PZCI Middelburgs bestuur is op de goede weg PZC Gewelddadige overval op drogisterij in Goes 29 37 Snelle jongen Eerste winkel in De Fonteyne open Verona van de Leur waakt over haar teamgenotes op EK 47 Vrijdag 27 april 2007 Buitenkansje voor Christenunie en GroenLinks Tip? redwalch@pzc.nl Middelburgers hebben meer vertrouwen in hun gemeentebestuur. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Voor het eerst in ja ren is de accountant helemaal te vreden over de jaarrekening van de gemeente Middelburg. Boven dien groeit het vertrouwen van de Middelburgers in het gemeentebe stuur. Wethouder H. Kool-Blok land presenteerde gisteren dan ook trots de jaarstukken van 2006. Middelburg blijkt ook het bouw putdrama te boven zijn gekomen, zowel financieel als bestuurlijk. Vo rig jaar hield de gemeente 1,2 mil joen euro over. Een deel van dat bedrag dient als buffer om tegen vallers op te vangen, een ander deel wordt uitgegeven: onder meer aan de verbreding van de spoorwegovergang in Arnemui- den, aan het opknappen van stra ten en aan de bestrijding van hon denpoep. Drie jaar geleden was het oordeel van de accountant nog uiterst kri tisch: de gemeente had te weinig zicht op de eigen uitgaven, het col lege gaf geld uit zonder toestem ming van de gemeenteraad, het was niet bekend welke financiële risico's projecten met zich mee brachten en aanbestedingen verlie pen niet altijd volgens de regels. Middelburg is financieel op orde. Vorig jaar hield de gemeente geld over. De accountant is tevre den. Ook de Middelburgers zelf zijn tevredener dan vorig jaar. Om dat te verbeteren werd een ad viesbureau ingehuurd. Op alle pun ten is de gemeente vooruit gegaan. Een ruime meerderheid van de Middelburgers (67 procent) vindt dat de gemeente goed bestuurd wordt. In 2005 - het jaar van de bouwput - was dat nog minder dan de helft (45 procent). Middel burgers zijn over het geheel geno men erg tevreden. Bijna allemaal (97 procent) vinden ze het fijn om in Middelburg te wonen. Opvallend is dat er een verband lijkt te bestaan tussen tevreden heid en de betrokkenheid bij het gemeentebestuur. In de jaren dat mensen ontevredener waren over het gemeentebestuur, gaven meer mensen aan met een raadslid te hebben gesproken, en bezochten meer mensen een inspraak- of voorlichtingsbijeenkomst. Ook de bekendheid van gemeente bestuurders neemt af PvdA-fractie- voorzitter S. Szarafinski is nog steeds het bekendste gemeente raadslid (9 procent), maar het jaar ervoor was haar bekendheid vier procent hoger. De meeste raadsle den worden door niet meer dan drie procent van de ondervraag den genoemd. A. de Vries is de bekendste wet houder. Eerder was dat A. van 't Westeinde, beroemd geworden door de bouwput. Toch ziet De Vries zijn score (26 procent) posi tief „Ik heb portefeuilles waarvoor ik heel vaak allerlei mensen moet spreken. Bovendien zit ik er het langst van allemaal. Ik vind het ei genlijk wel een eer. Zullen we het daar maar op houden?" Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Eén verdachte door politie opgepakt, twee man voortvluchtig. door Lilian Dominicus GOES - De politie heeft gister ochtend een jonge man opge pakt die wordt verdacht van de gewelddadige overval op het Kruid vat in de Goese Polder. Het gaat om een twintigjarige Goesenaar. Twee anderen zijn nog voortvluch tig- De overval vond woensdag om kwart over zes plaats, maar de in formatie over het voorval is giste ren pas vrijgegeven door de poli tie. Twee agenten stonden bij het ge bouw terwijl de overvallers nog binnen waren, maar die konden ontsnappen via een nooduitgang. „Ze waren met te weinig", al dus politiewoordvoerder A. Don. „Er is een uitgang aan de voor kanten twee aan de achterkant. De ene patrouille stond voor, de ander achter. Die laatste had doordat een van de twee achter deuren gebarricadeerd werd. Toen hij die intrapte, verdwenen ze net via de andere uitgang. Ver sterking was onderweg, maar die was net te laat. Daarna zijn we nog op zoek gegaan, maar ver geefs." De drie medewerksters van de dro gisterij aan De Spinne zijn fors mishandeld door de overvallers en moesten zich door een arts laten nakijken. De daders hebben geld uit de kluis meegenomen. De poli tie wil vanwege het lopende buurt onderzoek niet zeggen om hoeveel geld het gaat. ZiEgUWSE Tip? redactie@pzc.nl Hij heeft wat je noemt een pitti ge rijstijl, die 50-jarige Zierik- zeeënaar. En hij gaat er prat op dat hij zo'n beetje alles waar een motor in zit, kan besturen. Dus dat ritje in die buggy leek hem een eitje. Eenmaal vastgesnoerd in de gordel reed hij met veel bra voure weg. Bij Ouwerkerk aangekomen vond hij het wel genoeg geweest en besloot op een rustig plekje te keren. Dat was iets te optimis tisch, want wat hij ook probeer de, hij kreeg de bak niet in z'n achteruit. Er zat maar één ding op: uitstap pen en achteruit duwen. Aldus geschiedde, maar niet nadat de man zich ervan had verzekerd dat zijn gênante actie door nie mand werd gadegeslagen. Nu maar hopen dat niemand dit stukje leest... VLISSINGEN - De eerste winkel in het nieuwe winkelcen- het nieuwe complex, naast de Marskramer in de Lange trum De Fonteyne in Vlissingen is gisteren feestelijk ge- Zelke. Ook de eerste appartementen in De Fonteyne opend. De juwelier Lucardi is gevestigd in de hoek van zijn inmiddels opgeleverd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31