Moeder gans in een turnpakje PZCI47 Wong en Van de Leur in finale Ook buitenlanders vinden de weg naar de Rally van Hulst Gelouterde Verona van de Leur meer dan EK-deelneemster alleen. door Esther Voesenek AMSTERDAM - Kijk haar kijken, de verdwaasde blik. Victoria wie? Nee, de Oekraïense oud-turnster Karpenko staat niet op de harde schijf van Sanne Wevers, bemerkt Verona van de Leur, die het zoveel ste gespreksonderwerp de mist in ziet gaan. „Het was leuk geweest als er iemand van mijn eigen leef tijd bij was geweest...", verzucht de routinier in de Amsterdamse RAI. Het is het gebrek aan generatiege noten dat van Van de Leur een bui tenbeentje maakt in de Neder lands vrouwenequipe bij het EK turnen. Zij is 21 jaar en heeft een trits internationale titeltoernooien achter de rug, Wevers en die ande re debutante Stephanie Tijmes zijn met hun vijftien jaar nog maar net turnsenior. De kloof uit zich in zo veel meer dan ongedeelde herinneringen al leen. Van de Leur die lieflijk haar vriendje zoent in de mixed zone bijvoorbeeld, een beeld dat contras teert met het tafereel achter haar, waar Wevers haar plaatjesbeugel blootlacht aan journalisten die haar vader hadden kunnen zijn, opa zelfs! Haar voorsprong in jaren en wed strijden maakt Van de Leur in Am sterdam meer dan deelneemster al leen. Als een moeder gans ont fermt ze zich vlak voor aanvang van de kwalificaties over Wevers. „Ze stond te bibberen, had het he lemaal koud van de zenuwen, toen heb ik haar even warm gewre ven." En bemoedigende woordjes ingefluisterd. Ze deed hetzelfde bij Lichelle Wong. Dat was nodig ook. „Het is veel spannender dan mijn eerste EK. Toen maakte het allemaal niet zo veel uit wat er zou gebeuren. Nu wel." Ze was er vorig jaar in Volos al bij en pikte afgelopen oktober ook een WK mee. Maar dat maakt de 17-jarige nog geen routinier, waar- pri De 21-jarige 'tumroutinier' Vero- na van de Leur neemt haar veel jongere en onervaren teamgeno tes op sleeptouw bij het EK in Amsterdam. schuwt ze haast verontwaardigd. „Ik hoor iedereen praten over het debuut van Sanne en Stephanie. Hallo, ik ben ook nog een jonkie hoor!" De benjamins een beetje wegwijs maken, daar houdt het moederen van Wong wel mee op. Het was vooral Tijmes die haar trainingsmaatje in Zoetermeer een week geleden met vragen begon te bestoken, nadat ze te horen had ge kregen dat ze toch naar het EK mocht door een blessure van Petra Witjes. Waar Wevers tenminste nog junioren-EK's als bagage heeft, arriveerde haar leeftijdsgen ootje blanco in Amsterdam. En stijf van de spanning. „Zeker toen ik al die mensen zag zitten." Een gevoel dat Van der Leur slechts na diep graven weer kan oproepen. Natuurlijk, ook zij heeft de bibbers voor een toernooi als dit. „Je blijft zenuwachtig. Omdat ik benieuwd ben of mijn nieuwe oefening wel goed gaat. Dat is een heel ander soort zenuwen. Ik raak niet meer zo onder de indruk van de entourage." Daarom ontroert die ene seconde lichaamscontact ook zo. „Echt leuk dat ze dat deed", zegt de ver raste Van de Leur over het gebaar van Wevers. „Ik dacht: die heeft een goede oefening gedraaid en loopt zo naar beneden." Maar nee. De debutante verlaat het podium via een omweg, om de turnster die haar aflost op balk bemoedi gend de hand te drukken. Junior neemt senior op sleeptouw, de we reld op z'n kop. Verona van de Leur, hier op het EK bezig op het onderdeel vloer: „Ik raak niet meer zo onder de indruk van de entourage." foto Robin Utrecht/ANP Kasseienstroken in Wim Hendriks Trofee lagen Peter Mol wel Vrijdag 27 april 2007 Tip? sport@pzc.nl door Esther Voesenek AMSTERDAM - Het evenwicht was even zoek op de balk, maar Lichel le Wong kon zich gisteren in de Amsterdamse RAI een haperende oefening permitteren. De turnster uit Ossendrecht schaarde zich bij de beste 24 deelneemsters aan het EK en dwong zo een plek in de meerkampfinale van morgen af Haar score van 55,450 - goed voor de zestiende plaats in het opge schoonde klassement met maxi maal twee finalisten per land - was mede te danken aan een feillo ze uitvoering op brug (score 14,725, zesde plaats) die haar ook in een toestelfinale op zondag bracht. Hoewel Verona van de Leur het juist op brug liet afweten, plaatste ook zij zich (als 21e, score 54.75°) voor de meerkampfinale. Voor debutanten Sanne Wevers en Stefanie Tijmes strandde het EK op de eerste dag. Saillant is dat de beide Nederland se finalisten nog maar amper en kelpatiënt-af zijn. Van de Leur scheurde afgelopen januari haar rechterenkelband in. Bij Wong be gaf afgelopen najaar de linkerenkel band het. Michael Boogerd voert Rabobankploeg aan NOORDWIJKERHOUT - Erik Breukink en Erik Dekker hebben gisteren de Raboploeg bekendge maakt die van start gaat in Luik-Bastenaken-Luik. Kopman is uiteraard Michael Boogerd, die voor de twaalfde en laatste keer meedoet aan deze Waalse klassie ker. Boogerd, die in Ans vier keer op het prodium stond, heeft zon dag de steun van Oscar Freire, Juan Antonio Flecha, Thomas Dek ker, Pieter Weening, Koos Moeren hout, Theo Eltink en Jan Boven. Nederlands team wil starten in MotoCP ASSEN - Het Ten Kate Honda-team waagt volgend seizoen mogelijk de sprong naar de MotoGP. Manager Ronald ten Kate bevestigt het be richt dat het bedrijf uit Nieuwleu- sen serieus overweegt de overstap naar de Formule 1 op twee wielen te maken. Het Ten Kate-team, één van de grote spelers in het Superbi- ke-circus, heeft inmiddels een crew van dertig man en heeft een reputatie waar het gaat om oplei den en laten doorstromen van cou reurs. Jürgen Klinsmann kiest voor televisie MÜNCHEN - Oud-bondscoach van Duitsland en voormalig topvoet- baller lürgen Klinsmann gaat voor de televisie werken. De betaalzen der Arena bevestigde gisteren dat Klinsmann een tweejarig contract heeft getekend. De kersverse commentator bena drukte bovendien dat hij, na een ingelaste rustperiode, ook weer openstaat voor een baan als trai ner. „Er komt een einde aan onze samenwerking zodra ik een baan als trainer accepteer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49