Koeman krijgt geen garanties Koevermans wil de klok verzetten Meespelen Stam onzeker Braamhaar heeft niet zijn dag Erik Nevland blijft langer bij Groningen r- 46 Vrijdag 27 april 2007 PZC Voorzitter van PSV zegt trainer niet toe dat zijn post zeker is. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Ronald Koeman heeft in een telefonisch onder houd met voorzitter Frits Schuite- ma niet de zekerheid gekregen dat hij ook volgend seizoen nog trai ner is van PSV. Koeman vroeg Schuitema om opheldering over de uitlatingen die de voorman de ze week deed. Schuitema wilde toen desgevraagd al niet de garan tie afgeven dat Koeman na dit sei zoen zal aanblijven als coach. „In voetbal is niets zeker, er kan van al les gebeuren", zo verwees de voor zitter naar de wedstrijd van ko mende zondag tegen Vitesse. De intentie bestond om gisteren een gesprek aan te gaan, maar Koe man meldde na de ochtendtrai ning dat daarvan geen sprake was. „Ik lees in de krant wel wat de voorzitter vindt", zei hij. Volgens bronnen binnen de club zou Koe man dit seizoen mogen afmaken en wordt na afloop daarvan geëva lueerd over de nabije toekomst. Ook riep Koeman gisteren spits Pa trick Kluivert ter verantwoording. Die had zijn reservebeurt tegen FC Utrecht zondag als 'gênant' beti teld. „Ik heb behoorlijk flink met de trainer gesproken", wilde Klui vert daarover slechts kwijt. „Naar de inhoud moet je hem vragen; hij vond het gesprek nodig, ik niet." Koeman wil vandaag pas naar bui- PSV-voorzitter Frits Schuitema weigert trainer Ronald Koeman de garantie te geven dat deze ook volgend seizoen trainer is bij de Eindhovense club. ten treden over hetgeen er gezegd is. De spelersgroep deed er gisteren verder het zwijgen to.e. Alleen aan voerder Phillip Cocu ging kort in op de ontstane situatie. „Iedereen baalt enorm, ik ben zelf drie dagen goed ziek geweest van de wed strijd van zondag. We moeten nu alles op alles zetten om zondag voor onze laatste kans te strijden", zei Cocu. De routinier zegt 'geen onrust' bin nen de selectie te bespeuren. „Pa trick heeft wat dingen geroepen, omdat hij teleurgesteld was. Dat ge beurt wel eens. In een selectie van 25 man spelen altijd dingetjes, dat was onder Fliddink zo en dat zal ook in de toekomst zo zijn. Ik heb persoonlijk niet zo gemerkt dat bij voorbeeld de Zuid-Amerikaanse spelers problemen hebben met de trainer." Volgens Phillip Cocu was er geen reden om een groepsgesprek te be leggen. „Er is niet zoveel gepraat de laatste dagen. We zijn al een paar weken bezig om te achterha len wat precies de oorzaak is van ons mindere spel en daar werken we hard aan." Bremen lijkt Spaanse finale niet meer te kunnen voorkomen. DEN HAAG - Het Uefa-Cupduel tus sen Osasuna en bekerhouder Sevil- la stond gisteravond ruim een uur onder leiding van Eric Braamhaar. De Nederlandse arbiter had niet zijn dag. Hij beoordeelde een aan tal overtredingen te licht, waar door hij zichzelf in problemen bracht. In de 65e minuut schoot het bovendien in zijn linkerbeen, waarna Pieter Vink, de vierde man, het laatste halfuurtje floot. Osasuna won met 1-0. In de andere halve eindstrijd ging Werder Bremen met 3-0 keihard onderuit bij Espanyol. De Duitsers mogen volgende week nog probe ren een geheel Spaanse finale te voorkomen. Maar het lijkt schier onmogelijk. Espanyol (Spa) - Werder Bremen (Dui) 3-0 (1-0). 20. Moises 1-0, 50. Pandiani 2-0, 88. Coro 3-0. Scheidsrechter: Ovre- bo (Noo). Rode kaart: 58. Wiese (Werder Bremen). Gele kaart: Moises, Pandiani (Es panyol), Baumann, Fritz (Bremen). Osasuna (Spa) - Sevilla (Spa) 1-0 (0-0). 55. Soldado 1-0. Scheidsrechter: Braam haar (Ned). Gele kaart: Soldado, Cuellar (Osasuna), C Poulsen, Kanoute, Navas, Fa- biano (Sevilla). groningen - De Noorse spits Erik Nevland heeft zich tot de zomer van 2010 aan FC Groningen ver bonden. Het contract van de 29-ja- rige speler liep nog tot halverwege 2008, maar de eredivisieclub wilde zijn verbintenis graag openbreken en verlengen. Nevland kwam in november 2004 over van het Noorse Viking FK. Dat seizoen werd hij bij Gronin gen clubtopscorer met vijftien doelpunten. Dit seizoen staat de teller op dertien competitietref fers. De Noor speelde tot nu toe 219 wedstrijden in zijn carrière en scoorde 99 keer. Onlangs keerde de spits terug in het Noorse natio nale team. Hij heeft drie inter lands achter zijn naam staan. Iedereen bij AZ gaat op zijn manier om met de spanning rond titelduel. door onze sportredactie alkmaar - Het liefst zou Danny Koevermans de wijzers van de klok een flinke slinger naar rechts geven. „De tijd gaat deze week zo langzaam. Was het maar vast zon dagmiddag half vijf" Tegen die tijd hoopt de topscorer van AZ de landstitel te vieren. De Alkmaar- ders hebben aan een overwinning op Excelsior normaal gesproken voldoende. Koevermans probeert zo weinig mogelijk aan het kampioenschap te denken. „Want anders slaat mijn hoofd op hol. Ik zoek zoveel mogelijk afleiding en probeer er