. Meld je aan op www.depoortgaatopen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51