Boekje markeert halte ziekenhuisfusie I Bussen rijden weer volgens het normale dienstenrooster Executieverkoop Belastingdienst Man dreigt zich in brand te steken Executieverkoop Be I astingdienst PZC Woensdag 25 april 2007 3 1 Ziekenhuis Zeeland kijkt terug op haar gefuseerde voorgangers. door Claudia Sondervan middelburg - Deze zomer komt er een 'volledige schets' van de globa le inrichting van de samenwerken de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes. Directeur H. Simons beloof de dat gisteren in Middelburg bij de presentatie van een boek over de historie van beide ziekenhui zen, 'In behandeling'. „We merken dat er een enorme behoefte be staat aan duidelijkheid over de grondslag van de ziekenhuizen en de manier waarop Goes en Vlissin gen zich verder gaan ontwikkelen. We hopen dan ook voldoende ba sis te hebben om een nieuwe dis cussie aan te gaan met de Neder landse Mededingingsautoriteit." Simons overhandigde het eerste boek aan gedeputeerde curatieve zorg M. Ie Roy. Het was een van haar laatste handelingen als gede puteerde, memoreerde de PvdA- politica. Zij riep haar opvolger in het nieuwe college op - SGP'er G. van Heukelom - de 'moed en de energie op te brengen die nodig zijn om vast te houden aan het proces om de ziekenhuiszorg in Zeeland het niveau van het lokale te laten ontstijgen'. 'In Behandeling' is geschreven in opdracht van de raad van bestuur van het 'Ziekenhuis Zeeland', om de samensmelting van de onder steunende diensten in een Service centrum te markeren. Het schetst in tachtig pagina's een eeuw zie kenhuiszorg in Noord- en Mid den-Zeeland, van de oprichting van de eerste kerkelijke gasthuizen in Goes, Vlissingen, Middelburg en het Noordgouwse ziekenhuisje tot de huidige behandel- en ver- pleeglocaties. Met portretten van enkele disciplines op de werkvloer wordt teruggekeken hoeveel er in die honderd jaar gepasseerd is. Ge wend aan de moderne medische standaards besef je na lezing weer Werkgevers en bonden bereiken na twee dagen staken akkoord. door Lilian Dominicus GOES - De bussen in Zeeland en de rest van het land rijden van daag weer volgens het normale dienstenrooster. Na twee dagen van actievoeren bereikten de werk gevers en de vakbonden CNV en FNV een akkoord. Belangrijkste resultaat is een loons verhoging van 3 procent, die met terugwerkende kracht per 1 janua ri 2007 ingaat. De wga-premie van 0,5 procent, de voormalige wao, zal volledig voor rekening komen waarom oude mensen kunnen ver zuchten 'dat de dokters van tegen woordig toch zo knap zijn'. Het rept van amputaties onder ether, van waterige koolsoep en gort, standsverschil en bedompte zalen. En van verpleegkundigen die sinds de medicalisering van de zorg protesteren tegen het gebrek aan tijd voor meelevendheid. „Aandacht voor de psyche moet, Het boek rept van amputaties onder ether, van koolsoep en standsverschil maar we hebben er geen tijd voor. Bang of niet voor een operatie, 't mens moet op de afgesproken tijd op de OK wezen", klaagt een zus ter in de jaren zeventig. Het rept van pionierende artsen, zoals drie Middelburgse dokters die voor ei gen rekening een röntgenapparaat kochten maar de elektriciteit moes ten betrekken bij een nabijgelegen van de werkgevers. De premie zou in een eerder voorstel op de werk nemers worden afgewenteld. Alleen over de inhuur van externe chauffeurs zijn de partners het niet eens geworden. De buschauf feurs eisten een maximum percen tage van 15 procent uitzendkrach ten over het hele personeelsbe stand. Wel spraken ze af dat daar op een later tijdstip, bij de onder handelingen over de zogenoemde cao Multimodaal voor de hele Buschauffeurs krijgen met terug- werkende kracht per 1 januari een loonsverhoging van 3 pro cent. De wga-premie wordt door de werkgevers betaald. houthandel. En die voor elke foto de elektriciteitscentrale moesten verwittigen, teneinde voldoende vermogen te bekomen. „Het waren steeds de medische sta ven die het voortouw namen in de ziekenhuisontwikkelingen," merkte voorzitter van de raad van toezicht M. Bierens gisteren op. De artsen sjorden net zolang aan onwillige besturen, die vaak meer ophadden met hun denominatie dan met doelmatige ziekenzorg, tot de volgende zieken hu isfiisie een feit was. De samensmelting van de zeven voorgangers van de huidige ziekenhuizen ging altijd via omwegen. Wat dat betreft is er anno 2007 niets nieuws onder de zon, zij het dat ditmaal artsen en bestuurders samen sjorren aan een dwarsliggende overheid. Het boekje is in een oplage van 4000 stuks verspreid in de zieken huizen. 