Sport Mol koestert nog altijd zijn zege Route van de olympische vlam is voor Taiwan onaanvaardbaar Tweede dagzege voor Petacchi in Ronde van Nedersaksen 48 Vrijdag 27 april 2007 PZC Wielrenner uit Kapelle won in 1993 de Wim Hendriks Trofee. door Kevin van Boxei goes - Hij stond er niet vaak aan de start Hooguit een keer of vier. Toch was de Wim Hendriks Tro fee voor Peter Mol altijd een spe ciale koers. „Ik was altijd super ge motiveerd als ik de kans kreeg om in mijn eigen provincie te rijden. Daar leek ik meer te kunnen dan elders in het land." Dat bleek wel in 1993. Toen schreef wielrenner Peter Mol uit Kapelle de wedstrijd op zijn naam. Een jaar later eindigde hij als twee de. Mol begon op zijn elfde met wiel rennen. Dat bleek hij al snel vrij goed te kunnen. In zijn periode als jeugdrenner won de coureur vijf je Peter Mol uit Kapelle heeft in 1993 een topjaar als amateur wielrenner. Hij wint veertien koersen, waaronder de Wim Hen driks Trofee. entwintig wedstrijden. Bij de nieu welingen ging het hem vervolgens iets minder makkelijk af Zijn leef tijdsgenootjes wisten in die perio de de fysieke voorsprong die Mol had bij de jeugd, steeds verder in te halen. Het tweede jaar ging het de inwoner van Kapelle al een stuk beter af Hij won dat jaar vijf koersen, werd Zeeuws kampioen en eindigde als tweede bij de ploegentijdrit op het Nederlands kampioenschap. Op zijn achttiende maakte Mol de overstap naar de amateurs. „Dat was fysiek erg zwaar. Pas na twee jaar won ik eindelijk weer eens een koers." Sinds die overwinning ging het voor de Zuid-Bevelander lang zaam aan bergopwaarts. Hij ver ruilde Middelkamp, waar hij vijf tien jaar fietste, voor wielervereni ging Swift uit Leiden. „Bij Middel kamp hadden ze geen ambities om verder te gaan. Maar ik had het idee mijn plafond nog niet te hebben bereikt. Bovendien was er bij Swift een Zeeuwse ploeglei der." Na drie jaar in de 'eredivisie' te hebben gefietst, keerde Mol terug. Hij ging fietsen bij wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. „Ik had het topniveau weer wel gezien. Het was een aanslag op mijn lichaam." Zijn eerste jaar bij de Zeeuwse ploeg werd meteen het beste uit zijn carrière. „Dat was echt een topjaar. In 1993 won ik behalve de Wim Hendriks Trofee ook nog eens dertien andere koersen. In to taal heb ik bij de amateurs vijftig wedstrijden gewonnen. Er zijn er niet zo heel veel die dat ook kun nen zeggen." De inmiddels 40-jarige Peter Mol, eigenaar van een assurantiekan toor in Temeuzen, rijdt nu nog steeds zijn rondjes. „Ik rijd nu vooral kermiskoersen in Belgie. Dat is een leuk tijdverdrijf." Mol moet diep graven in zijn ge heugen als hem gevraagd wordt naar zijn overwinning in de Wim Hendriks Trofee van 1993. „Ik ge loof dat we met vijf man vooruit zaten. We probeerden om beurten weg te springen. Vlak voor een bocht ben ik toen gedemarreerd. Ik kwam met tien seconden voor sprong over de finish." De coureur omschrijft de koers als lastig. „Dat kwam vooral door het draaien en keren. Ook de lange kas seistroken bezorgden de renners vaak problemen. Gelukkig kon ik daar goed op rijden." De renner beleefde ook angstige momenten in de Zeeuwse koers. „We kwamen een keer langs een wei met een paard daarin. Dat beest werd helemaal gek. Hij ging dwars door de omheining zo het peloton in. Sinds dat moment loop ik met een boog om paarden heen." Een voorspelling voor de editie van 2007 doet hij niet. „Daarvoor ken ik de renners van dit moment niet goed genoeg." Soiidin kssur an tie", Peter Mol is nog atijd actief als wielrenner. Winnaars voorgaande edities 1983 Theo Appeldoorn 1995 Norman van Hest 1984 Kees de Nooyer 1996 Johny Dauwe (Bel) 1985 Patrick van Passel 1997 Robert de Poel 1986 Mario van Baarle 1998 Antoine de Haan 1987 Nico van de Klundert 1999 Jurgen van Pelt 1988 Patrick Rasch 2000 Corné Casteins 1989 Frank Veenendaal 2001 Jurgen van Pelt 1990 Dirk de Cauwer(Bel) 2002 Sean Sullivan (Aus) 1991 Eric de Crom 2003 Tom De Meyer (Bel) 1992 RufindeSmet(Bel) 2004 Tom De Meyer (Bel) 1993 Peter Mol 2005 Alfred de Bruin 1994 