Zeeland Remco en Kim dansen naar de top Tunnelklanten krijgen gratis les OpeningOpening DONDERDAG 26 APRIL Geen extra maatregelen langs Zeeuwse spoorlijn Plan voor nieuwe stations KNRM PZC Donderdag 26 april 2007 3 1 Heinkenszandse kampioenen willen op de internationale vloer. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - - Pijlsnel zijn ze omhoog geschoten in de wereld van het ballroom dansen. Vorig jaar in de eerste klasse, de op één na hoogste, waren Kim en Remco van Sabben de besten, afgelopen zondag won het paar in de hoofd klasse. Nederlands Kampioen zijn ze nu, en nog maar zes jaar gele den zijn ze begonnen met wed- strijddansen. Dat belooft wat. Zien we Kim en Remco straks op het wereldkampioenschap? Dat zal nog wel even duren", zegt Remco. „Nederland stelt op internationaal vlak nog niet veel voor", vult zijn zus aan. Toch is de internationale top het doel. „Dat kan eigenlijk niet an ders als je verder wilt. En dat wil len we. Er valt voor ons nog een heleboel te leren." Remco (28) ging twee jaar eerder dan zijn zus op dansles en was meteen ver kocht. Kim (24) volgde. Ze hadden een ander stel, ook broer en zus, als danspartners en in 2000 hiel den beide partners ermee op. Kim en Remco wilden verder en beslo ten het dan maar samen te probe ren. Kim: „Drie weken later ston den we op de wedstrijdvloer." Dat ze, als broer en zus, samen ver der zijn gegaan heeft hun relatie wel veranderd, of het echt voorde len heeft, betwijfelen ze. „Je kunt, als je in één huis woont, wel beter afspraken maken, maar oefenen zal niet gaan. Er zijn wel vloeren in de buurt, maar die zijn ontzet tend duur. Overheden zijn wel ge- Kim en Remco van Sabben in de kleding waarin ze Nederlands Kampioen werden. wend andere topsporten te facilite- ren, maar bij dansen is dat zeld zaam", vertelt Remco. „Het is ge woon een hele dure sport", vult Kim aan. „Je kunt niet met een ny lon flutjurkje op de vloer komen. Je outfit is bovendien aan mode onderhevig. Doorgaans ontwerp ik de jurken zelf en ik laat ze ma ken van de beste stoffen. De jurk van het Nederlands Kampioen schap was trouwens door Remco ontworpen." Profs zouden ze wel willen wor den, maar dan moet er eerst een sponsorcultuur ontstaan in de ball- roombranche. Remco: „Wij kun nen best wat betekenen voor be drijven, maar voorlopig zoeken we nog. De betekent gewoon hard werken, Kim bij de gemeente Bor- sele en ik als leraar wiskunde op het Groen College in Goes." Dat ballroom in Nederland nog steeds wat stiefmoederlijk bedeeld is, komt volgens de kampioenen door de geringe media-aandacht. foto Willem Mieras Kim: In Engeland en Italië worden wedstrijden en kampioenschap pen uitgebreid op de televisie ver slagen. Daar zie je dan ook ball room dansen op het allerhoogste niveau." Remco en Kim zal het niet tegenhouden. Ze doen ko mend jaar workshops en master- classes in het buitenland. T unnelmaatschappij richt zich op klanten die rit onplezierig vinden. door Ben Jansen BORSSELE - Nee, ze heeft zelf abso luut geen tunnelvrees. Maar com missaris van de koningin Karla Peijs kan zich voorstellen dat ande ren zich wel minder op hun ge mak voelen in de Westerschelde- tunnel. Goeie actie dus, van de NV Wes- terscheldetunnel, om klanten die niet onbekommerd aan een tun- nelrit beginnen, meer vertrouwd te maken. Peijs luidde 'Wester- scheldetunnel in actie' gisteren in. Onderzoek heeft te zien gegeven dat een aanzienlijke groep klanten zich ongemakkelijk voelt