Met fietsje om auto's heen Lions steunen oogheelkunde in Burkina Faso Weer theater over loverboys i Modefair Parkeergarage van meccano dé oplossing voor parkeeroverlast Spzc Woensdag 25 april 2007 29 Bezorgdheid om chaos op parkeerterrein sportpark Bonedijke. door Wendy van den Hurk vlissingen - Ongelukken zijn er - gelukkig - nog niet gebeurd. Maar dat duurt niet lang, vrezen ouders en sportclubs die gebruikmaken van het parkeerterrein van sport park Bonedijke in Vlissingen. Zaterdagochtend, tussen negen en elf. Honderden F-jes en E-tjes van sportvereniging Walcheren fietsen door een 'trechter' het parkeerter rein van sportpark Bonedijke op. Tegelijkertijd arriveren daar de ou door Wout Bareman terneuzen - Het Tetneuzense raadslid Baart denkt dé oplos sing te hebben gevonden voor de parkeeroverlast bij de twee koffies hops in de Westkolkstraat: de bouw van een zogenoemde mecca no-garage. Die kan in vier weken tijd worden opgebouwd ook snel weer worden afgebroken. Het raadslid van de fractie TOP/Gemeentebelangen vraagt ders die hun kinderen met de auto brengen. Vakken zijn nauwelijks te zien, dus de auto belandt in het gras, op de stoep of kriskras door elkaar op het terrein. En daar tus sendoor krioelen dus nog die kin deren, die natuurlijk zo snel moge lijk op het sportveld willen staan. „Levensgevaarlijk", zegt Anko van Hoepen en daarom heeft hij van uit zijn ChristenUnie-fractie vra gen gesteld aan de wethouder. „Ik zou ook wel willen dat mijn zoon tje van negen zelf naar zijn voetbal club kan fietsen. Nu laat ik hem ab soluut niet alleen gaan. Langs het veld hoor ik niets anders van ande re ouders. Niemand begrijpt waar- het college van B en W of het de tijdelijke plaatsing van zo'n garage wil onderzoeken. De meccano-ga rage is een vinding van projectont wikkelaar Park4All en verder uitge werkt door het ingenieursbureau DHV. Het gaat om een garage van 30 bij 45 meter met vier parkeerla- gen en een capaciteit van 150 voer tuigen. Een zware fundering is niet nodig; de vloeren zijn vijf cen timeter dik en van glascomposiet. om het terrein zo is ingedeeld. Er kan nog geen ambulance bij." Dat is precies de zorg van voorzit ter Henk Lenaerts van sportvereni ging Walcheren. „Toen vier jaar ge leden de brandweerkazerne werd gebouwd, zagen wij veertig tot zes tig extra plekken verdwijnen. Wij hebben toen al gesteld niet verant woordelijk te willen zijn bij even tuele calamiteiten." En toen ging de club ook nog eens explosief De gemeente Vlissingen deelt de zorg over de verkeersproblemen. De gemeentelijke afdeling ver keer is op zoek naar een oplos sing. Nieuwe operatie voor slachtoffer steekpartij middelburg - Het slachtoffer van de steekpartij in de Volkerakstraat in Middelburg is gisterochtend weer geopereerd. Volgens de poli tie gaat het niet goed met haar, maar is ze wel buiten levensgevaar. De 49-jarige vrouw werd maanda gochtend in haar huis door een col lega en buurtgenote aangevallen met een mes. Daarbij liep ze ver schillende, zeer ernstige steekwon den op. Archeologische vondst bij motel in Domburg domburg - Bij archeologisch on derzoek achter motel 't Groentje in Domburg zijn resten gevonden die duiden op bewoning. Het gaat om scherven, botresten en grond sporen van 1000 na Christus. Volgens de Walcherse Archeologi sche Dienst bevestigen de vond sten de verwachtingen die vooraf bestonden over bewoning van het gebied. groeien: van vierhonderd naar bijna 650 leden in amper ander half jaar tijd. „En dan is er ook nog de hockey en wie weet komt straks de korfbalclub er ook nog bij. De situatie loopt gewoon uit de hand." Wethouder Croné: „Zeker in het weekend is het erg druk, zeker bij de tussendoorgang. Daar wordt het verkeer afgeremd met drang hekken, maar de kinderen moeten er eigenlijk oversteken richting het stoepje en niet dwars over het ter rein rijden. Maar inderdaad, het is geen ideale situatie en ik heb onze afdeling verkeer opdracht gegeven om te zoeken naar een oplossing." Kapelle betrekt jeugd bij vrijwilligerswerk kapelle - De gemeente Kapelle wil met jongeren gaan bekijken hoe vrijwilligerswerk aantrekkelij ker gemaakt kan worden. Daartoe belegt het gemeentebestuur twee bijeenkomsten, op woensdag 9 en woensdag 30 mei. De gemeente heeft ongeveer 900 jongeren uitgenodigd om mee te denken. De bijeenkomsten wor den gehouden