In 2009 klimaatschone straat geëist tegen Wie is de baas bij Omroep Zeeland? 'pillenjongen' Gewonde bij ongeval in Wilheiminadorp PZC Vrijdag 27 april 2007 39 Heinkenszand en Grijpskerke krijgen 29 CO.neutrale huizen. door Rinus Antonisse NIEUWDORP - De gemeenten Borse- le en Veere krijgen de primeur van de Zeeuwse klimaatvriendelijke straat. Daar komen zogeheten CO,-neutrale huizen, die super- energiezuinig zijn en, ondanks de extra kosten die dat oplevert, ook betaalbaar zijn. In Heinkenszand zijn in de wijk Over de Dijk in de Kruizemunt- straat 17 woningen voorzien (2 vrij, 3 maal 5 in rijen). In Grijpsker ke gaat het in plan Nimmer Dor (Bakkersland) om 12 huizen, waar van 6 voor starters (koop) en 6 huurwoningen. Mogelijk komt daar een woonzorgcomplex met 20 tot 30 eenheden bij. De wethouders Marga Vermue (CDA, Borsele) en Jan Bostelaar (PvdA, Veere) maakten dit giste ren bekend tijdens een sympo sium over CO,-neutraal wonen in Nieuwdorp. Het idee is gezamen lijk ontwikkeld door de Zeeuwse Milieu Federatie, Delta, Architec ten Alliantie en de adviesbureraus Dübourgraaf en Ecofys. Projectontwikkelaar Seinen uit Leeuwarden is in Heinkenszand aan de bak, in Grijpskerke is de woningstichting Walcheren (met ontwikkelaar Marsaki) opdrachtge ver. Beide wethouders waren ingeno men met de voorbeeldprojecten. Ze zien het als een zinvolle bijdra ge op gemeentelijk niveau aan het terugdringen van de uitstoot aan broeikasgassen (met name CO,, kooldioxide), die verantwoordelijk is voor de klimaatverandering. Het past prima in de milieudoelen van de gemeenten. Bedoeling is dat de twee straten eind 2009 klaar voor bewoning zijn. Het zal er nog om houden wie uiteindelijk de allereerste is, In Borsele en Veere wordt een project C02-neutraal bouwen - superzuinige huizen - uitgevoerd als bijdrage aan minder uitstoot van kooldioxide. grapte wethouder Bostelaar. Zijn de ervaringen van de bewoners gunstig, dan kan aan het CO.-neu- traal bouwen uitbreiding worden gegeven, zegde Vermue toe. Directeur Tjeu van Mierlo van ini tiatiefnemer ZMF onderstreepte dat de bouwsector (architecten, aannemers, ontwikkelaars, toeleve ranciers) als eerste in staat moet zijn CO,-neutraal (dat wil zeggen: per saldo geen uitstoot van kooldi oxide meer bij activiteiten van mens en bedrijf) aan de slag te gaan. Hij was blij dat dankzij de voor beeldstraten richting gemeenten en burgers duidelijk gemaakt wordt dat de superzuinige huizen écht haalbaar zijn. door Emile Calon middelburg - Hoe normaal het ge bruik van harddrugs in sommige kringen ook wordt gevonden, het blijft strafbaar want het vormt een gevaar voor de volksgezondheid. Officier van justitie G. Oosterveld schetste gisteren een beeld van een drugsdealer uit Kamperland die een grote klantenkring had op de Bevelanden en Walcheren. Met name in de vissersdorpen was zijn naam en telefoonnummer alom bekend. Op Noord-Beveland stond hij vooral bekend als de pil- lenjongen. Volgens justitie was hij zeker twee jaar actief toen hij samen met twee maten vorig jaar november werd opgepakt. De 26-jarige man zelf hield het op één jaar. Hij was begonnen met de handel omdat hij zo zijn eigen gebruik kon finan cieren. Na verloop van tijd verdien de hij, naar eigen zeggen, voldoen de om daar met z'n drieën van te leven. Zijn activiteiten vielen echter wel erg op. Na twee tips, via Meld Mis daad Anomiem, startte er een on derzoek. Daaruit bleek ook al snel dat de Kamperlander een grote dealer was die met name handelde in cocaïne, xtc en speed. De offcier eiste gisteren een celstraf van 30 maanden waarvan zes voorwaarde lijk tegen hem. Raadsman A. Bals vroeg om wat meer clementie. De man zit nu al 160 dagen vast. Vol gens hem is dat echt voldoende. Hij stelde dat de man nu wel zijn- lesje heeft geleerd. „De tijd in de gevangenis hebben zijn ogen geo pend." Zelfs stelde de man ook dat hij graag wil bewijzen dat hij op het rechte pad kan blijven, zo zei hij in zijn slotwoord. De Middelburgse