Patrick van Passel 2006 John Leijs PZC Donja Odi|k Stefano Garzelli wint derde etappe in Ronde van Trentino. melle - Alessandro Petacchi heeft ook de tweede etappe van de Ron de van Nedersaksen op zijn naam geschreven. Na een rit van 186,9 ki lometer van Bremen naar Melle ging de Italiaanse wielrenner giste- rem in de eindsprint als eerste over de finish. ,Zijn Milram-collega Erik Zabel en de Kazach Assan Basajev (Astana) werden respectievelijk tweede en derde. Beste Nederlander was Ken ny van Hummel van het Shima- no-team. Hij eindigde als vierde. Geletruidrager Petacchi boekte zijn zevende dagzege op rij in deze Duitse ronde. Vorig jaar won hij al le vijf etappes. Ongeveer 5 kilometer voor de fi nish nam het Milram-team de lei ding en manoeuvreerde de Itali aan naar de eerste plaats. Stefano Garzelli won de derde etappe van de Ronde van Trenti no. Het was zijn eerste zege sinds augustus vorig jaar. Michailo Chali- lov uit Oekraïne kwam als tweede over de eindstreep na 176 kilome ter van Cavareno naar Toscolano Maderno. Het Italiaans olympisch comité CONI heeft naast Ivan Basso ook Michele Scarponi (27) opgeroepen om zich te verantwoorden voor het opduiken van zijn naam in 'Operacion Puerto'. Scarponi moet zich op 2 mei in de ochtenduren melden. Operacion Puerto is het Spaanse onderzoek naar de handel wijze van 'dopingarts' Eufemiano Fuentes. Hij zou de spil zijn in een omvangrijk dopingprogramma on der topsporters. Alessandro Petacchi steekt in een grote vorm. De Italiaanse wielrenner wint ook de tweede etappe in de Ronde van Neder saksen. Comité wil dat Taipeh een duidelijke etappeplaats wordt. taipeh - Het olympisch comité van Taiwan (TOC) vindt de doortocht van de olympische vlam op zijn grondgebied onacceptabel omdat de gekozen route de status van het eiland als zelfstandige natie zou ondermijnen. China beschouwt Taiwan nog al tijd als een provincie, al dateert de afscheiding uit 1949. „De autoritei ten in Peking proberen van de fak kelloop een binnenlandse aangele genheid te maken in deze fase. Dat is een kleinering van onze status en volstrekt onaanvaardbaar", zei TOC-voorzitter Tsai Chen-wei. Hij wil dat Taipeh een duidelijke etappeplaats wordt in de interna tionale estafette. Volgens het giste ren gepresenteerde routeboek, dat een tocht van 137.000 kilometer in 130 dagen beschrijft, arriveert de toorts na een bezoek aan Pyon gyang (Noord-Korea) en Ho Chi Minh Stad (Vietnam) op Taiwan om daarna naar Hongkong en Ma cau te gaan. jian Xiaoyu, de woordvoerder van het organisatiecomité, zei te ho pen dat Taiwan toch kan worden 'Autoriteiten proberen van de fakkelloop binnenlandse aangelegenheid te maken' aangedaan. Daarover zal nog over leg worden gevoerd. Hij benadruk te nog eens dat Taiwan evenals Hongkong en Macau, voormalig Brits respectievelijk Portugees pro tectoraat maar sinds eind vorige eeuw weer Chinees territorium, toch heus op de internationale rou te ligt en niet op de Chinese. De lange rondreis van het olympisch vuur begint op 31 maart in Peking en voert door alle continenten. De lopers zijn onder meer te bewon deren in Istanbul, Sint Petersburg, Londen, Parijs, San Francisco, Bue nos Aires, Kuala Lumpur, Can berra en Nagano. Een omstreden hoogtepunt - Ti bet is ook een politiek gevoelig ge bied - is de Mount Everest. Vol gens de organisatie zal de vlam er gens in mei 2008, in een speciale 'lantaarn' wegens de zuurstofarme lucht, op het dak van de wereld aankomen. Vier Amerikaanse activisten zijn aangehouden omdat ze in een ba siskamp op de hoogste berg protes teerden tegen het aanstaande olympisch vlagvertoon in Tibet. Dat is volgens hen alleen bedoeld om de aandacht van de Chinese onderdrukking daar af te leiden. verzorging kasseisprint kasseisprint Zuiddorpe Koewacht Wim Hendriks Trofee Zondag 29 april wordt voor de vijfentwintigste keer gestreden om de Wim Hendriks Trofee. De 165 kilometer lange wielerwedstrijd voor amateurs start en finisht in Koewacht. van start naar grote omloop 3 x grote omloop 3 x kleine omloop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50