Sport PZC Ronald Koeman moest erfenis overnemen Magere zege Chelsea op Kuijt co. 41 42 42 en 43 Vrouwentennis kent nauwelijks specialisten op gravel Donderdag 26 april 2007 Seizoen is voorbij voor driebanders N Delta/Frans Bevers Tip? sport@pzc.nl De neergang van PSV is inge zet onder het regime van president-commissaris Jan Timmer. Stabiliteit ont breekt. Timmer bracht de clubcul tuur een klap toe door boeg beelden als Harry van Raaij en Guus Hiddink buitenspel te zet ten. Met hun vertrek is ook de ziel van PSV verschraald. Koeman, zo ongeveer de vijfde kandidaat op PSV's verlanglijst, moest een erfe nis overnemen die veel zwaarder woog dan hij in eerste instantie kon veronderstellen. De club had immers een complete technische ANALYSE door Frans van den Nieuwenhof staf vervangen. Nog steeds heerst er intern onbegrip over het gemak waarmee de voormalige assisten ten Fred Rutten en René Eijkel- kamp na twee succesjaren de deur is gewezen. Zij hadden in de kleed kamer een zekere continuïteit kun nen waarborgen. PSV is daar uiterst onzorvuldig mee omgegaan. De club had de nieuwe assistent (Jan Wouters) al vastgelegd, voordat duidelijk werd wie hoofdtrainer zou worden. Ver volgens bedong Koeman dat hij Tonny Bruins Slot mocht meene men naar Eindhoven. Dit trio heeft een veel minder hechte band met de spelers dan het vorige. Ook de lichtzinnige manier waarop een speler als André Ooijer plotseling mocht vertrekken, heeft impact ge had op de cohesie binnen PSV. Koeman werd ermee geconfron teerd. Met minimale middelen moest hij de geslagen gaten in de selectie opvullen. Noodgedwon gen kwam de club terecht bij Klui ven, Tardelli, Alcides en Sun. De persoonlijke voorkeur van Koe man lag vaak bij andere spelers en het siert hem dat hij daarover nooit zijn frustratie kenbaar heeft gemaakt. Helemaal toevallig is dat niet. Bij de aanstelling van Koe man werd hem duidelijk gemaakt, dat niet hij maar het technisch ma nagement een beslissende stem zou krijgen bij transfers. Koemans aankoopbeleid bij vorige clubs was daarvoor de aanleiding. Intussen hield de directie hem steeds een aantrekkelijke worst voor. Door de introductie van het spelersfonds en de herfinanciering van het stadion zouden middelen beschikbaar komen om PSV ver der te versterken. Twee jaar na het lanceren van die mooie plannen is er nog steeds niets gebeurd. Het falen van PSV op de transfer markt is mede inherent aan de ma nier waarop Timmer de club in de greep wilde houden. Niet een auto nome directie of de technische spe cialisten nemen bij PSV de beslis singen; dat doen de commissaris sen, die voor het merendeel geen enkele affiniteit met de voetbalwe reld hebben. Timmer en zijn men sen kenmerkten zich vaak door op portunistisch personeelsbeleid. De functie van hoofd opleidingen ging de afgelopen vijftien jaar al acht keer over in andere handen. Voorzitter Rob Westerhof hield het met moeite twee jaar vol en het wekt ook bevreemding dat PSV er een jaar over heeft gedaan om Jan Reker op te sporen als meest ideale algemeen directeur. In een cultuur waar stabiliteit ont breekt, gedijt topsport maar moei lijk. Daar kan Koeman net zo wei nig aan veranderen als een even tuele opvolger. Liverpool heeft finale Champions League nog in vizier na i-o-verlies. door Harry Hekkert LONDEN - Chelsea blijft zicht hou den op de meeste begeerde prijs van de drie die de miljoenenploeg dit seizoen nog kan winnen. De fi nale van de Champions League is binnen handbereik na de magere maar niet minder overtuigende ze ge op Liverpool: 1-0. Er is aan de andere kant nog niks verloren voor Dirk Kuijt en co. Eén doelpunt is het verschil maar. In cijfers was het verschil miniem, maar voetballend was Liverpool toch beduidend minder. Een eenvoudige maar o zo effectie ve aanval van Chelsea bracht de thuisploeg de zege en een prima uitgangspositie voor de return van volgende week dinsdag. Carvalho onderschepte in de eerste helft een Liverpool-aanval en stuurde Drogba diep. Diens voorzet werd binnengewerkt door Joe Cole. Chelsea heeft Didier Drogba, Liver pool heeft Dirk Kuijt. De verrich tingen van de Katwijker verbleek ten bij de handelingen van de bril jante spierbundel uit Ivoorkust. Drogba slaagde er gisteravond zo ongeveer in om in zijn eentje de verdediging van Liverpool bezig te houden. Zijn hoofdbewaker, de Deen Agger, verloor erg veel duels. Kuijt raakte ook wel eens een bal, maar echt gevaar leverde dat niet op. Zelfs een vrije kopkans kort na rust, de beste mogelijkheid voor de international, kopte Kuijt niet tussen de palen. Met een paar aardige kansen én één doelpunt was het duel toch wel onderhoudend wat Chelsea en Liverpool lieten zien. Het werd in ieder geval niet het zo gevrees de schaakspel, zoals dat eerder in het seizoen wel eens gespeeld werd tussen beide grootmachten. Dat kwam mede doordat Liver pool minder verdedigend speelde dan verwacht. Chelsea (Eng)-Liverpool (Eng) 1-0 (1-0). 29. Joe Cole 1 -0. Scheidsrechter: Merk (Dui). Gele kaart: Mascherano (Li verpool). Aantal toeschouwers: 41.000. Kaka topscorer in Champions League MANCHESTER - Kaka is na de eerste halve finales in de Champions Lea gue topscorer. De Braziliaanse mid denvelder van AC Milan schoot dinsdag tweemaal raak en bracht zijn totaal op negen. Ruud van Nis- telrooij staat op zes, maar doet met Real Madrid niet meer mee. Peter Crouch (Liverpool) en Di dier Drogba (Chelsea) hebben er ook zes en zijn nog in de strijd. Oud-wereldkampioen Alan Ball overleden LONDEN - Oud-voetballer Alan Ball is op 6i-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een hartaan val. Ball maakte deel uit van de En gelse ploeg die in 1966 de wereldti tel veroverde. Hij speelde 72 inter lands, waarin hij acht treffers maakte. Ball begon zijn voetbal loopbaan bij Blackpool. Hij speel de verder voor Everton, Arsenal en Southampton. Ook was hij nog even in de Verenigde Staten actief Valckx nog drie jaar technisch manager PSV EINDHOVEN - Stan Valckx is ook de komende jaren technisch manager van PSV. De oud-verdediger heeft een mondelinge overeenkomst met de Eindhovense club om zijn verbintenis met drie seizoenen te verlengen. De contracten moeten nog wel getekend worden. De Limburger vervult vanaf 2004 de technische functie bij de rege rend landskampioen. Geen rondrit voor AZ, feest in eigen stadion ALKMAAR - AZ viert zondag de mo gelijke landstitel in eigen stadion. Er komt geen rondrit door het cen trum van Alkmaar. Ook de huldi ging en andere activiteiten zullen niet in de stad zelf plaatsvinden. De gemeente wilde wel een rond rit organiseren, maar volgens AZ is dat door de late terugkeer van het duel met Excelsior geen optie. Joe Cole (links) scoort het enige doelpunt van de wedstrijd voor Chelsea. Liverpool-doelman José Manuel Reina is kansloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43