'Ringrijden is zeker PZC Celstraf geëist voor verkrachting Dromerige ogen De krant 10 weken voor €15,-! 2 Vrijdag 27 april 2007 pzc MATTY VERKAMMAN Zaterdag ontmoette ik Maria le Roy weer eens. Een tijdje geleden had ik haar in dit bovenhoekje 'een schat' ge noemd. Dat vond ze leuk. Minder leuk vond ze dat ik had beschreven hoe zij, de gedepu teerde, per provinciale dienstauto-met-chauffeur tot bij mijn kantoor in Rotterdam werd gebracht en pas uitstapte nadat de chauffeur het achterportier had geopend. Maria zei dat ze dat nooit deed en met haar liefste lach keek ze me twee tellen aan. Meteen was ik verkocht. Liefdevol sloeg ik mijn arm om Ma ria. Ik vond haar nu een nog grotere schat. De vlinders in mijn buik begonnen op te spelen. Indringend keek ik terug in haar werkelijk prachtige dromerige ogen - ik weet zeker dat er even een moment van grote warmte tussen ons bestond. Het is dat mijn eigen meisje op vijf meter afstand naar ons stond te kijken, anders had ik Nou ja, wat had ik niet met Maria gewild?! Ik vond Maria voor eeuwig de liefste gedeputeerde aller tijden. Ze was om te zoenen. Een snoepje. Maar Maria, kleine ondeugende jokkebrok, zal je nooit meer ontkennen wat ik met mijn eigen ogen zag? Ik zie het nóg voor me: de chauffeur stapte uit, hij trotseerde de bittere koude en nodigde jou met een galant gebaar naar bui ten. Lieve Maria, zand erover nu. Ik zal je eens iets bekennen: al ja ren heb ik bijna niks meer met jouw PvdA, maar tegen beter weten in heb ik bij welke verkiezing dan ook mijn stem nog nooit aan een andere partij gegeven. Rare gewoonte, ergens. Waar ik kan, blijf ik ook in de toekomst op jou stemmen, want tsja, welke rariteitencombinatie het straks voor het zeg gen krijgt in de Abdij.... Hemeltjelief! Hup Maria! Ik vond Maria de liefste gedeputeerde aller tijden COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (alkroon@pzc.nl) CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon- Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast abonnement met automatische betaling Naam Woonplaats Emailadres Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gébruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 6150 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, via automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar P2C Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800-0231 231 (gratis) Morgen begint in Westkapelle het nieuwe seizoen van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging (ZRV). Een jongerenwedstrijd met het ongekend grote aantal deelnemers van 75. door Rinus Antonisse JT e kunt een ringlijder niet er ger beledigen dan door het ringrijden te bestempelen als oubollige folklore. Kom nou, t is topsport. Zie maar eens op een ongezadeld galopperend paard, liefst een Zeeuws trekpaard, een lange lans door een opgehan gen ring te steken. De toppers zien kans om tijdens het rijden van de 30 beurten die een wedstrijd telt, alle ringen te steken. Zelfs de klein ste met een doorsnee van 10 milli meter. „Het is zeker geen verstoft geheel", constateert Marlies Lampert van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging (sinds 1950). Ze wijst op het groeiend aaantal jongeren, ook steeds meer meiden, dat in georga niseerd verband aan ringrijden doet. „Die belangstelling van jonge ren is belangrijk voor het voortbe staan van onze volkssport. Het leeft wel, het is geen sport die op sterven na dood is. Er zijn ook fa milies waarvan verschillende gene raties meedoen. Dat het ringrijden vooral op Wal cheren springlevend is, blijkt uit het feit dat van de 15 afdelingen die de ZRV telt, er 14 op het eiland zitten en maar één op Zuid-Beve land. Voor die concentratie zijn verschillende redenen gegeven. Per traditie zijn in de agrarische ge meenschap op Walcheren de standverschillen nooit groot ge- weest. Boer en knecht gingen op voet van gelijkheid met elkaar om en het ringrijden werd een spel waaraan beiden zonder aanzien des persoons aan deelnamen. Ook al zijn er tegenwoordig meer niet-agrarische beoefenaren, de band met het platteland, de boer derij is nog altijd onmiskenbaar. Rienkrieë is een sport van en voor iedereen. Je moet het eigenlijk zelf meemaken om dat te ervaren. Het decor van dé baan, de spanning van de wedstrijd, de geur van de paarden, de tradities en rituelen, de sensatie als het steken van de ring lukt. Fanatiek op de baan, ge moedelijk en kameraadschappelijk erbuiten. Lampert, die voor de PZC de wed strijdenverslagen gaat schrijven, vertelt dat het om een serieuze zaak gaat. Er is één wedstrijdregle ment, dat voor alle aangesloten af delingen geldt. De wedstrijden ver lopen met hetzelfde materiaal, de baan moet overal dezelfde afmetin gen hebben en de ringen hebben een nauwkeurig voorgeschreven grootte. Verschijnen tennissers tegenwoor dig in kleurrijke kleding, zo niet de ringrijders. Bij de wedstrijden is het kostuum wit met een groen randje, met een oranje sjerp, die verwijst naar de band met het ko ningshuis. En geen t-shirt, maar een polo. „Er zijn afdelingen die ook het wit verplicht stellen. Som mige gaan er wat soepeler mee om. Wél in het wit", aldus Lam pert. Het flink gevulde seizoen loopt van eind april tot half september. Naast de individuele wedstrijden, zijn er ook voor sjezenrijders. Met z'n tweeën in een tweewielig rij tuigje. Na het succes van vorig jaar wordt ook weer gestreden om het Zeeuws kampioenschap (indivi dueel en sjezen). Er staan acht de monstraties op het programma, waarbij in Zeeuwse streekdracht wordt gereden. De jongerenwedstrijd in Westka pelle is de opening van het sei zoen. „Het leuke is dat er daar twee banen zijn. Bij één baan kun nen we maximaal 45 deelnemers hebben, nu zijn er 75. We hoeven niet, zoals anders, jongeren af te wijzen" meldt Lampert. „Het is een bijzondere start." Informatie over alle wedstrijden en demonstraties is te vinden op www.ringrijden.nl door Emile Calon middelburg - Compleet onder de drugs en de drank belde een stu dent (21) in de vroege uren van de 23e december aan bij een willekeu rige woning in Goes. Hij wilde een joint roken, maar miste lucifers. Toen een vrouw in ochtendjas de deur opende, sleurde de student haar naar een bank en verkrachtte haar. Hij stopte toen haar dochter tje op het rumoer afkwam. Hij gaf de vrouw een stomp en vluchtte. Een maand later gaf hij zich aan. De jongeman experimenteert al sinds z'n elfde met drugs. Volgens oficier van justitie H. den Hartog heeft hij de vrouw 'de ergste nacht merrie ooit bezorgd, verkracht worden in je eigen huis'. Ze eiste een celstraf van 21 maanden waar van vijf voorwaardelijk. De man gaf aan dat hij nauwelijks zonder drugs kan leven. Ook had hij nog maar weinig stilgestaan bij wat hij de Goese familie heeft aangedaan. Uitspraak rechtbank 9 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2