op het gemeente huis. Back to the sixties in Thools café tholen - Café the Sixties in Tho- len houdt zaterdag 28 april het feest 'Back to the sixties'. Bezoe kers worden opgeroepen om in hippie-outfit te komen. Een jury beoordeeld de creaties en de mooi ste worden beloond. De band The Timebenders brengt de hele avond live-muziek, uiteraard ook uit de jaren-zestig. Het feest begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. Cordaid verdubbelt opbrengst van Champagne-actie. goes - Stichting Focus 2 kreeg gis teravond van Lions Club Goes een symbolische cheque van 22.000 eu ro. De afgelopen maanden ver kochten de Lions, onder de slogan 'Champagne verheldert de blik', 1600 flessen champagne. De op brengst hiervan is 11.000 euro. Ont wikkelingsorganisatie Cordaid ver dubbelt het bedrag. Stichting Fo cus 2 gebruikt het bedrag voor oog heelkundige hulp in Burkina Faso. In het Afrikaanse land schaffen ze een tweedehands voertuig aan. De ze zal worden omgebouwd tot een mobiele poli. Ook wordt er appara tuur aangeschaft. Een pas afgestu deerde Burkinese oogarts, die zich voor vijfjaar aan de stichting heeft verbonden, gaat hiermee aan het werk. Focus 2 zet zich in om de oogheelkundige hulp in Burkina Faso te verbeteren. Twee keer per jaar maakt de stichting een reis naar het land om staaroperaties uit te voeren. Door de felle zonne schijn komt de oogkwaal veel voor. Slechts 2000 van de 15.000 mensen die een operatie nodig hebben, krijgen er daadwerkelijk één. Het land heeft ongeveer der tien miljoen inwoners. Hiervan zijn er slechts enkele tientallen oogarts. terneuzen - Het project rond de loverboys in de gemeente Terneu zen krijgt een vervolg. B en W wil len de theatervoorstelling rond dit onderwerp herhalen voor alle jon geren in het eerste en tweede leer jaar van het voortgezet onderwijs. Loverboys zijn jongens die probe ren meisjes de prostitutie in te lok ken. De loverboys zijn meestal van Marokkaanse of Antilliaanse af komst, maar er zijn ook Neder landse en Turkse loverboys actief In 2004 heeft de gemeente in sa menwerking met andere maat schappelijke instellingen een pro ject over loverboyproblematiek op gezet en uitgevoerd. Aanleiding waren ernstige zorgsignalen om trent leerlingen van onder meer de Rede in Terneuzen: meisjes van af 13 jaar die ongeoorloofd spijbel den op school en seksuele omgang hadden met oudere mannen. MARKT GOES Prijzen in euro's Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: 26,00- 29,50; export uit de schuur 21,00 - 24,00: uien: zaaiuien droog uit de schuur: tot 30% grof 18,50 - 24,00; tot 60% grof 24,00 - 30,50; granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal 144,00 per ton; tarwe voer 144,00 per ton; brouwgerst 186 per ton; blauw maanzaad 1700 per ton; karwij 575 per ton; bruine bo nen nieuwe oogst, goede kwaliteit: 500 - 600 per ton; capucijners: 180 per ton; hooi en stro: veldbeemd droog uit de schuur 45,00 per ton; Engels raai grote pakken gesneden droog uit de schuur: 35,00 - 40,00 per ton; En gels Raai kleine pakken droog uit de schuur: 55,00 - 60,00 per ton; gerstestro grote pakken droog uit de schuur 40,00 - 45,00 per ton; ger stestro kleine pakken droog uit de schuur: 60, 00 - 70,00 per ton; tarwestro kleine pakken blank 72,50 - 87,50 per ton; tarwestro grote pakken blank 60,00 - 72,00 per ton; tarwestrc bruin 47,50 - 62,50 per ton. DONDERDAG 26 APRIL Jf van 10.00 - 18.00 uur WIJ TONEN U DAN ONZE FANTASTISCHE EN VEELZIJDIGE VOORJAARSMODE m.m.v. D.A. Beauté, Hoed Gezien, The Green Room Orchidee en Wijnspeciaalzaak 11% of meer. LANGE DELFT 16 MIDDELBURG 0118-612036 Tegen inlevering van deze bon krijgt u bij aankoop vanaf 125.-- EEN KORTING VAN 10,00 (niet geldig op aanbiedingen en acties) (geldig t/m 5 mei 2007) koudekerke - Ruiters gedragen zich op Walche- del- en duinpaden. Ruiters duwen fietsers en wan- stront", zegt voorzitter H. Kloosterman van de ren steeds asocialer. De bevolking raakt dat beu. delaars de berm in, en bezaaien de paden met dorpsraad Koudekerke. Veere stuurt de maneges Dorpsraden willen dat paardrijders forse boetes paardenpoep. „Op het fietspad tussen Veere en en paardenbezitters binnenkort een gepeperde krijgen, zodra ze zich misdragen op fiets-, wan- Vrouwenpolder, slalomde ik tussen 128 hopen brief. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71