tijdens een rit door de tunnel. Onder hen verhoudingsgewijs veel vrouwen. Ze voelen zich opgesloten en ma ken zich zorgen over water in de tunnel of een terroristische aan slag. Bovendien vragen ze zich af hoe ze moeten handelen als ze in de tunnel zonder benzine komen te staan of een vluchtroute moe ten zoeken. Zaterdag 9 juni houdt de NV Wes- terscheldetunnel speciaal voor vrouwen een informatiedag op het parkeerterrein naast het Tolplein De NV Westerschelde gaat extra aandacht besteden aan aanko mende bestuurders en mensen die zich in de tunnel slecht op hun gemak voelen. bij Borssele. Tunnelklanten - man of vrouw, oud of jong, maar wel in het bezit van een rijbewijs - kun nen in mei en juni een gratis les tunnelrijden krijgen. De lessen worden gegeven door Rinie Vaane, een rij-instructeur die ge specialiseerd is in het begeleiden van bestuurders met angst. De NV Westerscheldetunnel zou graag zien dat ondergronds rijden een vast onderdeel wordt van de rijopleiding. Veel jonge bestuur ders komen pas na het behalen van hun rijbewijs in een tunnel. Dat leidt tot onzekerheid en in sommige gevallen tot onveilige si tuaties. Alle 150 Zeeuwse rijscho len krijgen daarom informatie, les materiaal en tien gratis passages door de Westerscheldetunnel. VROM ziet geen reden voor hogere investering tegen overlast. door Marcel Modde GOES - Langs het Zeeuwse spoor komen geen extra geluidsscher men en trillingsdempers. Minister J. Cramer (VROM) heeft het be roep van de Belangenvereniging Aanwoncnden Spoorlijn (BAS), te gen het juli vorig jaar genomen maatregelenbesluit, afgewezen. De organisatie had berekend dat spoorwegbeheerder ProRail voor een extra investering van drie mil joen de overlast van goederentrei nen langs het traject tussen Lewe- dorp en Rilland tot voor iedereen aanvaardbare proporties zou kun nen terugdringen. Volgens het mi nisterie bedient BAS Zeeland zich echter van een verkeerde grond slag en zijn de voorgenomen maat- egelen voldoende. BAS gaat onderzoeken of nog een bres valt te slaan in de stellingna- me van VROM en of een procedu re bij de Raad van State kans maakt. De vereniging staat niet he lemaal met lege handen, zegt A. Reimerink. De eerder afgedwon gen snelheidslimiet van 60 kilome ter per uur voor nachtelijk goede renvervoer door de kernen blijft zeker tot 2009 van kracht. Volgens Reimerink wordt die limiet de laat ste maanden minder vaak overtre den, reageert hij op een periodiek onderzoek van VROM. Een ander winstpunt is dat de vaststelling van hogere geluidswaarden rond het te verdiepen spoor in Goes nog eens nader wordt bekeken. ONLY Vero-Moda Cecil Esprit Donderdag 26 april openen wij onze deuren van onze nieuwe dames-/meidenwinkel in Goes Onze merken zijn Vero-moda, ONLY, Cecil, Esprit. Deze merken staan voor een vlotte, modische collectie, voor de meiden en dames van deze tijd. Lange Vorstraat 10-12, Goes GOES - De KNRM onderzoekt de mogelijkheid van nieuwe reddings stations in Hansweert en Yerseke. De uitbreiding moet de veiligheid op de Wester- en Oosterschelde vergroten, aldus een zegsman. Bei de uitrukplaatsen liggen dermate dicht bij elkaar, dat kan worden volstaan met één ploeg vrijwilli gers. Hij verwacht dit jaar duide lijkheid over de haalbaarheid van het plan. De KNRM kwam vorig jaar in de Zeeuws-Hollandse Delta 463 keer in actie, 44 meer dan in 2005. Vooral op de Grevelingen en Oosterschelde was het drukker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33