rechtbank doet woensdag 9 mei uitspraak. Queens Day Ride Out vanuit Aardenburg AARDENBURG - Vanuit Aardenburg wordt zondag 6 mei voor de acht ste keer de Queens Day Ride Out gehouden, een rit voor motoren door het Zeeuws-Vlaamse en Vlaamse land. Inschrijven kan om 10.00 uur. Om 11.00 uur is de start op het Kaai- plein in Aardenburg. WILHEMINADORP - Een 21-jarige automobiliste De vrouw kwam volgens de politie uit de richting schampte een boom en botste op de volgende, uit Goes is gisteren gewond geraakt toen ze in van Zierikzee. De vrouw is met de ambulance naar het zieken- Wilhelminadorp tegen een boom reed. Het onge- Net voor Wilheiminadorp kwam ze in de rechter- huis in Goes vervoerd. Haar auto is total loss. luk gebeurde om tien voor een op de Langeweg. berm terecht. Ze stuurde vervolgens naar links, foto Willem Mieras Niet alle lijntjes komen meer samen bij directeur Flip Feij. door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - Wie is er eigenlijk de baas bij Omroep Zeeland? „Ik", zegt hoofdredacteur-directeur Flip Feij. Tegelijk erkent hij dat hij een stapje terug heeft gedaan. „Het is wel mijn bedoeling de fakkel over te dragen." Via een interne mail heeft Feij het omroeppersoneel deze week laten weten wat meer op de achter grond te gaan opereren, zegt voor zitter Kees Izeboud van de raad van toezicht. „Maar Flip is niet uit zijn functie. Er is geen crisis of wat dan ook. Er is absoluut geen on rust onder het personeel. We pra ten met Flip, maar dat zijn geen onderhandelingen over een 1 af vloeiing. Persoonlijk zou ik het erg vinden als hij weg zou gaan." De 57-jarige Feij staat al achttien jaar aan het hoofd van Omroep Zeeland. Als hoofdredacteur én di recteur. Enkele jaren geleden is besloten die twee functies te scheiden. Dat is onderdeel van een reorganisatie die er ook voor moet zorgen dat verslaggevers multimediaal gaan werken. Niet of voor televisie of voor radio, maar én voor televisie én voor radio én voor internet. Ge mikt werd op een driekoppige lei ding met onder Feij een ad junct-directeur en een ad junct-hoofdredacteur. Vorig jaar trad Monique Schoonen aan als ad junct-directeur. Een adjunct-hoofd redacteur is tot op heden niet ge vonden. Tot 1 juli loopt Henk ten Oever rond als interim ad junct-hoofdredacteur. 'Er is geen crisis of wat dan ook. Er is absoluut geen onrust onder het personeel' Inmiddels zijn wel twee mensen aangesteld om de redactie te lei den. Koen Mijnheer is hoofd nieuws en Michel van Sluijs is hoofd info/sport. Na het vertrek van interim Ten Oever zouden zij de programmatische en redactione le taken voor hun rekening kun nen nemen, stelt Feij. De reorgani satie en personeel organisatie zijn in handen van Schoonen. En dan is er nog Carin Helms, een in terimkracht verantwoordelijk voor de verbetering van de workflow. Blijft er dan nog wel een taak over voor Feij, zelfs al is het op de ach tergrond? „Ik ben meer een manager dan ie mand die inhoudelijk meedoet op de werkvloer", zegt hij zelf „Acht tien jaar lang kwamen alle lijntjes bij mij samen. Ik werk nu con amo- re mee aan een overdracht van ta ken. Er is goed gekeken: hoe gaat het straks als jij weg bent? Alles draait om de continuïteit van Om roep Zeeland. Die moeten we vei lig stellen." Het is een kwestie van 'afpalen waar hij wel en niet over gaat', al dus Feij. Dat doet hij samen met Schoonen en Ten Oever. Ineens moet hij delegeren. Dat is een 'nieuwe wereld', dus 'valt er wel eens een woord'. Het overdragen van taken 'gaat soms van auw', zegt ook Izeboud. Feij ontwijkt een antwoord op de vraag of zijn vertrek in gang is ge zet. „Dat gebeurde op de dag dat ik hier begon." Maar hij doet 'niets liever' dan een stapje terug, erkent hij. „Op een gegeven moment komt er toch een end aan Flip Feij bij Om roep Zeeland. Of dat dit jaar is? Ik heb geen datum genoemd. Ik kan door tot mijn 62e, maar het zou me niet verbazen als ik eerder weg ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41