'In Behandeling', Auteur Annelies van der Zouwen, is een productie van bureau Stad en Be drijf te Rotterdam. openbaar vervoersector, op terug te komen. Deze cao moet per 1 ja nuari 2008 ingaan. Het laatste punt leidde bij een aan tal leden tot teleurstelling. Deson danks ging het overgrote deel van de stakers gisteren mondeling ak koord met het onderhandelingsre sultaat. De formele schriftelijke raadpleging volgt later deze week. Hoewel de partners maan dagnacht al een akkoord hadden bereikt, gingen de acties gisteren nog door, in afwachting van goed keuring van de leden. Tussen ne gen uur 's ochtends en vier uur 's middags reden er geen bussen. Ook na zeven uur 's avonds kon den reizigers niet met de bus. Op 26-04-2007. om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van J. C. Breeuwer Hilleman. Te koop wordt aangeboden: Personenauto Auto Union Audi 80 Avant, kenteken GF-ZN-02, bouwjaar 1993 Personenauto Auto Union Audi 80 Quattro, kenteken HJ-PH-91, bouwjaar 1994 De plaats van de verkoop is Middenbank 19 te Zierikzee. De auto's zijn een kwartier voor de verkoop te bezichtigen. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest kantoor Goes, telefoon 0113-244775. De belastingdeurwaarder belast met de executie. Evert van Manen terneuzen - De politie heeft gister middag rond vijf uur een 52-jarige man uit de gemeente Terneuzen in zijn woning aangehouden. Eerder die middag had de man naar een zorginstelling in Terneu zen gebeld met het verzoek of hij door een bepaald persoon van de instelling kon worden teruggebeld. Toen dit niet gebeurde, belde hij zelf terug en dreigde zichzelf voor de deur van de instelling in brand te steken. Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Goot - Denim op Zoom Tilbury op 19 april 2007 heeft gerechts deurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van de maatschap WES TELIJKE ACCOUNTANTSKAN TOREN ZEELAND, statutair gevestigd te GOES en o.m. kan- toorhoudende te OOSTBURG. GEMEENTE SLUIS, te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan het Stationspark 34, ten kantore van advocaat en procureur mr. V.J.C. Pieters, bij exploot, ten eerste betekend a. een afschrift van de beschikking op 13 april 2007 gege ven door de Voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg, houdende verlof tot het leggen van conservatoir beslag op onroerende zaken, zulks ten laste van DE BESLOTEN VENNOOTSCHAP LANDBOUWBEDRIJF VAN DRIEL-PRINSLOO BV, voorheen gevestigd te PHILIPPINE GEMEENTE TERNEUZEN, aan het adres Spanjaardsweg 9 thans zonder bekende woon- of verblijf plaats, en b. het afschrift van het proces-verbaal van 16 april 2007 houdende conservatoir beslag op de daarin nader genoemde onroe rende zaken ten laste van LAND BOUWBEDRIJF VAN DRIEL- PRINSLOO BV voornoemd. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot met bijlagen wenden tot: Timmermans Verduit Gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES 0113-246333 Een 'huishoudelijk dienstverlener' anno 1920 in het gemeenteziekenhuis Vlissingen en haar hedendaags collega in Ziekenhuis Walcheren. foto's uit besproken boek. Op 26-04-2007, om 10.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van M.A.M. van der Heijden. Te koop wordt aangeboden: Personenauto Mazda Xedos V6 2.0 Sedan, kenteken FT-LP-46. De plaats van de verkoop is Emmaweg 16 te Renesse. De auto is een kwartier voor de verkoop te bezichtigen. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest kantoor Goes, telefoon 0113-244775. De belastingdeurwaarder belast met de executie. Evert van Manen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73