voor te zorgen dat ik elke dag wat te doen heb. Dinsdag heb ik nog gekeken naar een jeugdteam bij een amateurclub. Misschien was het zelfs wel beter geweest als we nu met z'n allen in Barcelona had den gezeten voor de halve finale van de Uefa Cup tegen Espanyol. Het klinkt misschien gek, maar die wedstrijd had de week voor ons wel een beetje kunnen breken. Dat was wel prettig geweest, in ie der geval voor mij." Volgens de 28-jarige spits zijn er ook medespelers die heel anders met de druk omgaan. „Als ik Boy Waterman bijvoorbeeld zie... Die is zo rustig. Van de buitenkant lijkt het net of het hem niets kan schelen. Ryan Donk komt ook heel relaxed over. Gretar Steinsson en ik zijn weer heel andere types. Het is belangrijk dat iedereen er zelf zijn invulling aan geeft op dit moment." Ook al doet Koevermans op aller lei manieren zijn best zo min mo- Danny Koevermans viert één van zijn 27 goals die hij dit seizoen in dienst van AZ maakte. foto Koen Suyk/ANP gelijk aan de titel te denken, het lukt hem lang niet altijd. „Elke dag ben je er bepaalde momenten mee bezig. Dat kan ook bijna niet anders. Iedereen heeft het er over en confronteert je ermee. De mees te mensen zeggen dat ons niets 'Sommige dagdromen lopen goed af, andere weer helemaal niet' meer kan gebeuren. Dat maakt het extra moeilijk." Alle mogelijke scenario's hebben het hoofd van Koevermans de voorbije dagen gepasseerd. „Som mige dagdromen lopen goed af, an dere weer helemaal niet. Het zou fantastisch zijn als we met deze ploeg geschiedenis gaan schrij ven." Een landstitel zou het jongens boek van de Schiedammer voor zien van een nieuw hoofdstuk. Supporters van AZ keken wat vreemd op toen ze hoorden dat hun club Koevermans in 2005 overnam van eerstedivisionist Sparta. Oké, die 'lange, slungelige spits' maakte veel doelpunten en was wellicht een aardige pinchhit- ter, maar kon hij het niveau voet ballend gezien wel aan? Als Koe vermans eerlijk is, stelde hij zich die vraag zelf ook. In 2000 won hij als 21-jarige met Excelsior'20 nog de titel bij de amateurs, pas daarna stapte hij over naar het betaald voetbal. „Ik had nooit verwacht bij AZ uit te groeien tot basisspeler en topsco- door Jop van Kempen amsterdam - De kans dat Jaap Stam zondag met Ajax kan mee spelen tegen Willem II lijkt klein. De verdediger heeft nog altijd hamstringklachten en hij kon giste ren nog niet met de groep meetrai- nen. „Als we geen kampioen wor den, spelen we nacompetitie. We moeten verstandig zijn." Met de schorsing van John Heitin- ga komt meer druk te liggen op het meespelen van Stam. Vorige week tegen Sparta (5-2-zege) kreeg Heitinga een gele kaart, waardoor hij tegen Willem II op de tribune moet zitten. De andere rechtsbeni- ge verdediger, Zdenek Grygera, is geblesseerd. Als ook Stam niet op tijd fit raakt, zou Gregory van der Wiel kunnen spelen. Maar aangezien Ajax tegen Willem II vol op de aanval moet spelen om het negatieve doelsaldo ten opzichte van AZ om te buigen (min zes), zou Ajax ook met drie verdedigers kunnen aantreden. Stam liep de blessure vier weken Koevermans topscorer AZ heeft dit seizoen 140 doel punten gemaakt in 50 officiële duels (competitie, beker en Ue fa Cup). Danny Koevermans heeft daar van de meeste goals voor zijn rekening genomen: 27 stuks. Van die 27 doelpunten maakte hij er 21 in de competitie, 4 in de Uefa Cup en 2 in de beker. Na Koevermans maakte Shota Arveladze de meeste doelpun ten voor AZ: 22 (14 in de com petitie, 7 in de Uefa Cup en 1 in de beker. Andere Alkmaarse prijsschut- ters waren Maarten Martens (17), Simon Cziommer en Moussa Dembelé (beiden 12). rer. Ik hoopte aan te kunnen ha ken bij dit niveau en mijn steentje bij te dragen. Maar dit had ik niet voorzien. Al heb ik dit seizoen ge luk gehad dat we overschakelden naar het 4-4-2-systeem." Trainer Louis van Gaal is volgens Koevermans de hoofdreden dat hij nu zo goed presteert. „Van Gaal is iemand die spelers individueel be ter maakt, maar ook een ploeg als geheel. Hij eist 120 procent scherp te op elke training, verslapping komt niet in zijn woordenboek voor. Elke speler krijgt tips. Voor zichzelf, maar ook van de tegen stander. Hij is een perfectionist." Verder leert Koevermans veel van Shota Arveladze. „Je kijkt en luis tert naar hem. Hoe hij ruimtes be speelt, hoe hij een bal aanneemt. Je krijgt veel input, maar moet wel zorgen dat het eruit komt. Dit sei zoen lukt dat volgens mij wel aar dig bij mij." geleden op in de laatste minuten van de wedstrijd tegen Heracles (3-0). Nadat hij nog maar eens een keer had aangezet voor een rush knapte er kort daarop iets in de spier. „Het gaat de goede kant op. Ik kan al weer voluit sprinten." Toch lijkt Stam het duel met Wil lem II te missen. De gestelde norm - vier keer met de groep trai nen - haalt Stam niet. Bij een niet volledig herstelde hamstringblessu re is de kans op nieuw en erger let sel groot. Jaap Stam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48